fbpx
Звяжіться з нами

Технології

П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

07.06.2019

Спрямовані на зменшення шкідливого впливу людини на довкілля, ці п’ять проектів перемагали на всесвітніх конкурсах та отримали визнання не тільки української,а і всесвітньої аудиторії.

Про них писали західні видання, їхні продукти та послуги замовляли за кордоном, а кампанії збору коштів отримували величезні суми від людей зі всього світу.

Коноплі в будівництві

Ви вже чули від “ШоТам?” про український бренд, який виготовляє взуття з конопель. А як вам конопляні стіни?

Hempire UA  – український стартап, що будує споруди з матеріалу, в основі якого – вапно і коноплі. Як зазначають на сайті стартапу, у суміші подвійне призначення – бути утеплювачем і будівельним матеріалом.

Читайте також: Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Цією кашеподібною сумішшю можна утеплити будь-які поверхні, зазначається на сайті стартапу. І навіть будувати стіни – ну, за наявності каркаса, звісно.

Попит на таку суміш є не тільки в Україні, а й у США та низці країн Європи

Виробництво суміші  – це усього лише 5 хвилин: спеціальним міксером на будівельному майданчику вапно перемішується з конопляною кострою .

Вона дорожча за стандартні утеплювачі типу скловати, проте не потребує додаткових елементів для монтажу.

Електровелосипед Delfast Ebike з рекордним запасом ходу

У 2017 році на одному заряді Delfast Ebike подолав 367 км за 16,5 годин, встановивши тим самим світовий рекорд тривалості поїздки електробайка  на одному заряді. Але для цього довелось тримати середню швидкість у 21 кілометр на годину.

Наприкінці 2017 року байкам від DelFast вдалось отримати на Kickstarter $165 800.  Це втричі більше, аніж встановлена ціль

Максимальна швидкість електробайків з рекордним запасом ходу – 80 км/годину. Але є недолік – час повної зарядки байку перевищує 6 годин.

Байки від DelFast мають автоматичний стоп-сигнал, GPS-трекер, сигналізацію і два USB-роз’єми.

Безшумний вітрогенератор

Зазвичай вітрогенератори – це доволі галасливий спосіб видобутку “зеленої”енергії. І тут київська компанія Sirocco Energy, обдумавши цю проблему, спроектувала компактний вітровий генератор, запросто зможе працювати, приміром, на даху багатоповерхівки. Ця модель не має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж стандартний вітрогенератор.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Потужність — до 30 кВт. У компанії уже готуються до запуску серії таких виробів, проте вартість ще не розраховували. У планах – вихід на ринки ЄС.

Так виглядає лінійний вітрогенератор від Sirocco Energy зі зниженим рівнем шуму для міста

Екологічна щітка Effa

Екологічна зубна щітка Effa з уже вбудованою зубною пастою – серед топ-5  найкращих стартапів світу в сфері клімату.

Щітка одноразова і виготовлена з переробленого паперу та екологічних матеріалів на кшталт органічного пластику.

Автори ідеї зазначають, що навіть якщо таку щітку просто викинути, вона стане добривом для ґрунту і розкладеться у ньому повністю.

Винахідники націлені, у першу чергу на ринок Європи, бо, за їх словами, український ринок поки не дуже приваблюють еко-ідеї.

Щітка – з переробленого паперу та екологічних матеріалів, і у разі викидання може стати гарним добривом для грунту

Effa нещодавно завершила програму в акселераторі у Нью-Йорку.

Стартап також відібрали до бізнес-програми одного з найбільших виробників паперу – Stora Enso.

PassivDom: жити там, де хочеться

Команда PassivDom відома тим,що створює модульні будинки з допомогою… 3D-принтера.

Будинки повністю автономні та екологічно чисті.  Для потреб мешканців встановлені системи регуляції температур, контролю якості повітря, а живляться будівлі від енергії сонця.  

Читайте також: Український стартап для замовлення їжі підкорює США

Автор ідеї Максим Гербут каже: стіна такого панельного будинку настільки ж тепла, як і цегляна товщиною 7,3 м.

Від гірських вершин до берегу моря – PassivDom можна встановити де завгодно

Як виглядає такий дім? Площа – 36 квадратних метрів. На даху панельного будинку – сонячні панелі, які виробляють енергію навіть у дощову погоду. Є додаткове живлення від акумуляторів будинку у разі безсонячних днів – їх вистачить до двох тижнів. Опалення, водопостачання та каналізація – також цілком автономні. Фундаменту не потребує, а у складеному вигляді за пару годин його можна перенести

Головна ідея, такого дому, кажуть засновники – можливість екологічного життя де завгодно: від берегу моря до гірських вершин.  

Коментарі

Коментарі

Технології

Міжнародний бренд смартфонів відкриває офіс в Україні

Міжнародний бренд смартфонів Vivо запустив український сайт і оголосив про пошук людей в український офіс, повідомляє Tehnot.com.

Vivо – це міжнародна компанія, продукція якої представлена на ринках багатьох країн. Серед них Китай, Індія та країни Південно-Східної Азії.

У списку регіонів на глобальному сайті Vivo немає посилання на українську версію, але вона доступна за прямим лінком. Якщо з нього перейти на вибір регіонів, Україна відображається в списку.

Сайт перевели не в повному обсязі, але основні розділи вже локалізували. У тому числі є інформація про сервісний центр в Києві — він поки один, на Подолі.

Шукати співробітників в український офіс вирішили за допомогою Work.ua, де по вакансіях стає зрозуміло, що управління розташується в Києві, хоча є пропозиція про роботу і в Харкові.

Читайте також: Перепис населення в Україні проведуть за допомогою смартфонів

Всього компанія розмістила десять вакансій із пропонованою зарплатою від 12 000 до 30 000 грн. SMM-менеджеру пропонують 23 тис. грн.

Практично всі вакансії з’явилися 5-6 днів тому, приблизно в цей же час запустився український сайт. На останньому, крім загальної інформації, доступний список смартфонів, з яких, напевно, і почнеться боротьба за українського покупця.

В Індії флагманський смартфон цього бренду коштує близько 390 доларів. Стільки ж просять за iPad 2018, який в Україні продається від 11 тис. грн. Швидше за все, приблизно так само оцінять Vivo V15Pro.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Корейський гігант зведе дві сонячні станції на Закарпатті

Корейська компанія GS Engineering & Construction Co. реалізує проект з будівництва двох сонячних електростанцій в Україні вартістю $ 24 млн, передає ЛІГА.Tech.

СЕС на 12,6 МВт і 1,5 МВт побудують у Закарпатській області на південному заході України.

Компанія заявила, що має намір почати комерційну експлуатацію станцій у квітні 2020 року.

Читайте також: В українську сонячну енергетику інвестують €250-300 мільйонів

Що відомо про корейську компанію?

GS E&C є частиною GS Group. Остання в 2005 році відділилася від найбільшого концерну з виробництва техніки LG.

На сьогоднішній день GS Engineering and Construction є керуючою компанією великої кількості енергогенеруючих підприємств.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Унікальна українська станція радіоборотьби пройшла успішні випробування

Перший серійний зразок станції радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М, який був виготовлений держпідприємством “ЦКБ “Протон”, успішно пройшов випробування на одному з полігонів Харківщини, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

За результатами випробувань, серійна машина підтвердила всі задані характеристики, виконавши завдання подавлення системи радіозв‘язку “умовного противника”.

Які особливості станції?

Р-330КВ1М – автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна деорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

“Ці характеристики є унікальними не тільки для України, але і повністю відповідають всім, зокрема і перспективним, вимогам до станцій РЕБ у країнах НАТО”, – наголошують в Укроборонпромі.

Фактично, українська армія отримала потужний інструмент, який дозволяє повністю “відрізати” зв‘язок передовим підрозділам противника. Тобто ворог вже не зможе викликати підмогу, навести артилерію, скоординувати свої дії з іншими підрозділами, тощо. В сучасних умовах бойових дій це дає рішучу перевагу як під час оборони, так і при наступі.

Читайте також: ЗСУ отримають ракетні комплекси “Вільха”: завершено випробування

Р-330КВ1М є частиною комплексу Р-330УМ “Мандат”, до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління. Виробництво цих станцій освоєно на виробничих потужностях “НВК “Іскра”, що також входить до складу Концерну. Водночас станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу “Мандат”, так і окремо.

Виготовили у рекордні терміни

В Укроборонпромі відзначають, що розробка Р-330УМ “Мандат” велась донецьким підприємством “Топаз”, виробнича база якого була знищена російськими найманцями. Але наукову базу підприємства вдалось перенести до запорізького НВК “Іскра” і фахівці “Топазу” продовжили свою роботу.

Одночасно з цим, роботу над короткохвильовою складовою “Мандату” передали до харківського “ЦКБ “Протон”. І фахівцям харківського підприємства знадобилось лише біля півроку для створення першого зразка Р-330КВ1М та проведення всіх необхідних випробувань. Ці рекордні терміни стали можливі завдяки тісному співробітництву фахівців “ЦКБ “Протон” зі спеціалістами військ радіоелектронної боротьби ЗСУ.

Окрім того, харківські фахівці модернізували деякі системи станції завдяки використанню сучасних комплектуючих західного виробництва, а також оновили програмне забезпечення, що значно розширило можливості Р-330КВ1М.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українсько-американський стартап запускатиме вантажі у космос

Українсько-американська аерокосмічна компанія Firefly буде запускати вантажі в космос, повідомляє Ліга з посиланням на Forbes.

Головна мета запуску – залучення нових клієнтів і співробітників до аерокосмічної діяльності компанії.

Читайте також: Для польотів на Місяць NASA обрало компанію з Дніпра

Місія, для якої здійснюється набір вантажів, називатиметься DREAM (Dedicated Research & Education Accelerator Mission). Передусім запуск ракети буде розрахований на студентські та підприємницькі вантажі. Для них буде виділено спеціальне місце на борту ракети.

“Ми є частиною космічного суспільства, тому намагаємося зробити свій внесок не тільки в те, щоб стати життєздатною компанією, але і в те, щоб заохочувати інших людей”, – сказав CEO Firefly Том Маркюзік.

Компанія встановила дедлайн – до 30 червня 2019 року. Це потрібно для того, щоб заздалегідь інформувати полігон про те, скільки вантажу буде на борту ракети.

Читайте також: Українська ракета “Циклон-4” пройде нові вогневі випробування

Запуск ракети заплановано на грудень цього року. Якщо він пройде успішно, Firefly планує здійснити п’ять подібних запусків у 2020 році.

Firefly Aerospace була заснована в місті Остін (Техас) в 2014 році. Вона займається розробкою легких ракет-носіїв для запуску малих супутників. У 2017 році компанію викупив український підприємець Максим Поляков за $ 75 млн. У 2018 році, Firefly Aerospace відкрила науково-дослідний центр в Дніпрі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили 3D-шоу на найвищій будівлі світу (ВІДЕО)

Українська студія мультимедійних рішень Magic Innovations створила 3D-mapping шоу (проекційне відео), на найвищій будівлі в світі – Бурдж-Халіфа в Дубаї. Про це повідомляє tech.liga.net.

Шоу вперше показали під час одного з найважливіших місцевих свят – EID Mubarak. Його показуватимуть щодня впродовж червня.

Будівля Бурдж-Халіфа – це найвищий хмарочос у світі, його висота – 828 метрів. Також це ще й найдорожчий рекламний носій в світі.

“4 роки як студія Magic Innovations робить проекти в Дубаї, і 4 роки ми мріяли побачити свою творчість на цій величній будівлі”, – зазначив Остап Хитрук, засновник компанії і креативний директор Magic Innovations.

Читайте також: Українці створюють 3D-тур замком князів Острозьких

За його словами, робота над проектом Бурдж-Халіфа тривала півтора місяця.

“Наша мета була створити щось оригінальне, вражаюче, ми розуміли, що цей проект – це наш шанс заявити про себе на весь світ і вийти зовсім в іншу лігу, в лігу кращих світових 3d mapping студій”, – підкреслив Хитрук.

Magic Innovations вже має в своєму портфоліо кейси з масштабними архітектурними mapping шоу. Студія вперше заявила про себе на світовій арені після того, як взяла 1-е місце на Берлінському фестивалі світла (Berlin Festival of Lights).

У 2017 році в Україні було встановлено національний рекорд за найбільшу національну проекцію – це було 3д-шоу на Батьківщині-Матері, яке Magic Innovations робили під Євробачення.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українським прикордонникам видадуть нову зброю

Підрозділи Державної прикордонної служби України планують переозброїти пістолетами-кулеметами МР5. Про це розповів речник ДПСУ Олег Слободян, передає “Прямий”.

“Є такі плани про переозброєння. Наразі наші спецпідрозділи “ДОЗОР” оснащені цими автоматами. В принципі, перспектива оснащення інших підрозділів також проглядається”, – розповів Слободян.

За його словами, планується закупівля турецької зброї, яка виготовляється за німецькою ліцензією.

Читайте також: Київські поліцейські отримали нову зброю

Зазначимо, що HK MP5 – родина пістолетів-кулеметів, розроблених німецьким виробником стрілецької зброї, фірмою Heckler & Koch (HK) в 1960-х роках на основі HK G3, стала першим пістолетом-кулеметом розробленим в Німеччині після Другої світової війни. Нині використовується правоохоронними органами та загонами спеціального призначення у понад 50 країнах світу. Разом з ізраїльським “Узі” належить до найпоширеніших пістолетів-кулеметів у світі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди