Економіка і бізнес
Понад 30 млрд грн на регіони і громади: що зміниться?
У Державному бюджеті 2019 року передбачено понад 30 млрд грн на розвиток регіонів (у 2018 — 25,4 млрд грн). Про це повідомляє сайт Децентралізація.
На енергоефективність і стартапи
У держбюджеті-2019 закладено 7,7 млрд грн на Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Кошти спрямовуватимуться на розбудову Нового освітнього простору у школах та дитсадках, будівництво та реконструкцію медичної, соціальної, культурної та спортивної інфраструктури. Обов’язковим при реалізації проектів є спрямування 10% коштів на об’єкти спортивної інфраструктури, 10% – на енергоефективні заходи для освітніх і медичних закладів, а також 0,5 млрд грн – для реалізації проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету».
Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує
“Вперше у цьому році ми підтримаємо проекти без «твердої основи» – стартапи, які будуть реалізовуватися в громадах за рахунок ДФРР. Йде мова про проекти регіонального розвитку, які будуть обиратись на конкурсній основі та спрямовуватись на реалізацію стратегій розвитку обласного, міжобласного рівня, а також в рамках секторальної підтримки Європейського Союзу”, – кажуть у Мінрегіонбуді.
Амбулаторії та дороги
На підтримку регіонів та громад також спрямують кошти:
- програми ЄС з підтримки секторальної політики України – 0,5 млрд грн. У 2018 році в рамках програми було обрано 70 інвестиційних проектів-переможців, які будуть реалізовані в регіонах України протягом наступних років;
- субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 2,1 млрд грн;
- субвенції на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості – 1,0 млрд грн. Додатково понад 4 млрд грн – перехідних з 2018-го. Нині на різних стадіях реалізації – 517 проектів нового будівництва амбулаторій первинної медичної допомоги у всіх регіонах України;
- субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 14,7 млрд грн;
- субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій – 4,7 млрд грн.
Загальний ресурс місцевих бюджетів у 2019 році становитиме 573,1 млрд грн, з яких власні доходи місцевих бюджетів – 292,3 млрд грн, що більше на 41,8 млрд грн у порівнянні із затвердженими місцевими бюджетами на 2018 рік, або на 16,7%.
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка і бізнес
Забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці стало пріоритетним завданням. Це критично важливо для безпеки дорожнього руху в Києві.
Про це повідомляє КМДА.
У столиці працюють 737 світлофорних об’єктів. У 2024 році встановлено 267 шаф безперебійного живлення, що забезпечили резервне живлення для 327 світлофорів. На складі залишаються ще 142 шафи, готові до встановлення.
Проте для повного покриття потрібно ще 268 таких пристроїв.
Нагадаємо, що в Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів.
Фото: Freepik.
Коментарі