Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/ZgAyadM6BewSSSSSS

Економіка

Підприємиця з Луганщини відновила виробництво гойдалок, переїхавши до постачальника на Буковину (ВІДЕО)

Опубліковано

Спочатку вижити, а потім відновити бізнес — такий план тримала в голові Євгенія, коли виривалась із окупованого Рубіжного на Луганщині.

Як це вдалося жінці та чому зустріч із постачальником матеріалів для гойдалок стала доленосною, розповідає ШоТам.

Її бізнес ось-ось мав підкорити найбільші дитячі майданчики країни. А довелось утікати і починати все з нуля.

Infancy — бренд дитячих гойдалок, що переїхав… у хату постачальника. Бізнес стартував у Рубіжному 5 років тому з гойдалки для сина.

«Ми перетягували диван, і в нас залишилась тканина. Пошила сама на старій машинці основу, пішли на базар, купили держак від лопати, розпиляли, просвердлили. Десь взяли якийсь канат і так розважали дитину», — розповідає засновниця Infancy Євгенія Абдула.

Виграли грант і все втратили

Перед війною Infancy виграли грант на розширення бізнесу. Закупили нові швейні машинки, багато матеріалів.

«Коли вже почалася  повномасштабна війна, ми нічого не забрали: ні матеріали, ні техніку, зовсім нічого. 14 березня ми виїхали з Рубіжного, коли вже закінчилася і їжа, і не було ні світла, ні газу, взявши  з собою тільки себе, собаку і їжу для собаки. Більше нічого», — згадує Євгенія Абдула  засновниця Infancy.

Відновили бізнес у будинку постачальника матеріалів

Новим домом, офісом і виробництвом став будинок Йосипа на Буковині. Останні 2 роки чоловік постачав деревину для гойдалок.

«Тут була машинка така стара – від бабусі лишилася. Ручний привід, скажімо так. Я купила на неї моторчик. Потім вже коли почалося більше замовлень, я всім розповідала в соціальних мережах, де тільки могла, що ми відновлюємо виробництво. Я вже не могла своїми руками робити весь обсяг роботи. Тому я почала шукати швачку», — каже Євгенія Абдула  засновниця Infancy.

Читайте також: Оперний співак у робочих рукавицях. Як Микола Губчук перезавантажив культурне життя Коломиї

«У місцевій групі знайшла оголошення Євгенії, ну, і почали працювати. Як бос, дуже легка людина, весела. З такими людьми приємно створювати якісний продукт, особливо в такий складний час», — Інна, швачка, переселенка з Харкова.

Infancy не просто відновили роботу, а й додали новинки. Тепер роблять іменні й патріотичні гравірування.

«Купили станок лазерний. Він керується з телефону: по блютус задаєш картинку, яку зробив у програмі. Бізнес відновився, мені подобається, в яких темпах він розвивається. Ми приблизно десь на 75 % від минулого досвіду», — Євгенія Абдула  засновниця Infancy.

З кожного замовлення 10% Євгенія донатить на ЗСУ. Дівчина впевнена: працювати і підтримувати армію – єдиний шлях до Перемоги.

Нагадаємо, харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту.

Також ШоТам розповідав, як бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.

Економіка

Україна почала експортували електроенергію до ще однієї європейської країни

Опубліковано

Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами з Угорщиною.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Зазначається, що Укренерго напередодні, 22 лютого, провело перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною на європейській універсальній платформі розподілу JAO.

За даними Укренерго, експорт здійснюється сьогодні зранку до Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови. Загальний обсяг становить 2 793 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 295 МВт.

Читайте також«Мої свічки допомагали вижити в укритті». Переселенка з Маріуполя відродила свій бренд у селі на Полтавщині

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також в нічні години з Молдови. Загальний обсяг — 1018 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 194 МВт.

Нагадаємо, з 1 грудня 2023 року технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

16 січня Україна та Польща вперше провели аукціони з торгівлі електроенергією за європейськими правилами.

У березні 2022 року Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які Україна домовилась з європейськими колегами ще у 2017 році.

Фото: Укренерго.

Читати далі

Економіка

МВФ погодив новий транш допомоги Україні на $880 млн

Опубліковано

Міжнародний валютний фонд на робочому рівні досяг згоди щодо нового траншу допомоги Україні на суму близько 880 мільйонів доларів.

Про це йдеться на сайті МВФ.

Працівники МВФ та українські чиновники провели переговори щодо угоди 17–22 лютого у Варшаві.

За даними міжнародної організації, 2023 року в економіці України спостерігалася позитивна динаміка, зниження інфляції та зміцнення резервів.

У міністерстві фінансів України відзначили, що досягнуті домовленості мають бути затверджені Виконавчою радою МВФ найближчими тижнями.

«Україна виконала всі структурні маяки до третього перегляду програми МВФ. Результатом успішного перегляду програми має стати отримання Україною фінансування в розмірі близько 880 млн доларів США», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Про програму МВФ

31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ).

Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Програма є частиною пакета міжнародної підтримки України на суму, яка наразі становить близько 122 млрд доларів США на 2023-2027 роки. До державного бюджету України вже надійшли три транші у рамках програми МВФ EFF загальним обсягом близько 4,5 млрд доларів США. У 2024 році програма EFF передбачає 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги Україні.

Довідка

Міжнародний валютний фонд – спеціальне агентство Організації Об’єднаних Націй, засноване 29-ма державами. Головна мета МВФ – регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Фонд має статус спеціалізованої установи ООН. Має 190 країн.

Нагадаємо, 14 грудня 2023 року Україна отримала третій транш фінансування на суму близько 900 млн доларів від Міжнародного валютного фонду в рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF).

Фото: АР.

Читати далі

Економіка

Дунайське пароплавство розробило альтернативні маршрути річкою через кордон із Польщею

Опубліковано

Українське Дунайське пароплавство (УДП) пропонує переслати товари, які раніше доставлялися до країн Євросоюзу автомобільним транспортом, за допомогою річкових перевезень.

Про це інформує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зазначається, що у зв’язку з блокуванням західного кордону, УДП розробило три маршрути для річкових караванів.

  • Україна – Галац. Швидкий маршрут для перевезення товарів через західний кордон до країн ЄС. Річкові каравани можуть здійснювати 5-7 рейсів на місяць до Галацу, що дозволяє доставити контейнери всього за кілька днів.
  • Україна – Регенсбург. Маршрут для доставки товарів до Німеччини, найближчої точки до основного ринку споживання українського експорту. Тривалість рейсу трошки більше, ніж до Галацу.
  • Україна – Констанца. Можливість доставити товари до одного з найбільших європейських морських портів з можливістю подальшого експорту в будь-яку точку світу.

Читайте також«Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці

Річкові перевезення флоту УДП є альтернативою 2-5 тисячам вантажівок.

Про УДП

Українське Дунайське пароплавство – одна з найбільших судноплавних компаній як в Україні, так і у Придунайському регіоні. Українське Дунайське пароплавство має річковий флот — 75 самохідних суден і 245 одиниць несамохідного флоту. Також компанія оперує флотом іноземних спільних підприємств, що налічує 125 одиниць несамохідного флоту.

Нагадаємо, Українське Дунайське пароплавство побудувало SLG–баржу за принципом конструктора.

Фото: Українське Дунайське пароплавство/фейсбук.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Працевлаштування після мінно-вибухової травми: що потрібно знати роботодавцям і працівникам

Жителька Ірпеня Наталія Німченко отримала мінно-вибухову травму внаслідок російського обстрілу, коли евакуювалася разом з дітьми...

Суспільство5 днів тому

«Пам’ятайте – ви не одні». Як люди з травмами спини допомагають одне одному адаптуватися до нового життя

Понад рік Іван Батрак з Донеччини проходить реабілітацію у Львові після мінно-вибухової травми спинного мозку....

Суспільство5 днів тому

Психологічна допомога: чому це важливо та як організувати в громаді

Чому важливо, аби психологічна допомога стала доступною послугою, і як це організувати у своїй громаді,...

Суспільство6 днів тому

Статус інвалідності внаслідок війни: як його отримати цивільним

Згідно із Законом України, цивільні, які постраждали від вибухонебезпечних предметів на територіях, де ведуться або...

РЕКЛАМА: