

Економіка і бізнес
Переселенці з Донеччини відкрили у Луцьку паб на честь Бориса Джонсона
У центрі Луцька родина переселенців відкрила паб, присвячений колишньому прем’єрові Британії Борису Джонсону.
Про це розповідає Евакуація.City.
До війни Михайло, Аліна та їхній маленький син жили у Святогірську Донецької області. Святогірськ на Донеччині було курортним містечком.
24 лютого Михайла застало у Святогірську. Родина підприємців якраз готувалася до нового курортного сезону: хотіли перебудувати піцерію. Однак на заваді цим планам стала війна.
«О пів на п’яту ранку мені дзвонить дружина з Харкова і каже: “Приїжджай, почалося!” Дитині тоді лише два тижні від народження було. За кілька хвилин я зібрався і поїхав до сім’ї. Коли перетинав Чугуїв, там на вулицях вже багато військових ходило, танки їздили, техніка. А вікна квартири в Харкові виходили якраз на сторону російського кордону і там на горизонті постійно щось горіло», – розповідає чоловік.
У перші дні повномасштабного вторгнення Михайло займався волонтерством у Харкові: своїми бусами розвозив по дитячих будинках молочні продукти. Потім вирішили виїхати на Волинь.
Читайте також: Ми жодного дня не зупиняли роботу. Прифронтова виноробня Villa Del Vino об’єднала крафтових виробників і допомагає ЗСУ
У Михайла з’явилася ідея відкрити заклад громадського харчування у Володимирі. Чоловіку вже вдалося знайшли приміщення і розробити концепцію, він навіть почав шукати постачальників. Саме так переселенець познайомився із власником однієї луцької пивоварні Олексієм. Той випадок кардинально змінив його плани:
«Ми з Олексієм поспілкувалися по телефону якихось 20 хвилин. А через кілька тижнів він мене набрав і сказав, що є одне місце в Луцьку, в якому можна відкрити паб. Тобто людина, з якою я всього кілька хвилин говорив по телефону, через деякий час згадала про мене. Я йому за це дуже вдячний», – каже Михайло.
У попереднього орендаря підприємці викупили столи та стільці, відреставрували їх, зробили косметичний ремонт, додали світла та дизайнерських деталей.

Ідея, як назвати заклад, прийшла спонтанно, каже переселенець. Тоді прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон був на слуху в Україні. Він займав активну проукраїнську позицію та навіть не боявся відвідувати країну, в якій йде війна. А ще людям подобалася його безпосередність.
Читайте також: Те, що ви зібрали, не стане доказом. Але допоможе. Як фіксувати злочини окупантів – кейс «Архіву війни»
«Він доволі епатажний. Його багато українців люблять. Старше покоління за те, що він багато допомагає нам, молодше – за його безумні вчинки. В ньому цікаве все: те, як він виглядає, те, що він, будучи прем’єром однієї з топових країн світу, може собі дозволити не укладати зачіску та їздити на роботу велосипедом», – сміється Михайло.

У пабі Михайлових і справді все нагадує британського політика. У закладі красується мурал з його фотографією, над барною стійкою сяє легендарна фраза «Добрий день, everybody», яку Джонсон сказав українським військовим, а на полиці стоїть копія керамічного півника, якого політику подарувала дівчина з Харкова.
Стіни пабу всіяні патріотичними гаслами та жартами, інтер’єр наповнений прапорами Великобританії й України, а на полицях можна знайти сухпайки окупантів, їхню форму і навіть зброю.
Читайте також: «У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця
Михайло каже, що на відкриття закладу вони наважувалися недовго, хоча й дуже ризикували, започатковуючи з нуля бізнес в країні, де йде війна.

«Я порахував, скільки треба грошей, щоб працювати в нуль. Думаю: якщо що – сам буду працювати, буду якось оптимізувати витрати. Бо якщо зі страхами жити, то так нічого й не вийде. Будь-який підприємець, коли щось робить – ризикує. Навіть у мирний час 90 відсотків ресторанів закриваються в перший рік роботи», – розповідає чоловік.
Читайте також: Як ми відкрили свій «Пункт незламності»: з генератором, Starlink і настолками. Кейс «Солом’янських котиків»
Михайло каже, що своїх гостей вони «беруть» смачною кухнею, дружнім ставленням персоналу, а ще – затишком. Чоловік впевнений, що в його пабу є своя неповторна атмосфера.

Паб «Борис Джонсон» вже знайшов своїх відвідувачів. Ввечері в заклад запрошують виконавців, співаків, діджеїв. Після перемоги хочуть організовувати тут квізи та стендап-вечори.
Нагадаємо, миколаївці відкрили магазин шашлику в Одесі.
Також ШоТам розповідав, як до столиці переїхав культовий паб із Сєвєродонецька.
Фото: evacuation.city.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay