Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Опубліковано

Робота напружує. Свята також. Поєднання цих двох стресових факторів може призвести до катастрофи тих людей, які мають складну професію або будують серйозну кар’єру.

Якщо ви входите до числа тих “щасливчиків”, які працюють у святкові дні, то Forbes надав кілька порад, як все ж таки насолодитись цією особливою порою року. 

Ми переклали статтю і ось вам сім способів розслабитись під час свят від Ейвері Бланк.

Ейвері Бланк

Ейвері Бланк

Position

Адвокат і стратег. Допомогає людям та організаціям відстоювати себе та свої позиції. Працювала у державному та приватному секторах, а останнім часом в Центрі охорони здоров’я та вітчизняної безпеки університету Меріленда. Є членом правління Центру юридичної кар’єри Американської асоціації адвокатів та радник проекту The Wilson Center’s Women in Public Service Project.

1. Ігноруйте робочі листи, навіть якщо ви їх побачили або прочитали

Сповіщення “поза офісом” дає вашим колегам знати, що ви не зобов’язані відповідати на отримані електронні листи. Обов’язок негайно реагувати на повідомлення, який люди покладають на себе, додає ще більше стресу. 

2. Поділіться святковою “роботою” з друзями та родиною

Ні, мова йде не про перекладання робочих справ на свого друга. Коли у вас є певна робота, то останнє, що хочеться робити, це брати на себе відповідальність за святковий обід. Подумайте про те, щоб попросити друзів чи членів родини взяти участь у приготуванні їжі. Це значно полегшить вам життя. Нехай інші принесуть із собою страви, щоб вам не довелось витрачати весь час на приготування їжі для різдвяної вечері чи святкування Нового року.

Спільний відпочинок полегшить ваше загальне навантаження. Ви зможете виконати роботу у цей день і з нетерпінням чекати гостей. 

3. Не встановлюйте будильник

У робочі дні люди зазвичай дотримуються розкладу. А будильник — це той механізм, який допомагає точно дотримуватися цього графіку. Але його звук може бути стресовим для вас, адже ви можете боятись роботи, яка на вас чекає. Дайте собі один день, щоб дозволити своєму тілу прокинутись, коли воно захоче. Дозвольте собі нікуди не поспішати.

4. Не дивіться на телефон з самого ранку

Як тільки ви прокинулись, не варто одразу хапатись за телефон. Тримайте його якомога далі від ліжка, щоб ви не могли його дістати чи увімкнути. Технологія стимулює мозок. А читання електронних листів, новин, або будь-якої іншої інформації на технічних пристроях може вас не розбудити, а роздратувати. А тим паче зранку!

5. Виходьте на двір та частіше рухайтесь

Багато з нас дуже часто відсувають фізичні вправи на задній план чи на уявний понеділок. Завжди переконуємо себе в тому, що немає часу просто зробити зарядку. Під час канікул знайдіть цей час. Вийдіть на пробіжку вранці, або просто прогуляйтесь по вулиці вдень. Важливо подихати свіжим повітрям. 

6. Насолоджуйтесь сніданком

Багато людей зранку не виділяють собі час на сніданок. Вони відчувають стрес і хочуть вже розпочати роботу якомога скоріше.

Почались свята і робота може зачекати і 30 хвилин, і 45 хвилин, і 60 хвилин. Снідайте повільно. Підіть у місцеву кав’ярню. Починайте новини. Контролюйте самі свій графік, хоча б на початку дня. 

7. Присвятіть час сім’ї

Якщо вам доводиться працювати у святкові дні, то призначте час, який ви зможете провести зі своїми близькими. Обов’язково пообідайте з ними. Виділіть час, щоб подивитись футбольний матч чи подивіться якесь святкове шоу. Подаруйте своїй сім’ї трохи себе та свого часу. 

Прийміть заходів, щоб знизити рівень стресу і зробіть щось інше, що не входить у вашу рутину. Більше спілкуйтеся з людьми та оточенням, а менше — з технологіями.  Робіть речі, які ви не можете зробити під час звичайного робочого дня. Скористайтеся святковим затишшям і дозвольте собі перепочити.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі