Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
податкова перевірка податкова перевірка

Суспільство

Податкова перевірка. Що робити, якщо підприємець не згоден з її результатами

Опубліковано

Податкова перевірка – страх кожного бізнесмена. Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний про те, як оскаржити результати податкової перевірки.

Дмитро Гарний

Дмитро Гарний

Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу

Податкова перевірка може приїхати на перевірку підприємства без попередження. Добре, якщо проблем не виявлять, але частіше за все вони складають акт про порушення податкового законодавства. Іноді податківці перевіряють діяльність компанії віддалено на підставі даних звіту або додаткових документів, які надає підприємство. Що робити, якщо податківці вимагають від бізнесмена сплатити штраф, а він не згоден?

Податкова перевірка закінчилась, а що робити після неї – пояснює юрист і консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний. ШоТам публікує покрокову інструкцію  

Що важливо зробити на першому етапі?

У Податковому кодексі прописані два варіанти оскарження: досудовий, тобто звернення до вищих органів податкової, або подача позову до суду. Але є ще один вихід – написати заперечення на акт перевірки. Часу у платника податків не так і багато – з наступного дня отримання акта суб’єкт господарювання має 10 робочих днів, щоб подати свої заперечення в письмовому вигляді. В цей же термін можна надати перевіряю чому органу додаткові документи. Йдеться про папери, які представники податкової адміністрації не побачили, проігнорували, або написали в акті перевірки, що їх немає. Це важливо і потрібно зробити.

Читайте також: Основи бухобліку. Що потрібно знати підприємцю

Заперечення потрібно писати юридично грамотно, обґрунтовано, а не просто: «ми не згодні». З тексту документа має бути зрозуміло, що компанія ініціює процедуру перевірки рішення податкового органу. Тоді до звернення будуть ставитися серйозно. Також краще вказати, що підприємець хоче бути присутнім при розгляді заперечення. Можливо цього буде досить, щоб зняти усі претензії з компанії.

Куди рухатися далі?

Наступний етап – це оскарження рішення в Державній податковій службі України (ДПС). Це роблять не всі. Багато хто думає, що нема чого подавати додаткову скаргу і краще відразу звернутися до суду. Здається, що це результативніше. Але в ДПС все ж краще звернутися. Зрозуміло, що результати податкової перевірки служба не скасує, однак може зменшити суму штрафів. І це вже невеликий бонус: після звернення до суду, сума для оскарження у підприємців буде менше.

Скарги до ДПС краще відправляти не пізніше ніж через тиждень після отримання рішення та потім необхідно обов’язково дізнатися номер реєстрації листа в канцелярії, оскільки ніяких відміток вони там не ставлять. Заява та документи можна відправити поштою.

Для тих, хто пропустив десятиденний термін для оскарження рішення, є хороші новини. Документи Державна податкова служба може прийняти до розгляду і до півроку після отримання рішення. Правда, це стосується тільки підприємців, у яких є для цього поважна причина і підтвердити її можливо документально. Для подовження строку розгляду документів потрібно написати окреме прохання.  

Як довго триває процес оскарження?

Після того, як всі документи надані, Державна податкова служба запускає процес їх розгляду. У цей період всі штрафи або доплати вважаються неузгодженими і компанія не зобов’язана їх сплачувати. Ніяких податкових надсилань у цей час не буде. Скільки зазвичай розглядатися скарга? З урахуванням всіх пересилань поштою – приблизно місяць. Але якщо мова йде про велику компанію з великою кількістю різних нарахувань, то цей термін можуть продовжити і до двох місяців.

Читайте також: Українці відмовляються від готівки

В уряді думають про те, щоб створити ще одну інстанцію досудового врегулювання спорів між підприємцями та податковими службами. Такий орган планують відкрити при Міністерстві фінансів. Це не погано. Кваліфіковані фахівці зможуть детально розбиратися з результатами перевірок.

До якого суду потрібно звернутися?

З відповіддю Державної податкової інспекції потрібно звертатися до адміністративного суду. Певного часу, коли потрібно подати позов, немає. Тобто із заявою на податкову перевірку теоретично можна звернутися і через півроку. Але краще не відкладати цей процес в довгий ящик і подати заяву в суд через два-три дні після отримання відповіді Державної податкової служби. Чому? До тих пір, поки суддя не прийме позов компанії, її податкові вимоги вважаються узгодженими. Іншими словами, податківці вимагатимуть заплатити за рахунками.

При подачі позову необхідно сплатити податковий збір і наймати юристів. Скільки часу займає розгляд справи? Суду першої інстанції необхідно від трьох-чотирьох місяців до півтора роки, ще стільки ж часу може зайняти апеляція. Але це не проблема підприємців. Поки суд не винесе остаточного рішення, платити податки і штрафи бізнесмену немає необхідності.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: