Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
податкова перевірка податкова перевірка

Суспільство

Податкова перевірка. Що робити, якщо підприємець не згоден з її результатами

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Податкова перевірка – страх кожного бізнесмена. Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний про те, як оскаржити результати податкової перевірки.

Дмитро Гарний

Дмитро Гарний

Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу

Податкова перевірка може приїхати на перевірку підприємства без попередження. Добре, якщо проблем не виявлять, але частіше за все вони складають акт про порушення податкового законодавства. Іноді податківці перевіряють діяльність компанії віддалено на підставі даних звіту або додаткових документів, які надає підприємство. Що робити, якщо податківці вимагають від бізнесмена сплатити штраф, а він не згоден?

Податкова перевірка закінчилась, а що робити після неї – пояснює юрист і консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний. ШоТам публікує покрокову інструкцію  

Що важливо зробити на першому етапі?

У Податковому кодексі прописані два варіанти оскарження: досудовий, тобто звернення до вищих органів податкової, або подача позову до суду. Але є ще один вихід – написати заперечення на акт перевірки. Часу у платника податків не так і багато – з наступного дня отримання акта суб’єкт господарювання має 10 робочих днів, щоб подати свої заперечення в письмовому вигляді. В цей же термін можна надати перевіряю чому органу додаткові документи. Йдеться про папери, які представники податкової адміністрації не побачили, проігнорували, або написали в акті перевірки, що їх немає. Це важливо і потрібно зробити.

Читайте також: Основи бухобліку. Що потрібно знати підприємцю

Заперечення потрібно писати юридично грамотно, обґрунтовано, а не просто: «ми не згодні». З тексту документа має бути зрозуміло, що компанія ініціює процедуру перевірки рішення податкового органу. Тоді до звернення будуть ставитися серйозно. Також краще вказати, що підприємець хоче бути присутнім при розгляді заперечення. Можливо цього буде досить, щоб зняти усі претензії з компанії.

Куди рухатися далі?

Наступний етап – це оскарження рішення в Державній податковій службі України (ДПС). Це роблять не всі. Багато хто думає, що нема чого подавати додаткову скаргу і краще відразу звернутися до суду. Здається, що це результативніше. Але в ДПС все ж краще звернутися. Зрозуміло, що результати податкової перевірки служба не скасує, однак може зменшити суму штрафів. І це вже невеликий бонус: після звернення до суду, сума для оскарження у підприємців буде менше.

Скарги до ДПС краще відправляти не пізніше ніж через тиждень після отримання рішення та потім необхідно обов’язково дізнатися номер реєстрації листа в канцелярії, оскільки ніяких відміток вони там не ставлять. Заява та документи можна відправити поштою.

Для тих, хто пропустив десятиденний термін для оскарження рішення, є хороші новини. Документи Державна податкова служба може прийняти до розгляду і до півроку після отримання рішення. Правда, це стосується тільки підприємців, у яких є для цього поважна причина і підтвердити її можливо документально. Для подовження строку розгляду документів потрібно написати окреме прохання.  

Як довго триває процес оскарження?

Після того, як всі документи надані, Державна податкова служба запускає процес їх розгляду. У цей період всі штрафи або доплати вважаються неузгодженими і компанія не зобов’язана їх сплачувати. Ніяких податкових надсилань у цей час не буде. Скільки зазвичай розглядатися скарга? З урахуванням всіх пересилань поштою – приблизно місяць. Але якщо мова йде про велику компанію з великою кількістю різних нарахувань, то цей термін можуть продовжити і до двох місяців.

Читайте також: Українці відмовляються від готівки

В уряді думають про те, щоб створити ще одну інстанцію досудового врегулювання спорів між підприємцями та податковими службами. Такий орган планують відкрити при Міністерстві фінансів. Це не погано. Кваліфіковані фахівці зможуть детально розбиратися з результатами перевірок.

До якого суду потрібно звернутися?

З відповіддю Державної податкової інспекції потрібно звертатися до адміністративного суду. Певного часу, коли потрібно подати позов, немає. Тобто із заявою на податкову перевірку теоретично можна звернутися і через півроку. Але краще не відкладати цей процес в довгий ящик і подати заяву в суд через два-три дні після отримання відповіді Державної податкової служби. Чому? До тих пір, поки суддя не прийме позов компанії, її податкові вимоги вважаються узгодженими. Іншими словами, податківці вимагатимуть заплатити за рахунками.

При подачі позову необхідно сплатити податковий збір і наймати юристів. Скільки часу займає розгляд справи? Суду першої інстанції необхідно від трьох-чотирьох місяців до півтора роки, ще стільки ж часу може зайняти апеляція. Але це не проблема підприємців. Поки суд не винесе остаточного рішення, платити податки і штрафи бізнесмену немає необхідності.

Підтримай ШоТам

Суспільство

В Україну прибули два гелікоптери Airbus Н145 для правоохоронців (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україну прибули два гелікоптери H145 виробництва Airbus Helicopters для українських правоохоронців.

Про це пише ukrmilitary.com.

Гелікоптери H145 із бортовими номерами 07 та 10 «синій» та з тимчасовою реєстрацією D-HBKI і D-HBKI – це дев’ятий і десятий гелікоптери з десяти закуплених цього типу за угодою 2018 року.

Читайте також«Мотор Січ» створює гелікоптер із надсучасною системою керування

Гелікоптери поставлені у новій модифікації Н145 D3 (з п’ятью лопатями несного гвинта та збільшеним корисним навантаженням).

Читайте також: Змінюють систему: як волонтери в Україні контролюють поліцію і суди (ВІДЕО)

Попередні гелікоптери цього типу отримали 4 листопада, 5 жовтня та 21 липня. А 17 листопада прибули чергові два H125, які служитимуть в прикордонній службі. Раніше, 10 липня Нацгвардії було передано четвертий гелікоптер Airbus ЕС 225 LP (Н225), який був випущений у 2009 році та до продажу Україні налітав 4724 години.

Договір на постачання 55 гелікоптерів для Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту підписаний 2018 року (на загальну суму 551 млн євро) містить:

  • 21 гелікоптер Н225, що були у вжитку (2009-12 років виробництва),
  • 24 нових Н125,
  • 10 нових H145.

Також – запчастини, інструменти, тренажер і послуги з обслуговування та навчання.

Читайте такожСім унікальних мостів України, які варто відвідати кожному

Наразі відомо про отримання 24 гелікоптерів всіма службами:

  • 4 з 24 гелікоптерів Н125 отримала Держприкордонслужба;
  • 10 Н145 Національна поліція;
  • 6 з 9 Н225 Державна служба з надзвичайних ситуацій
  • 4 з 12 Н225 Національна гвардія

Нагадаємо, для України виготовлено другий вертоліт Н145. Окрім того, українська поліція отримає нову модифікацію Airbus Helicopters Н145 D3.

Як ми повідомляли раніше, в Іспанії випробовують гелікоптер Airbus Н225 для ДСНС.

Фото: Олексій Тренін.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер українського фільму про виноробів «Якими ми можемо бути»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Вийшов тизер мелодраматичної історії «Якими ми можемо бути» режисера Едуарда Георгадзе, що розповідає про молодого чоловіка, який повертається у рідне село, щоб продати виноградну плантацію батька, та події починають розгортатися зовсім неочікувано.

Про це пише Нове українське кіно.

Уже завершено написання сценарію повнометражної стрічки.

Сюжет стрічки

Життя Єгора змінюється, коли його відстороняють від роботи в компанії з розробки відеоігор і він дізнається про смерть свого батька винороба. Єгор повертається у рідне село, щоб продати виноградну плантацію. Єгор зустрічає танцівницю Єву, яка впізнає в ньому свого друга дитинства. Разом вони знаходять цілу серію загадок-листів, які залишив батько Єгора.

Читайте також: Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави

Тим часом нотаріус повідомляє, що за умовою заповіту продати виноробню неможливо. Події починають розгортатися ще стрімкіше, коли загадкова покупниця пропонує спосіб, як Єгор може продати їй виноробню. Тим часом він починає підозрювати, що в будинку батька буває хтось ще, окрім нього.

Наскрізною темою фільму є виноробство, проте сюжет стрічки зачіпає актуальні питання сучасного суспільства: стосунків дітей і батьків, сімейних цінностей, подолання власних упереджень, а також важливості позитивних і глибоких емоційних зв’язків у сучасному світі, який невпинно змінюється.

У ролях: Мішіко Кобалія, Валерія Пенова, Андрій Данильченко, Сергій Поляков, Наталія Байдак, Антон Целовальник, Ігор Кузіляк, Поліна Савченко, Діана Кашина.

У рамках розробки проєкту автори сценарію Даріна Алєксєєва та Едуард Георгадзе працювали разом із консультантами, психологами, коучами та виноробами. Планується показ фільму потенційним партнерам, подача на міжнародні сценарні конкурси та пошук фінансування на зйомки стрічки.

Продюсерами картини виступають Олексій Кашин («Чунгул», «Синевір») і Костянтин Степаненко. Проєкт фільму – серед переможців цьогорічної програми Українського культурного фонду «Розвиток кінопроекту».

Нагадаємо, вийшов перший трейлер українського історичного екшену «Довбуш».

Фото: cinema.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

У Львові будують перший в Україні акустичний концертний зал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Львові заклали капсулу будівництва першого акустичного концертного залу в Україні.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.

Зал буде розташований у приміщенні Львівського державного музичного ліцею ім. Соломії Крушельницької, що на вул. Зеленій, 10.

Зал буде двоповерховим, у ньому розміститься 260-290 глядачів. Для його облаштування проведуть реконструкцію навчального корпусу та гаража з додатковою прибудовою та надбудовою.

«В Україні є небагато концертних залів, всі вони збудовані 150-200 років тому. Проте саме акустичного концертного залу немає. У чому полягає акустика? У тому, що коли музиканти виступатимуть на сцені, ця акустика заповнить кожен куточок залу», – пояснив директор Львівського державного музичного ліцею ім. Крушельницької Лев Закопець.

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Проект розробила ще у 2019 році. Кошторисна вартість державного інвестиційного проекту – 43,8 млн грн. Концертний зал планують збудувати до кінця 2022 року.

Нагадаємо, у Києві на Оболоні повністю відремонтували аварійний дитсадок.

Фото: loda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Актор театру та кіно Олег Шульга Актор театру та кіно Олег Шульга
Суспільство20 години тому

Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави

З початком російсько-української війни актор театру «Віримо» в Дніпрі Олег Шульга пішов добровольцем на фронт....

Суспільство2 дні тому

Як відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Після школи Михайлина Карпів пішла вчитися на кравчиню і навіть не здогадувалася, що зовсім скоро...

Суспільство4 дні тому

За плечима – Майдан та фронт. Історія волонтерки з Дніпра Аліни Михайлової

До Міжнародного дня волонтера розповідаємо історію Аліни Михайлової – однієї з багатьох людей, чиє життя...

Суспільство5 днів тому

Рідні сумнівалися в його «крейзі-ідеї». Історія смаколиків на проростках Ineo products, яка почалася з 400 гривень

Харків’янин Андрій Євтушенко ще зі студентських часів прагнув знайти роботу, яка буде приносити не лише...

Суспільство6 днів тому

Байкери-волонтери. Як львівська «МотоДопомога» підстраховує «швидку» та рятує травмованих у ДТП

Прибути на місце ДТП за лічені хвилини – ще той виклик для екстрених служб. Особливо...