Суспільство
Поліцейські отримали сучасні автомобілі
37 мобільних груп із різних куточків України, що обслуговують виклики виключно щодо домашнього насильства, отримали нові автомобілі, оснащені відповідно до сучасних вимог. Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України.
Яка ситуація сьогодні?
Зазначається, що за 2018 рік до Національної поліції надійшло понад 102 тисячі заяв та повідомлень про випадки домашнього насильства, з яких 1400 подано дітьми. Сьогодні в тестовому режимі працюють 37 підрозділів протидії домашньому насильству. За останні 1,5 місяці вони здійснили 7000 виїздів на виклики про факти домашнього насильства, провели 3000 превентивних заходів і склали 2000 адміністративних протоколів.
У відношенні до кривдників винесли 1200 термінових заборонних приписів. Таким заходом, відповідно до змін законодавства, поліцейські обмежують перебування кривдника і потерпілих на одній території та забороняють аб’юзеру у будь-який спосіб контактувати із жертвою.
Читайте також: В Україні з’явиться кол-центр для допомоги постраждалим від домашнього насильства
Яке завдання мобільних груп?
«Їхнє завдання одне – прибувати на факти сімейного насильства, працювати з іншими службами для того, щоб жоден кривдник, жоден тиран, не уникнув покарання. Наша мета – щоб кожен громадянин, який страждає від домашнього насильства, довіряв поліції, довіряв державі і знав, що діє Закон».
Старший радник з питань правової реформи Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Вероніка Крісткова повідомила, що у своїй роботі КМЄС та поліція роблять акцент на побудові ефективної системи протидії та запобіганню насильству:
«Ми вже провели низку тренінгів для поліції та підготували тренерів. Вважаємо, що це співробітництво є дуже важливим для запобігання домашнього насильства. Завдяки роботі мобільних груп жертви насильства змінять своє ставлення і будуть більше довіряти працівникам поліції».
До складу груп входять працівники різних підрозділів поліції: дільничні офіцери, ювенальна превенція і патрульні поліцейські. Групи реагування попередньо пройшли спеціальне навчання та конкурсний відбір. Кращих працівників відзначили подякою голови Національної поліції. Наступного року за планом такі мобільні групи з’являться у містах, де проживає понад 50 тисяч населення.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі