Суспільство
Підкорила САУ за 4 дні. Артилерійський підрозділ ЗСУ вперше очолила жінка
Колишня вчителька історії з Житомирщини, а нині – лейтенантка ЗСУ Любов Плаксюк стала першою жінкою в історії української армії, яка очолила артилерійський підрозділ.
Про це розповіли на сторінці Міністерства оборони в Facebook.
До 2016-го військова працювала вчителькою історії, але потім вирішила долучитися до лав ЗСУ. Любов пройшла шлях від радіотелефоністки до командирки відділення управління, однак все кардинально змінилось, коли вона побачила роботу 152-мм САУ.
«Коли я побачила “Гіацинт-С” і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла, це – моє!», – розповідає військова.
Відтоді весь вільний час Плаксюк вивчала роботу номерів розрахунку, читала відповідну літературу, вивчала конструкцію артустановок, а у 2019-му зробила перший постріл з гармати на полігоні.
Ранок 24 лютого 2022-го лейтенантка зустріла на східному напрямку на посаді командирки батареї самохідного артдивізіону.
«Якщо потрібно ціль “подавити”, аби вона не змогла працювати, достатньо влучити снарядом від гармати “Гіацинт-С” у радіусі 50 метрів. Якщо ж стоїть завдання ціль знищити, потрібна інша точність влучання… Артилерія – дуже складна наука, вивчення якої ніколи не зупиняється», – цитують Любоав Плаксюк на сторінці Угруповання Об’єднаних сил.
Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький також опублікував історію військової. За його словами, колишній викладачці вдалося опанувати САУ всього за чотири дні.
«Пройшла від радіотелефоніста до командира відділення управління. САУ підкорила на полігоні за чотири дні, у 2019-му зробила дебютний постріл. Встигла повоювати на сході та здобути звання молодшого лейтенанта», – написав Білошицький.
Нагадаємо, раніше ми розповідали п’ять історій українських захисниць, які воюють на передовій та рятують життя побратимів.
Також ми повідомляли, що фельдшерка з Луганщини Світлана Клос врятувала автівки «швидкої» з-під обстрілів.
Фото: facebook.com/Bilosh.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі