

Економіка
Переселенці з Донеччини відкрили у Луцьку паб на честь Бориса Джонсона
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У центрі Луцька родина переселенців відкрила паб, присвячений колишньому прем’єрові Британії Борису Джонсону.
Про це розповідає Евакуація.City.
До війни Михайло, Аліна та їхній маленький син жили у Святогірську Донецької області. Святогірськ на Донеччині було курортним містечком.
24 лютого Михайла застало у Святогірську. Родина підприємців якраз готувалася до нового курортного сезону: хотіли перебудувати піцерію. Однак на заваді цим планам стала війна.
«О пів на п’яту ранку мені дзвонить дружина з Харкова і каже: “Приїжджай, почалося!” Дитині тоді лише два тижні від народження було. За кілька хвилин я зібрався і поїхав до сім’ї. Коли перетинав Чугуїв, там на вулицях вже багато військових ходило, танки їздили, техніка. А вікна квартири в Харкові виходили якраз на сторону російського кордону і там на горизонті постійно щось горіло», – розповідає чоловік.
У перші дні повномасштабного вторгнення Михайло займався волонтерством у Харкові: своїми бусами розвозив по дитячих будинках молочні продукти. Потім вирішили виїхати на Волинь.
Читайте також: Ми жодного дня не зупиняли роботу. Прифронтова виноробня Villa Del Vino об’єднала крафтових виробників і допомагає ЗСУ
У Михайла з’явилася ідея відкрити заклад громадського харчування у Володимирі. Чоловіку вже вдалося знайшли приміщення і розробити концепцію, він навіть почав шукати постачальників. Саме так переселенець познайомився із власником однієї луцької пивоварні Олексієм. Той випадок кардинально змінив його плани:
«Ми з Олексієм поспілкувалися по телефону якихось 20 хвилин. А через кілька тижнів він мене набрав і сказав, що є одне місце в Луцьку, в якому можна відкрити паб. Тобто людина, з якою я всього кілька хвилин говорив по телефону, через деякий час згадала про мене. Я йому за це дуже вдячний», – каже Михайло.
У попереднього орендаря підприємці викупили столи та стільці, відреставрували їх, зробили косметичний ремонт, додали світла та дизайнерських деталей.

Ідея, як назвати заклад, прийшла спонтанно, каже переселенець. Тоді прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон був на слуху в Україні. Він займав активну проукраїнську позицію та навіть не боявся відвідувати країну, в якій йде війна. А ще людям подобалася його безпосередність.
Читайте також: Те, що ви зібрали, не стане доказом. Але допоможе. Як фіксувати злочини окупантів – кейс «Архіву війни»
«Він доволі епатажний. Його багато українців люблять. Старше покоління за те, що він багато допомагає нам, молодше – за його безумні вчинки. В ньому цікаве все: те, як він виглядає, те, що він, будучи прем’єром однієї з топових країн світу, може собі дозволити не укладати зачіску та їздити на роботу велосипедом», – сміється Михайло.

У пабі Михайлових і справді все нагадує британського політика. У закладі красується мурал з його фотографією, над барною стійкою сяє легендарна фраза «Добрий день, everybody», яку Джонсон сказав українським військовим, а на полиці стоїть копія керамічного півника, якого політику подарувала дівчина з Харкова.
Стіни пабу всіяні патріотичними гаслами та жартами, інтер’єр наповнений прапорами Великобританії й України, а на полицях можна знайти сухпайки окупантів, їхню форму і навіть зброю.
Читайте також: «У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця
Михайло каже, що на відкриття закладу вони наважувалися недовго, хоча й дуже ризикували, започатковуючи з нуля бізнес в країні, де йде війна.

«Я порахував, скільки треба грошей, щоб працювати в нуль. Думаю: якщо що – сам буду працювати, буду якось оптимізувати витрати. Бо якщо зі страхами жити, то так нічого й не вийде. Будь-який підприємець, коли щось робить – ризикує. Навіть у мирний час 90 відсотків ресторанів закриваються в перший рік роботи», – розповідає чоловік.
Читайте також: Як ми відкрили свій «Пункт незламності»: з генератором, Starlink і настолками. Кейс «Солом’янських котиків»
Михайло каже, що своїх гостей вони «беруть» смачною кухнею, дружнім ставленням персоналу, а ще – затишком. Чоловік впевнений, що в його пабу є своя неповторна атмосфера.

Паб «Борис Джонсон» вже знайшов своїх відвідувачів. Ввечері в заклад запрошують виконавців, співаків, діджеїв. Після перемоги хочуть організовувати тут квізи та стендап-вечори.
Нагадаємо, миколаївці відкрили магазин шашлику в Одесі.
Також ШоТам розповідав, як до столиці переїхав культовий паб із Сєвєродонецька.
Фото: evacuation.city.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині перше в Україні підприємство уклало контракт на імпорт електроенергії та вже її отримує.
Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль на своїй фейсбук-сторінці.
Зазначається, що відтепер ТОВ «Кроноспан» може безперебійно забезпечувати себе електрикою. Більше того, такий крок підприємства дозволяє знизити навантаженість на систему енергопостачання області.
«Це гарний механізм для інших підприємців Рівненщини. Адже, незважаючи на те, що імпортна електроенергія у середньому дорожча на 70%, переваги очевидні», — написав Коваль.
Наприклад, для підприємства — це додатковий ресурс, який становить більше половини загального обсягу споживання електроенергії підприємством.
Читайте також: «Гуртуймося, війна – це поштовх». Як пережити цю зиму в теплі, та чому довгострокові проєкти – у пріоритеті
Алгоритм отримання електроенергії із зовнішніх джерел для бізнесу передбачає укладання угоди з оператором ринку, який самостійно закуповує електроенергію та узгоджує з Укренерго ланцюжок поставки кінцевому споживачу.
«Підприємство Кроноспан — перше в Україні, хто уклав імпортний контракт на електроенергію. Процес пішов», — відзначив голова області.
Нагадаємо, Україна здійснила тестову поставку електроенергії з Румунії.
Окрім того, енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» здійснив тестове постачання електроенергії зі Словаччини.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна підписала угоду з Європейським Союзом щодо участі у програмі Єдиний ринок.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй фейсбук-сторінці після спільного брифінгу з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн брифінгу у Києві.
«Бюджет програми складає 4,2 млрд євро, а один із її основних компонентів – розвиток конкурентоспроможності бізнесу. Наша участь у цьому проєкті сприятиме додатковій підтримці українських підприємців, які є фундаментом нашої економіки», – написав Шмигаль.
Семирічна (2021-2027) програма «Єдиний ринок» покликана спростити доступ до ринків країн ЄС, сприяти бізнесу та його розвитку, конкурентоспроможності й стійкості компаній та цілих секторів економіки.
Читайте також: Чи є сенс хендмейдеру стартувати на Pinkoi, Bonanza чи Amazon Handmade?
Під час брифінгу Шмигаль відзначив, що ця програма спрямована на забезпечення зеленого та цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентоспроможності українського бізнесу.
Також Україна і ЄС уклали меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів, біометану, водню та інших синтетичних газів.
Нагадаємо, упродовж 2022-го року Україна розширила міжнародні ринки збуту та почала експортувати продукцію тваринного походження до 12 країн світу.
Окрім того, Міністерство фінансів України отримало міжнародну нагороду Risk Awards 2023 у номінації «Ризик-менеджер року з суверенних активів».
Фото: Getty Images.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Переселенка з Маріуполя пані Олена за грантові гроші відкрила у Львові квіткову крамницю.
Історію Олени розповіли на фейсбук-сторінці Данської ради у справах біженців/DRC.
«У Маріуполі у нас залишились теплиці з петуніями, чорнобривцями та іншими квітами, магазини, уся техніка. До 24 лютого ми займались озелененням та ландшафтними роботами, але довелось у Львові починати все з нуля — з квіткового магазину», — розповідає Олена, власниця квіткової крамниці «Азалія».
Магазин вже має мережу постійних клієнтів, які цінують його завдяки великому асортименту різних квітів та рослин. Зараз магазин готується до свят, очікуючи ажіотаж на День Святого Валентина, а там і 8 березня.
Дивіться відео: 9-річний переселенець організував бізнес із вирощування рослин
«Завдяки гранту від DRC ми змогли закупити необхідне обладнання як для магазину, продавців, бухгалтерії, так і для вирощування самих рослин. Я зараз сама готую публікації для соціальних мереж, намагаюсь їх просувати. Плануємо в майбутньому запустити доставку та налаштувати рекламу, розробити фірмові візитівки, аби про нас дізнавалось все більше і більше людей», — каже Олена.
Завітати до магазину можна за адресою: Львів, вул. Городоцька, 84, Львів.
Підтримка стала можливою завдяки фінансуванню від уряду Швейцарії, що надана через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, а також уряду Великої Британії.

Нагадаємо, ШоТам розповідав, як маріупольчанка відкрила у Львові квіткову крамничку і чекає з полону коханого.
Також ми розповідали, як переселенець із Слов’янська став квіткарем та вигадав букет для перемоги.
Фото: facebook.com/DRCinUA.