

Суспільство
Під які українські пісні краще бігати: переможці музпремії NP Running Music Awards
У Києві відбувся фінал NP Running Music Awards 2021 — щорічної музичної премії, яка визначає найкращі композиції українських виконавців для бігу.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі премії.
Переможці
- Переможцем цього року стала пісня «У цю ніч» від Laud.
- Приз глядацьких симпатій отримали PATSYKI Z FRANEKA за трек «Марічка».
- Спеціальний приз від партнера премії, мережі спортхабів ЕБШ, здобув Гурт [O] за пісню «Там, куди я йду».
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
До фіналу NP Running Music Awards 2021 також пройшли MamaRika, alyona alyona, ONUKA, Kalush, БЕZ ОБМЕЖЕНЬ, TAYANNA та Ivan NAVI.
Офіційний плейлист з десятьох треків-фіналістів можна послухати за посиланням.
NP Running Music Awards 2021 відбулася у три етапи:
- На першому кожен охочий з будь-якої точки світу міг номінувати улюблену композицію на участь у премії. Для цього потрібно було залишити назву пісні на сайті премії. Загалом було номіновано понад 1000 українських пісень
- На другому організатори відібрали 30 найпопулярніших українських композицій та передали їх бігунам із США, Франції, Нідерландів, Індії, Угорщини, Нігерії, Великої Британії, Румунії та Бангладеш. Іноземці обрали 10 пісень, не знаючи мови, покладаючись лише на свої відчуття під час бігу.
- Третій етап — фінал на стадіоні НСК «Олімпійський». Члени журі віддавали свої голоси, бігаючи під кожен із десятьох треків, а глядачі-бігуни голосували за приз глядацьких симпатій просто на трибуні через веб-додаток.
Журі премії
Серед членів журі NP Running Music Awards 2021 також були Максим Кривенко, співзасновник New Run і марафонець, Сергій Лебідь, багаторазовий чемпіон Європи з кросу, учасник Олімпійських ігор, Тетяна Воротіліна, блогерка і рекордсменка України в подоланні марафону на протезі, ведучі «Сніданок. Вихідний» Олександр Попов і Валентина Хамайко і ведуча ТСН на телеканалі «1+1» Марічка Падалко.
Про премію
Вперше NP Running Music Awards відбулася навесні-влітку 2020 року. З-поміж десятьох номінантів премії, серед яких були композиції лише українських виконавців, експертне журі обрало переможців у чотирьох номінаціях. До фіналу пройшли The Hardkiss, ONUKA, Бумбокс & The Gitas, Нумер 482 та MELOVIN. Послухати десятку пісень-фіналістів NP Running Music Awards 2020 можна в офіційному плейлисті премії.
Нагадаємо, пісня «Шум» гурту Go_A вийшла на 1 місце у рейтингу світових трендів.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.