Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною

Опубліковано

Сервіс із організації секретних подорожей Secret Ticket влаштовує нестандартні тури по Україні. Мандрівник дізнається про своє місце призначення перед самою поїздкою, а всі деталі туру продумані організаторами. Все, що потрібно від вас – назвати дату поїздки, зібрати валізу та не забути гарний настрій. 

Тетяна Косянчук заснувала Secret Ticket і завдяки їй 3-4 пари кожного тижня мандрують Україною. Ми поговорили з Тетяною та розпитали, як побудувати туристичний бізнес зовсім без вкладень та чому у Secret Ticket вже з’явився новий власник. 

Тетяна Косянчук

Засновниця Secret Ticket. Вона вже більше 10 років є волонтером в “Новий Акрополь”. А також працює журналістом на Громадському радіо.Заснувала Secret Ticket ще у 2017 році, проте зараз продає сервіс, щоб активно займатись волонтерською роботою.

Роман Сегін

Новий власник Secret Ticket.  Має компанію Hello Poland, котра вже 5 рік надає послуги з реєстрації та супроводу бізнесу  в Польщі. 

Як працює Secret Ticket

Є два варіанти наших турів: для себе і на подарунок. У першому випадку турист обирає дату і заповнює на сайті заявку. 

З нашого боку – квитки на потяг, або автобус у місце призначення й назад, бронювання готелю, а також карту з найцікавішими місцями. Готель, зазвичай, вибираємо або біля вокзалу, або в центрі.

Коли ми отримуємо заявку від мандрівника, то детально аналізуємо її. Я переглядаю особистий профіль людини у Фейсбуці, щоб зрозуміти, чим вона цікавиться. Турист може вказати, куди він не хоче їхати. Наприклад, у Рівному у мене батьки, я там буваю два рази на місяць, чи щороку їжджу в Харків.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

“Де мандрівник буде на цей вікенд він дізнається за день до відправлення, коли отримує  всі необхідні матеріали від нас. Це можна передати через емейл, кур’єром, якщо в Києві, або поштою

Чим ми відрізняємось від організованих подорожей? Бо там у тебе обмежений час подивитись на локацію, потрібно їхати на наступу, немає свободи вибору. А Secret Ticket – це зовсім про інше. Ти сам обираєш, куди підеш і чи ти хочеш провалятись в номері, чи гуляти цілий день. 

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Скільки коштує 

У нас є чотири типи подорожей, які відрізняються за типом проїзду та проживання. Це економ, стандарт, комфорт та преміум. 

До речі, ціни на поїздки ми підняли не так давно, адже номери у готелях та квитки значно подорожчали. 

Туристичний бізнес без жодних вкладень

До Secret Ticket я активно працювала в туризмі – гідом в гірських та велопоходах, тому ця сфера була мені близькою. Ідея створити секретні подорожі прийшла до мене, коли я прочитала статтю про подібний сервіс в Іспанії. Я подумала, що це крутий проект і для України. Адже замість того, щоб два дні вихідних валятись на дивані, краще поїхати на ці два дні у подорож Україною. Та ще й з сюрпризом. 

Ми розробили секретні карти, де були рекомендації, куди сходити і що поїсти. Консультувались з місцевими жителями, що б вони розповіли про особливі місця у місті.

Читайте також: “Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Також часто купують і сертифікати на подорож як подарунок

Коли я придумала Secret Ticket, то розуміла, що це має виглядати красиво ззовні. Запросила стати партнером свого колишнього колегу, дизайнера з 10-літнім досвідом. Сергій створив весь візуальний образ  Secret Ticket.  Якби ми замовляли логотип, то це коштувало б нам 15 тисяч гривень, наприклад. 

Все, що ми вклали  – це свій досвід, а єдине фінансове вкладення – це $800 на розробку сайту, який нам зробило агентство ION Digital. 
Щодо організації подорожей, то тут також не потрібні додаткові кошти, бо ми беремо 100% передплату. Собівартість турів складає 60-80% від їх ціни.

Читайте також: Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв

Не сучасні готелі і залізниця – проблема для турів

Коли почали активно працювати у туристичній сфері, то зіштовхнулись з багатьма проблемами та викликами. 

  • Маленькі міста не готові для туристів. Зараз ми відправляємо наших мандрівників лише в обласні центри,щоб було що подивитись і куди сходити. Так, маленькі міста не менш гарні, але там на вихідних майже нічого не працює. Наприклад якісь музеї. 
  • Залізничні сполучення. З Києва можна доїхати майже куди-завгодно. А от з інших міст – проблема. Немає сполучень, доводиться їхати з пересадками і шукати якісь шляхи. З автобусами ми не працюємо, бо це не надійно. Вони можуть не приїхати, або перенести рейс. Ми не можемо ризикувати подорожами людей. 
  • Не сучасні готелі. Це про те, що в багатьох готелях немає оплати через сайт. Тому не можемо оплатити віддалено проживання нашого мандрівника. Доводиться, або передавати чеки, або якось домовлятись.

До речі, нещодавно ми думали про запуск європейського напряму. Навіть зробили кілька тестових подорожей. Але зіштовхнулись з тим, що на це потрібно багато ресурсів. І тут непередбачувані ціни, бо інколи квитки на лоукост можуть коштувати 30 євро. інколи 250 євро. Думаю, новий власник займеться цим. 

“І готелі не відкривались і квитки могли не туди купити”

Одні з найулюбленіших моїх історій, коли діти дарують подорожі своїм батькам. Це як символ вдячності. А батьки у захваті, залишають багато позитивних відгуків і розривають телефони, надсилаючи купу фотографій з місця відпочинку. 

Мы дома. Огромное спасибо за интересную поездку. Вы занимаетесь верным и нужным делом! Молодцы! Спасибо!🚀 І ми дякуємо…

Geplaatst door Secret Ticket op Vrijdag 1 februari 2019

Та трапляється і багато форс-мажорів. Якось мені надзвонювали мандрівники і кажуть, що у них дві пари квитків в одну сторону.  Вони були дуже засмучені і мені потрібно було швидко придумати що ж робити. Ми не знайшли варіанту, як їм добратись, тому запропонували поїхати на інші вихідні, але з підвищеним комфортом. або повернути гроші. На щастя, вони погодились на перший варіант і вже пізніше гарно відпочили.

А якось о п’ятій ранку мандрівники не могли потрапити в готель, бо він був закритий. Виявляється, що адміністраторка проспала. Ми зробили компенсацію, а готель потім пригостив гостей вечерею.  Такі ситуації трапляються, головне швидко знайти вихід з них. 

Читайте також: Дев’ять місць для відпочинку, що замінять вам Мальдіви і Швейцарію

Туризм для людей з інвалідністю

Ми разом з “Доступно.UA” запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Я думаю цю акцію продовжить і новий власник.

Головна мета – це надихати людей подорожувати і розказувати, що люди з інвалідністю мають так само насолоджуватись життям

Такі подорожі були розраховані на два дні та одну ніч в одному з міст України. Вони включають квитки на двох на поїзд, обладнаний спеціальними місцями, номер у готелі, комфортний для людей з інвалідністю, та мапу з цікавими та доступними локаціями міста.

Новий власник – один з мандрівників

Нещодавно я передала Secret Ticket новому керівнику. Чому? Бо бізнес- це трохи не про мене. Я маю багато волонтерських проектів. У Романа буде більше можливостей його розвивати. 

Тут цікава історія, бо він – один з наших мандрівників. І коли дізнався, що я хочу продати Secret Ticket, то захотів купити. 

“Мені дуже подобається цей проект. Це головна причина, чому я вирішив купити Secret Ticket. Багатьом моїм друзям і знайомим теж подобається така ідея. Якось я теж їздив в зимову Одесу від Secret Ticket і мені сподобалось. Я буду продовжувати робити те, що вже напрацьовано, трохи додам автоматизації і діджиталізації процесів. З’являться корпоративні поїздки, бо багато компаній купують на подарунок своїм співробітникам. Будемо продовжувати і соціальну складову проекту”, – поділився планами новий власник Роман Сегін. 

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі