

Суспільство
Презентували офіційний трейлер іронічного українського детективу «Ля Палісіада»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні презентували офіційний трейлер іронічного детективу «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка. Стрічка вийде в кінотеатральний прокат з 11 січня 2024 року.
Про сюжет кінокартини
Сюжет картини розгортається у 1996 році, пострадянська Україна починає новий етап розвитку без навʼязливої тіні СРСР. За 5 місяців в дію вступає мораторій на смертну кару, а до того… Давнім друзям, детективу міліції та судовому експерту, доведеться розкрити заплутану справу про вбивство свого колеги.
«Ідея фільму виникла випадково. Я наштовхнувся на інформацію про смертну кару і був здивований, коли дізнався, що така міра покарання в Україні існувала до 1996-го року включно… На тлі цього факту у мене виникло бажання поринути в той період і комбінувати побут людей середини девʼяностих, вивчаючи домашні архіви, та міліцейські оперативні відео, які ми фактично перефільмували на знімальну техніку того часу», — зазначив режисер стрічки Філіп Сотниченко.
Читайте також: «Я піду в далекі гори». 13 українських фільмів про наші Карпати – радять ШоТам і Такфлікс
Творці фільму зауважують, що стрічка не претендує на історичну правдивість – це радше стилізація кінця 1990-х через знайомі образи та символи: кострубаті хутряні шапки, картаті спортивні костюми.
«Після світової прем’єри і закордонних реакцій на фільм, дуже важливо пережити цю історію з українською аудиторією. Адже вона про нас, про наш час і коріння, що не дають нам відірватись від нашого пострадянського минулого. Фільм створювався 5 років, розроблювався в доковідні часи, знімався під час карантину і дороблювався після початку повномасштабного вторгнення. Тож команді просто необхідно показати цю детективну непросту історію глядачам», – підкреслила продюсерка фільму Валерія Сочивець.
Світова премʼєра фільму відбулася на 52 International Film Festival Rotterdam, де він здобув нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI).
Стрічку створено кінокомпаніями «Віател» та «Сучасне Українське Кіно» за підтримки Держкіно та Гетеборзького кінофонду (Швеція). Міжнародна промопідтримка здійснюється за сприяння Українського інституту в Eurimages. Дистрибутором картини в Україні виступила компанія Film.UA Distribution.
Нагадаємо, презентували тизер української психологічної драми «Батько» із Богданом Бенюком.
Також вийшов вийшов офіційний тизер-трейлер музичної кримінальної драми «Королі репу».
Фото: FILM.UA Group.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.
Про це повідомили на поорталі КМДА.
Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.
Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.
Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.
Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час обстрілу російськими ракетами.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Розповідається, що коли частина Чернігівщини була в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу, внутрішні приміщення, вікна та дах. Медзаклад продовжував працювати та приймати породіль попри щоденні ворожі обстріли та облогу міста.
Завдяки підтримці USAID вдалося відновити пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу, стелі, підлоги й стіни, а також — пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.
Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики
Нині медзаклад має бездоганний вигляд та готовий у повному обсязі забезпечувати комфорт маленьким українцям та їхнім мамам. Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.
Проєкт реалізовано завдяки «Відкритій програмі грантів» Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині облаштували лікарню під землею.
Також ми розповідали, що Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні.
Фото: МОЗ України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військовий з Волині розшукав дівчинку, аби віддячити їй за подарунок, і завітав до неї прямо на урок.
Про неймовірну історію розповідає ШоТам.
Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок, який вона надіслала йому на фронт. Капітан Сергій Орисюк — військовослужбовець 41-шої окремої механізованої бригади.
Влітку воїна, який перебував на передовій далеко від рідного дому, розчулила посилка учениці Анни.
Тоді її ліцей збирав допомогу на фронт на звернення сестри Сергія. В останню мить Анна встигла покласти свій подарунок: малюнок, шоколадку та 100 гривень.
Її щира посилка зігріла серце воїна на передовій і запала в душу на довгі місяці. І ось нещодавно Сергій повернувся в короткотривалу відпустку та відшукав дівчинку.
Чоловік вирішив зробити сюрприз та приїхав у ліцей з презентом — тортом та іграшкою.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
Нагадаємо, військовий написав книжку для своїх малих дітей в окопах, і вона має такий успіх, що українці розібрали вже два тиражі.
Також ми розповідали, як волонтерка із Запоріжжя безплатно влаштовує весілля для воїнів.