Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o 1d3h74m6s1ch5iv81qdg445hl35t o 1d3h74m6s1ch5iv81qdg445hl35t

NewСхід

Підприємець відроджує занедбане садівниче товариство на Донбасі

Опубліковано

Успішний підприємець Іван Дегтяр, який створив компанію з екологічного миловаріння у Слов’янську, відроджує занедбане садівниче товариство. Про це йдеться у публікації Свои.City.

Товариство “Мрія” у селі Адамівка було створено у 1988-му та з роками прийшло в запустіння. Навесні 2017 року Іван покликав на загальні збори всіх членів “Мрії” і запропонував їм об’єднати зусилля у відродженні саду.

Об’єднали землі в сад і виробляють сік

Члени садового товариства надали Івану вотум довіри, обравши його головою. Єдине, що залишилось у товариства “Мрія” після занепаду – це 43 гектари землі з невеликою орендною платою і близькістю до джерел води.

 

Читайте також: Переселенець із Луганська будує на Дністрі незвичну ГЕС

“Мрію” вирішили відновлювати, але вже з новими підходами і правилами. Всі запустілі ділянки (близько 600) об’єднали у один колективний сад у рамках інвестиційному проекту “Адамівка”.

На цільові внески закупили обладнання для виробництва яблучного соку та “живого уксусу” під торговою маркою “Адамівка”. Тепер у саду стоїть “польовий комбайн” для переробки продукції. Влітку минулого року виробили 3000 літрів соку.

Знайшов саджанці на Вінниччині

Іван довго шукав потрібні сорта яблунь, які б давали гарний врожай, не хворіли та були не дуже привередливі у догляді. Такі яблуньки знайшлись у Вінницькій області. Дегтяр разом з сином-підлітком всю відпустку віддав на те, щоб прищепити саджанці.

За словами Івана, все у них гарно, але не вистачає споживачів продукції та членів товариства. Як же можна стати членом цього “райського саду”?

“Ідея дуже проста. З квітня по травень у саду треба висадити 4000 саджанців яблунь, абрикосів та слив. Будь-хто весною, взявши з собою друзів, може приїхати в Адамівку , щоб висадити дерево і взяту опіку над ним (тобто декілька разів його полити). На висаджені дерева ви отримаєте сертифікат зGPS координатами, таким чином ставши повноправним учасником садівничого товариства”, – пояснює Іван.

Читайте також: Переселенець із Донецька заснував меблевий бізнес і завойовує світ

Якщо з якихось причин людина не зможе зробити це самостійно, то можна сплатити за висадку дерева та його полив у перший рік. З розрахунку Івана, це становить 42 грн за рік на одне дерево. Можна навіть зробити це дистанційно, отримавши іменний сертифікат на дерево поштою.

Висадять 10 тисяч дерев

Всього за планом, розробленим на три роки, у саду будуть висаджені 10 тисяч дерев. Членами садівничого товариства можуть бути дитячі садочки, школи або інші заклади харчування. П’ята частина врожаю ( в тому числі переробленого – сік, оцет) буде розподілена між членами садівничого товариства. Інша частина піде на оплату роботи працівників, які будуть працювати в саду та інші витрати на переробку і т.ін.

“Ми робимо перші кроки у колективному садівництві і не застраховані від помилок, критик та невдач”, – додає Іван.

Але кожен з учасників може запропонувати свої ідеї, які винесуть на відкрите голосування. Свою місію Іван бачить подібною до облаштування вселенського ковчегу у вигляді зеленої планети радості. Тому Іван творить “райський сад” на своїй землі та запрошує співмешканців до свого “ковчегу”.


Реклама

NewСхід

Для молоді Донеччини й Луганщини оголосили гранти на навчання

Опубліковано

Молодь Донеччини та Луганщини запрошують взяти участь у відборі учасників нового проєкту «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19 на постраждалі від конфлікту регіони України».

Щоб посприяти соціально-економічному розвиткові обох областей, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансування Уряду Японії, надасть гранти бенефіціарам, які прагнуть реалізувати себе в галузі інформаційних технологій.

Ініціатива спрямована на підтримку 60 юнаків і дівчат віком від 18 до 35 років.

 

Учасниками можуть стати внутрішньо переміщені особи або місцеві мешканці Курахівської та Черкаської об’єднаних територіальних громад Донецької області та Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад Луганської області.

Читайте такожНе можеш — не плати. Чим особлива школа шиття Tailors School, яку відзначили в ООН

Переможці відбору отримають гранти до $700 у вигляді оплати навчання на професійних курсах із інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також ноутбуки для навчання та подальшої роботи.

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.

Однією з переваг буде наявність у кандидата(ки) чіткого плану волонтерского проєкту на користь своєї громади, над яким грантер(ка) працюватиме під час чи після навчання.

Охочі долучитися до проєкту і отримати гранти повинні якомога швидше, але не пізніше 8 серпня 2021 заповнити анкету за посиланням

Докладніше про основні етапи проєкту та вимоги до кандидатів можна дізнатися на сайті Представництва МОМ в Україні.

Відбір учасників програми здійснюється на конкурсній основі з дотриманням рівності можливостей для ВПО та членів приймаючих громад, а також для жінок і чоловіків.

Нагадаємо, на Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку.

Як ми повідомляли раніше, Посольство США оголосило Програму малих грантів громадської дипломатії.

Головне фото: allthingshair.com.

Читати далі

NewСхід

На Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку

Опубліковано

У Марківському професійному аграрному ліцеї на Луганщині за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» створили навчальну пасіку.

Про це повідомили у проєкті USAID.

У ліцеї розпочинають підготовку за спеціальністю «бджоляр».

 

Навчальна пасіка вже облаштована, з вересня запрацюють дві лабораторії:

 • «Біологія бджолиної сім’ї, розведення та утримання бджіл, хвороби та шкідники бджіл»;
 • «Медоносна база бджільництва та запилення сільськогосподарських культур бджолами».

Наразі це – єдиний навчальний заклад на Луганщині, де готуватимуть бджолярів.

Проєкт USAID закупив за грантом обладнання: вулики, мікроскопи, воскопрес, медогонки, поїлки, годівниці для бджіл, пасічний інвентар.

Читайте такожМедовий рекорд: українські бджолярі збільшили експорт меду на 45%

Крім того, ще планує закупити пересувний будинок пасічника та платформу для транспортування вуликів.

«Бджолосім’ї нашому закладу подарували місцеві жителі, – розповіла в.о. директора ліцею Олена Бондаренко. – Зараз на нашій пасіці 10 вуликів з бджолами».

Довідка

Грантова й освітня допомога підприємцям на сході України надається проєктом USAID у рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Читайте такожУкраїнські бджолярі зможуть торгувати з Європою на «Медовій біржі»

Нагадаємо, першу партію українського меду експортували до Канади.

Як ми повідомляли раніше, в Україні фермер створив мінізаповідник для диких бджіл.

Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Читати далі

NewСхід

У Донецькому технічному університеті створять акселератор молодіжних інновацій

Опубліковано

Донецький національний технічний університет підписав грантову угоду «Акселератор молодіжних інновацій в ДонНТУ» з Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України».

Про це повідомив у фейсбуці Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Для запуску Акселератора Проєкт USAID облаштує дві лабораторії – Лабораторію з прототипування та електроніки і Лабораторію технологічних та інженерних рішень, а також простір для коворкінгу.

 

Сума грантової угоди становить 129 тисяч доларів.

За ці гроші Проєкт USAID закупить:

 • комп’ютери,
 • меблі,
 • 3D-принтери,
 • фрезерний та лазерний верстати,
 • верстаки,
 • плотери,
 • принтери для УФ-друку,
 • столярні та слюсарні інструменти,
 • швейну машинку,
 • фото принтер,
 • набір електроінструментів та інше обладнання для створення прототипів різних виробів та втілення інноваційних ідей.

До діяльності Акселератора залучатимуть викладачів, аспірантів та студентів ДонНТУ.

Грант передбачає, що ДонНТУ розробить та включить до навчальної програми десять нових модулів з інженерних та технічних спеціальностей, наприклад:

 • 3D-моделювання,
 • Інформаційні технології автоматизованого електроприводу,
 • Основи електромеханіки,
 • Програмне забезпечення для автоматизованої електронної системи управління з практичним навчанням на обладнанні Акселератора та впровадженням кращих практик передачі знань.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

Команда Акселератора пройде навчання на тренінгах та візьме участь у навчальних поїздках до інноваційних просторів в інших регіонах.

Надалі вони використають побачене та набутий досвід у діяльності Акселератора.

Також команда Акселератора буде активно залучена до роботи Платформи трансформації вугільних міст Донецької області, діяльності ІТ-кластерів та впровадження смарт-спеціалізації у регіоні.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.

Нагадаємо, ПРООН оголошує конкурс інноваційних рішень для громад східної України.

Як ми повідомляли раніше, селищу на Донеччині повернули історичну назву Нью-Йорк.

Головне фото: donntu.edu.ua.

Читати далі