Суспільство
Показали перший в Україні компостувальний майданчик (ВІДЕО)
У Львові презентували послугу переробки органічних побутових відходів на професійному обладнанні для компостування ТМ BACKHUS (Німеччина). Весь процес компостування показали на компостувальному майданчику на вул. Пластовій, 13, повідомили у міськраді.
Усі могли побачити на практиці, як відбувається процес завезення сировини спеціальним транспортом, демонстрацію закладання буртів із органічними відходами у технологічному процесі переробки, можливостей мобільної бригади з компостування OPE organic, переробки органічних відходів самохідним аератором BACKHUS A30 та технологічні особливості у переробленні органіки.
Як відбувається компостування?
Як зазначив представник агрофірми «Колос» Сергій Петрик, наразі компостування у Львові відбувається за технологією, яку розробила їх компанія.
«Процес компостування має три стадії — старт, пік і фініш. На кожному етапі задіюється професійна техніка, додаються відповідні біопрепарати, контролюється температурний режим і відбуваються процеси, які в результаті покращують якість готового компосту», — розповів Сергій Петрик.
Читайте також: На столичному ринку встановили перший компостер для відходів (ФОТО)
У свою чергу, за словами директора ЛКП «Зелене місто» Святослава Євтушенка, Львів — перше місто в Україні, яке розпочало пілотний проект із роздільного збору, вивезення і компостування органічних відходів.
«Наразі до роздільного збору органіки долучаються все більше перевізників. Передбачається, що з кожним місяцем географія розміщення контейнерів для роздільного збору органічних відходів розширюватиметься і в перспективі всі органічні відходи, які утворюються у Львові, потраплятимуть на компостування», — зазначив посадовець.
Нагадаємо, цьогоріч у січні в Львові в рамках пілотного проекту розпочала свою роботу станція компостування органічних відходів. Так, львів’яни з початку року мали можливість принести на компостування харчові та садові відходи. А в травні стартував пілотний проект із розміщення спеціальних контейнерів для збору органіки біля деяких ОСББ, закладів харчування і торгівлі міста. Цей процес триває.
Фото: dyvys.info
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі