Суспільство
«Повернись живим» придбав для ЗСУ 25 комплексів БПЛА «Лелека»
Фонд «Повернись живим» придбав для Збройних сил України 25 безпілотних комплексів «Лелека» загальною варістю 36 мільйонів гривень.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фонду.
Волонтери зазначають, що сьогодні аеророзвідка – один із найважливіших напрямків роботи та розвитку українського війська. А «Лелека» – один із найкращих розвідувальних безпілотників бригадного рівня, здатний розвивати швидкість до 140 км і коригувати вогонь артилерії на глибину до 50 км.
«Саме тому ми закупили для ЗСУ 25 коплексів «Лелека», кожен із яких коштує 1 440 000 гривень і складається з двох літаків та наземної станції. Перші комплекси Фонд вже передає армії, а до кінця літа ми очікуємо загалом 50 літаків та 25 наземних станцій до них. Ці «Лелеки» покриють потреби у подібних безпілотниках 25 підрозділів», – зазначив керівник військового відділу фонду Андрій Римарук.
Про комплекс БПЛА «Лелека»
«Лелека-100» був створений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Безпілотник створений українською компанією DeViRo та прийнятий на озброєння Збройних Сил України в травні 2021 року.
Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіо ефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіо завад або блокування систем супутникової навігації.
Нагадаємо, раніше «Повернись живим» придбав 20 безпілотників PD-2, а також 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.
Також ми повідомляли, що турецька компанія Baykar подарує три безпілотники «Байрактар», гроші на які були зібрані під час кампанії фонду Сергія Притули «Народний Байрактар»
Фото: hdpic.club.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі