

Суспільство
Переселенець із Херсона відкрив ветклініку у Луцьку і допомагає чотирилапим
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Переселенець із Херсона Тарас Савченко на кредитні кошти відкрив власну клініку у Луцьку, аби допомагати тваринам.
Про це пише Animal Help UA.
Ветеринар покинув рідне місто після двох місяців життя в окупації. Там навіть у найскладніші моменти він продовжував допомагати чотирилапим.
Коли працювати у клініці стало небезпечно, він ходив на виклики до херсонців додому. За час окупації пан Тарас врятував не одну тварину, яка постраждала від війни, особливо психологічно.
«Це собаки, які перестали реагувати на власників. В когось розвивалися епілептичні припадки, в когось ще щось. Снарядом було поранило собачку. Там не зовсім зрозуміло було, що з нею, потім знайшли в неї осколок і витягнули», – розповів чоловік.
Як пише Волинська служба новин, клініка розташувалася у Луцьку на вулиці В’ячеслава Хурсенка, 58.
На питання, чи легко було наважитися на запуск власного бізнесу, лікар каже, що раніше навіть не думав про це.
Дивіться відео: Волонтерка нагодувала всіх безпритульних тварин у місті
«Потрібно було щось робити, ось ми й робили. Трохи страшно було перші дні після відкриття, коли лише чекали клієнтів. Але успішно вибраний район без ветклінік, гарне приміщення і реклама зробили свою справу, і пішли клієнти», — розповів лікар.

Серед найнеординарніших випадків у практиці лікаря була собака, у якої не відкривався рот.
«Ми методом проб і помилок визначили, що імунна система тварини виробляє антитіла до власного білка, внаслідок чого атрофувалися м’язи щелепи. Ми виписали певні препарати і собака пішла на поправку. А найскладніше, це коли приводять тварину з ускладненнями. Загалом погано, що немає ніякої освітньої програми для власників тварин. Вони не вакцинуть їх, годують гормональними препаратами. Складно працювати не з тваринами, а з деякими їх власниками», – зазначає лікар.
Читайте також: «Незламним POHUY». Український бренд запустив лінійку одягу для поранених військових
А найунікальнішою твариною, яку привели до клініки на стрижку був єнот.
«Єнот був. Він постригся, помився і пішов. Загалом я не хотів за це братися, але у літній період це була популярна послуга для тварин, ще поки був у нас додатковий працівник, який міг фіксувати тварину, то ми надавали такі послуги. Тоді ми бралися за всіх тварин. А єнота було дуже прикольно постригти. Зараз намагаємося стригти лише тих тварин, хто вже був у нас», – пригадує лікар.

Наразі клініка має своїх постійних клієнтів і соцмережах часто можна зустріти гарні відгуки. У ветеринарній клініці на перетримці перебуває безпритульний кіт, а також декілька цуценят, яким шукають господарів.
Нагадаємо, 7-класник із Прикарпаття заснував кролячу ферму і став ютуб-блогером.
Також ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.
Фото: vsn.in.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Нова пошта» запустила виклик кур’єрів по всій території Польщі для адресного забору відправлень.
Про це повідомляють на сайті перевізника.
Послуга діє по всій території Польщі, навіть у тих містах, де немає відділень Nova Post. Вартість виклику кур’єра – 43 грн (5 PLN) та оплачується додатково до послуги доставки.
Зазначається, що кур’єри приймають до відправлення документи або посилки до 30 кг.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Щоб замовити адресний забір, потрібно заповнити заявку на сайті та оплатити доставку. Також необхідно перевірити вміст посилки на наявність заборонених товарів та самостійно її запакувати, адже кур’єр не перевіряє вміст відправлення.
Після оформлення заявки на сайті із відправником зв’яжеться оператор контакт-центру Nova Post для перевірки даних та узгодження дати прибуття кур’єра. Кур’єрська служба працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, додали в компанії.
Нагадаємо, «Нова Пошта» запустила оновлений «Сейф-сервіс» у мобільному додатку. Відтепер покупцеві не потрібно сплачувати передзамовлення, а продавцеві платити за повернення.
Також ми повідомляли, що «Нова Пошта» запустила новий формат відділень у Києві, а саме поєднання вантажного відділення із коворкінгом для роботи.
Фото: facebook.com/nova.poshta.official
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мінцифри передало ЗСУ 300 дронів Mavic 3T від «Армії дронів».
Про це повідомляє міністерство.
«Військові в найгарячіших ділянках отримали 300 нових “пташок”: 160 коптерів відправили на схід, 85 – на запорізький напрямок та ще 55 – на херсонський», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що безпілотники придбали завдяки спільному збору monobank, Олега Гороховського та Ігоря Лаченкова на Армію дронів у межах ініціативи UNITED24.
Також повідомляється, що кожен DJI Mavic 3T Thermal оснащений тепловізором і камерою із зумом, що дозволяє проводити розвідку навіть уночі. Завдяки цим дронам військові можуть коригувати артилерію і знищувати російську техніку.
Довідка
Mavic 3 – це комерційний квадрокоптер, одна з найновіших моделей китайської компанії DJI, адже вийшла на ринок лише у 2021 році.
Він добре підходить для розвідки завдяки дуже тихим гвинтам та датчикам, що фіксують перешкоди на відстані до 200 м. Крім того, дрон оснащений камерою, здатною знімати відео у форматі 4К, а також тепловізором для нічної зйомки.
Основні характеристики DJI Mavic 3
- максимальна швидкість: 75 км/год;
- швидкість набору висоти: 5 м/с;
- максимальна висота: 6 км;
- час польоту: 31 хв;
- радіус дистанційного керування: 5 км;
- відео: 15 км;
- злітна маса: 905 г;
- акумулятор: 5000 мАг.
Нагадаємо, українські прикордонники затрофеїли російський дрон із тепловізором DJI Mavic 2 Enterprise, який намагався розвідувати позиції наших захисників.
Крім того, український інженер Михайло Дронов зібрав новий дрон-бомбардувальник для ЗСУ.
Фото: t.me/zedigital
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія планує передати Україні 12 дизель-поїздів. Чотири з них відправлять до літа та ще вісім протягом року.
Про це повідомляє Nettavisen.
«Транспорт має вирішальне значення для того, щоб все працювало – перевозити багато матеріалів, продуктів харчування та цивільної допомоги», – заявив міністр транспорту Норвегії Йон-Івара Нюгорда.
Він додав, що Норвегія «хоче зробити свій внесок як нація».
Потягам, які відправлять Україну, орієнтовно 40 років. Однак саме Україна зробила запит на цей тип рухомого складу, додав міністр. Йдеться про двовагонні поїзди Norske Tog Class 92 (type 92), які виготовлені у 1984-1985 роках німецькою вагонобудівною компанією Duewag. Вони мають 168 місць та розраховані на швидкість до 140 км/год.

Поїзди розроблені під європейську колію 1435 мм, тому на них потрібно буде замінити рейки під ширшу залізницю, перш ніж Україна зможе їх експлуатувати. На перевезення поїздів до України потрібно буде від 10 млн до 12 млн норвезьких крон (приблизно 1 млн доларів).
Нагадаємо, вісім танків Leopard 2 від Норвегії прибули в Україну 20 березня.
Також ми повідомляли, що Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.
Фото: norsketog.no