Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської

Опубліковано

Вебзастосунок GrammarTrack розробив айтівець зі Львова Артем Петрусенко. Програму завершили тестувати і вже випустили повноцінний реліз. Завдяки інтегрованому штучному інтелекту користувачі можуть дізнаватися про свої слабкі місця та покращувати їх завдяки персональним рекомендаціям.

Про це повідомили в Dev.ua.

Функціонал GrammarTrack

Вебзастосунок охоплює чотири рівні складності, шість тематичних курсів, 50 граматичних тем та 6500 практичних завдань.

Після проведення бета-тестування у застосунку впровадили такі зміни:

  • додали систему короткострокових навчальних цілей, що дозволяє користувачам ефективніше планувати свій прогрес;
  • розробили комплексні курси для всіх рівнів володіння мовою;
  • створили модуль оцінки знань для точного визначення поточного рівня користувача;
  • розширили формат відповідей: окрім традиційного введення тексту, додали також можливість конструювати відповіді з готових блоків.

Разом із цим у застосунок інтегрували систему машинного навчання для персоналізованого досвіду користування сервісом. Програма не лише позначає неправильну відповідь, але й детально пояснює помилки з посиланням на конкретні правила.

Фото: Dev.ua

Читайте також: Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ

Три підходи до вивчення граматики

Learn New Topics — головний фокус на опануванні нового матеріалу. Користувач може обрати до п’яти нових граматичних тем та вивчати їх у комфортному темпі в межах своєї цілі.

Review Your Weak Areas — підхід використовує інтелектуальний аналіз для виявлення проблемних зон. Застосунок досліджує історію помилок користувача та час, що минув від останнього повторення кожної теми. Завдяки цим даним формується персоналізований рейтинг тем, які потребують повторення.

Learn & Review Mix — поєднує вивчення нового матеріалу з систематичним повторенням. Користувач обирає дві нові теми для вивчення, а система щодня автоматично додає три теми для повторення. Завдяки алгоритму машинного навчання, набір тем для повторення оновлюється щодня, що забезпечує оптимальне засвоєння матеріалу.

Читайте також: Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Команда та плани

GrammarTrack створює команда з розробника Артема Петрусенка, викладачів англійської Станіслава Юнга та Ярослава Герасімова, а також менеджерки проєктів Даріни Желтікової.

«Ми продовжуємо працювати основним складом команди, який сформувався на початку проєкту. Така компактна структура команди дозволяє нам зберігати гнучкість у прийнятті рішень та ефективно координувати роботу над проєктом. Також продовжуємо розвивати GrammarTrack коштом власних ресурсів, що дозволяє нам зберігати повну незалежність у прийнятті рішень та зосереджуватися на якості продукту. На даному етапі такий підхід повністю відповідає нашому баченню розвитку проєкту», — розказав Артем.

Команда планує запустити мобільну версію, додати інші іноземні мови та створити зручні інструменти для викладачів.

Нагадаємо, що розробники зі Львова створили месенджер, що працює під час відключень світла.

Фото обкладинки: Dev.ua

Технології

Українська студія створює гру про перші дні повномасштабної війни

Опубліковано

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.

Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.

У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.

Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.

Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.

Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch

Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.

Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.

Фото обкладинки: «Локальна Історія»

Читати далі

Технології

Aero Bavovna створює систему для перехоплення дронів Shahed (ФОТО)

Опубліковано

Фахівці української компанії Aero Bavovna вже два роки працюють над аеростатами для Сил оборони. Вони створюють повітряні платформи, що дозволяють забезпечувати стійкий зв’язок на фронті. Зараз компанія розробляє нову систему для перехоплення ворожих БпЛА типу Shahed.

Про це повідомили у медіа Frontliner.

Для виявлення ворожих безпілотників застосовуватимуть тепловізійну камеру на спеціальній установці, що дозволятиме бійцям ППО вчасно фіксувати ціль. Над розробкою Aero Bavovna працює разом із партнерами.

Читайте також: Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів

Аеростати компанії можуть підійматися на висоту до 800 метрів та нести корисне навантаження до 10 кілограмів. Окрім зв’язку, вони можуть виконувати функції спостереження, радіоелектронної боротьби та перехоплення ворожих БпЛА.

«Ми вже два роки працюємо над тим, щоб аеростати літали за будь-яких погодних умов. Зараз тестуємо їх у найскладніших ситуаціях», — розповідає один із розробників Олександр.

Нагадаємо, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Frontliner

Читати далі

Технології

Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів

Опубліковано

Український стартап M-FLY залучив 1,3 мільйона доларів від ангельських інвесторів та чотирьох фондів. Компанія створює лазерну систему наведення для враження цілей та цивільні гімбали для дронів.

Про це повідомили розробники для AIN.UA.

Як використають гроші

Наразі стартап уже має перші готові продукти, частину з яких тестують на російсько-українській війні. Також фахівці готуються до серійного виробництва та старту продажів.

«Залучені кошти будуть спрямовані на завершення розробки лазерного цілевказівника та напівактивних головок наведення. Таке рішення унікальне у своїй РЕБостікості, високоточності (понад 95 % статистика потрапляння в ціль). Крім того, розробку M-FLY можна використовувати для установок ППО», — розповідають у стартапі.

Разом із тим команда прагне розробити повністю автономні рішення на основі наявних продуктів. Вони планують інтегрувати систему управління роєм і рішення на базі ШІ.

У стартапу є українська та естонська компанії. Естонська необхідна для того, щоб залучати інвестиції, а в Україні розташований R&D-центр та офіс. У 2024 році M-FLY вже отримувала два гранти від Brave1 на 25 тисяч і 50 тисяч доларів. Наступного раунду інвестицій стартап планує залучити 3-5 мільйонів доларів.

Читайте також: «Дикі Шершні» створили найшвидший FPV-дрон в Україні

Як працюють розробки стартапу

M-FLY — це стартап, що виробляє діптех-продукти, зокрема систему лазерного наведення, що складається з двох блоків. Перша частина — це високоточні платформи, що дозволяють підсвічувати цілі лазером. Другий блок — це модуль, який бачить лазерну пляму й летить на неї.

Стартап заснували для того, аби збільшити кількість влучань дронами та зменшити вплив РЕБ. Завдяки розробкам оператори БпЛА можуть підвищувати ефективність місій уночі та продовжувати цикл життя дронів-бомберів та розвідувальних безпілотників.

«Коли FPV-дрон летить до цілі та вмикається РЕБ, через перешкоди він не може долетіти і влучити. Наша розробка дозволяє захопити лазерну пляму з відстані кількох кілометрів для уражаючого елементу. Як тільки оптична пляма захоплена, він ловить її без зв’язку. Тобто зв’язок не потрібен взагалі. Так в уражаючий елемент не треба ставити дорогу РЕБ-резистентну систему зв’язку. Система автоматично знаходить необхідну ціль і летить на ураження»‚ — розповів засновник та CEO стартапу Владислав.

Нагадаємо, що в NASA працюватимуть з українськими роботами.

Фото обкладинки: M-FLY для AIN.UA

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство2 дні тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура4 дні тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...