Суспільство
«Повернись живим» придбав для армії 10 безпілотних комплексів PD-2 на $8,5 млн
Благодійний фонд «Повернись живим» реалізував найдорожчий у своїй історії проєкт загальною вартістю $8,5 млн – придбав 20 безпілотників PD-2, а також 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління
Про це організація повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Найдорожчий проєкт в історії Фонду. Ми придбали 10 безпілотних комплексів PD-2 із пересувними наземними станціями, загальною вартістю приблизно у 300 000 000 гривень, або 8,5 мільйонів доларів. Це 20 літаків PD-2 і 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління. І це – перемога державного рівня та кожного з вас», – написали на сторінці фонду.
Про український безпілотник PD-2
PD-2 – це багатоцільові розвідувальні безпілотні комплекси українського виробництва. Дрони розроблені українськими UkrSpecSystems. Ці безпілотники – одні з кількох БПЛА українського виробництва з радіусом польотів у понад 200 кілометрів. PD-2 має двигун внутрішнього згоряння. Відтак порівняно з електричними літаками долають значно більші дистанції.
Сумарна протяжність маршруту PD-2 на одному баку може сягати 1000 і більше кілометрів. ️Для злету PD-2 не потрібен аеродром. Ці БПЛА мають шасі і злітають вертикально.
PD-2 може працювати у повітрі до 12 годин, тобто може вести розвідку пів дня. БПЛА обладнані якісним цільовим навантаженням. Їхні камери власного виробництва мають п’ятикратний оптичний зум на тепловізорі і збільшення на денній камері до 30 крат. Завдяки цьому PD-2 може чітко визначати координати об’єктів у кадрі на відстані понад 5 кілометрів.
Читайте також: «Не можемо бути поза війною». Як український бізнес жертвує мільйони та допомагає українській армії
PD-2 використовує військові стандарти зв’язку з псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти, максимально захищений від дії ворожого РЕБу. Це робить його стійким до подавлення як навігації, так і каналів керування.
Крім того, PD-2 автоматично відслідковують переміщення цілей. Якщо, скажімо, російський танк буде рухатися у кадрі – камера БПЛА автоматично може рухатися за ним.
Про Фонд
«Повернись живим» — один із найбільших фондів допомоги українським військовим, які воюють на Донбасі, а з початку російського вторгнення в Україну 2022 року — військовим та волонтерам на території ведення активних бойових дій. Головна мета організації – зробити Збройні сили ефективнішими, зберегти життя військових та системно протистояти ворогові.
Дивіться відео: Професор-захисник читає лекції студентам із окопів
Нагадаємо, волонтери «Повернись живим» отримали право купувати летальну зброю для ЗСУ.
Фото: Вікіпедія.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі