Суспільство
Під час будівництва української дороги розкопали старовинні артефакти
Під час будівництва дороги Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка натрапили на три древні поселення та артефакти різних епох – від 4 тис. до н.е. до козацької доби.
Про це повідомив начальник Дніпровської експедиції Охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко у пресцентрі ОСН «Міст», передає Укрінформ.
«У Петриківському районі Дніпропетровської області в межах будівництва дороги національного значення Дніпро – Царичанка – Кобеляки — Решетилівка були виявлені і повністю досліджені три поселення древніх жителів цього краю. Загальний діапазон виявлених артефактів охоплює період від енеоліту (4 тис. до н.е.) до 18 століття. Тобто, ми маємо приклади культур ранніх слов’янських, пам’ятки середньовіччя, Київської Русі (коли на нашій території мешкали кочівники) і козацького періоду», – зазначив Тесленко.
Читайте також: На Вінниччині знайшли сонячний годинник з римськими цифрами
У якому стані знахідки?
Артефакти пройшли первинну обробку – їх очистили від землі, деякі частково склеїли, на них нанесено маркування. Археолог зазначив, що в основному в поселеннях було знайдено керамічний посуд. Зокрема, була знайдена середньовічна амфора, похоронна урна слов’янського періоду, а також сокира періоду фінального бронзового століття.
Нагадаємо, першу в Україні бетонну дорогу Н-31 Дніпро-Решетилівка буде здано в експлуатацію до кінця 2020 року. Роботи на дорозі Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка Укравтодор здійснює в рамках програми “Велике будівництво”.
Фото: most-dnepr.info
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі