Суспільство
«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів
Перша спроба відновити бізнес не вдалася
«За мною була справа виростити гриби, а за вже колишнім партнером — знайти ринок і продати. Я свою роботу зробив — 4,2 тонни було вирощено, однак реалізувати на новому місці не змогли».
«Ми навіть дорощуємо гриби до 20 сантиметрів так, що на такій печериці можна хоч піцу робити!» — пишається Юрій.
Подав заявку й через кілька місяців отримав грант
«Історія Юрія нас вразила, по-перше, його прагненням розвиватися, попри перешкоди. Не мав інформації — купив книгу за 8 000 грн, звідки вивчав теорію з догляду за грибами. Через велику війну довелося покинути домівку — спробував власну справу на новому місці. Не вдалося з першого разу — спробував знову. По-друге, його бізнес безпосередньо запускає економічні процеси всередині громади: продаж, логістика тощо. По-третє, це — виробництво, яке при масштабуванні створюватиме нові робочі місця, розвиватиме громаду. Також Юрій прописав чіткий бізнес-план, пояснив, на що саме підуть кошти, й сам інвестував у свій бізнес», — прокоментував керівник відділу національних проєктів Благодійного фонду «МХП — Громаді» Володимир Панченко.
«Коли я купував матеріали по гранту, то завжди розказував, для чого і хто я. Так слово за слово, і ми вже виходили на каву. Одні давали матеріали в борг, а підприємець, у якого орендував приміщення, покрив витрати за електроенергію до першого врожаю», — згадує Юрій з подивом та щирою вдячністю.
«Без підтримки я навряд би наважився»
«Я обʼїхав навколишні містечка й буквально пропонував підприємцям свої печериці. Хтось із них має три-чотири магазини в місті, хтось — лише одну, але велику точку».
«Якби мені колись сказали, що я відправлятиму гриби поштою, я б розсміявся та не повірив. Люди замовляють не лише для себе, а й для перепродажу, адже такі величезні та мʼясисті печериці — унікальність на ринку!».
«Чесно кажучи, було дуже шкода покинути майже 8 років досвіду та займатися чимось іншим. Але без підтримки я навряд би наважився на таке. Та коли в тебе вірять, ще й допомагають матеріально, то мене це надихнуло працювати далі на користь людям навколо», — говорить Юрій.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі