Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
23806 23806

Технології

П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

Опубліковано

Спрямовані на зменшення шкідливого впливу людини на довкілля, ці п’ять проектів перемагали на всесвітніх конкурсах та отримали визнання не тільки української,а і всесвітньої аудиторії.

Про них писали західні видання, їхні продукти та послуги замовляли за кордоном, а кампанії збору коштів отримували величезні суми від людей зі всього світу.

Коноплі в будівництві

Ви вже чули від “ШоТам?” про український бренд, який виготовляє взуття з конопель. А як вам конопляні стіни?

Hempire UA  – український стартап, що будує споруди з матеріалу, в основі якого – вапно і коноплі. Як зазначають на сайті стартапу, у суміші подвійне призначення – бути утеплювачем і будівельним матеріалом.

Читайте також: Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Цією кашеподібною сумішшю можна утеплити будь-які поверхні, зазначається на сайті стартапу. І навіть будувати стіни – ну, за наявності каркаса, звісно.

Попит на таку суміш є не тільки в Україні, а й у США та низці країн Європи

Виробництво суміші  – це усього лише 5 хвилин: спеціальним міксером на будівельному майданчику вапно перемішується з конопляною кострою .

Вона дорожча за стандартні утеплювачі типу скловати, проте не потребує додаткових елементів для монтажу.

Електровелосипед Delfast Ebike з рекордним запасом ходу

У 2017 році на одному заряді Delfast Ebike подолав 367 км за 16,5 годин, встановивши тим самим світовий рекорд тривалості поїздки електробайка  на одному заряді. Але для цього довелось тримати середню швидкість у 21 кілометр на годину.

Наприкінці 2017 року байкам від DelFast вдалось отримати на Kickstarter $165 800.  Це втричі більше, аніж встановлена ціль

Максимальна швидкість електробайків з рекордним запасом ходу – 80 км/годину. Але є недолік – час повної зарядки байку перевищує 6 годин.

Байки від DelFast мають автоматичний стоп-сигнал, GPS-трекер, сигналізацію і два USB-роз’єми.

Безшумний вітрогенератор

Зазвичай вітрогенератори – це доволі галасливий спосіб видобутку “зеленої”енергії. І тут київська компанія Sirocco Energy, обдумавши цю проблему, спроектувала компактний вітровий генератор, запросто зможе працювати, приміром, на даху багатоповерхівки. Ця модель не має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж стандартний вітрогенератор.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Потужність — до 30 кВт. У компанії уже готуються до запуску серії таких виробів, проте вартість ще не розраховували. У планах – вихід на ринки ЄС.

Так виглядає лінійний вітрогенератор від Sirocco Energy зі зниженим рівнем шуму для міста

Екологічна щітка Effa

Екологічна зубна щітка Effa з уже вбудованою зубною пастою – серед топ-5  найкращих стартапів світу в сфері клімату.

Щітка одноразова і виготовлена з переробленого паперу та екологічних матеріалів на кшталт органічного пластику.

Автори ідеї зазначають, що навіть якщо таку щітку просто викинути, вона стане добривом для ґрунту і розкладеться у ньому повністю.

Винахідники націлені, у першу чергу на ринок Європи, бо, за їх словами, український ринок поки не дуже приваблюють еко-ідеї.

Щітка – з переробленого паперу та екологічних матеріалів, і у разі викидання може стати гарним добривом для грунту

Effa нещодавно завершила програму в акселераторі у Нью-Йорку.

Стартап також відібрали до бізнес-програми одного з найбільших виробників паперу – Stora Enso.

PassivDom: жити там, де хочеться

Команда PassivDom відома тим,що створює модульні будинки з допомогою… 3D-принтера.

Будинки повністю автономні та екологічно чисті.  Для потреб мешканців встановлені системи регуляції температур, контролю якості повітря, а живляться будівлі від енергії сонця.  

Читайте також: Український стартап для замовлення їжі підкорює США

Автор ідеї Максим Гербут каже: стіна такого панельного будинку настільки ж тепла, як і цегляна товщиною 7,3 м.

Від гірських вершин до берегу моря – PassivDom можна встановити де завгодно

Як виглядає такий дім? Площа – 36 квадратних метрів. На даху панельного будинку – сонячні панелі, які виробляють енергію навіть у дощову погоду. Є додаткове живлення від акумуляторів будинку у разі безсонячних днів – їх вистачить до двох тижнів. Опалення, водопостачання та каналізація – також цілком автономні. Фундаменту не потребує, а у складеному вигляді за пару годин його можна перенести

Головна ідея, такого дому, кажуть засновники – можливість екологічного життя де завгодно: від берегу моря до гірських вершин.  

Технології

Львівський стартап залучив $150 000 на розвиток автономних систем керування БпЛА

Опубліковано

Стартап NORDA Dynamics зі Львова, що розробляє автономні системи керування безпілотниками, отримав 150 тисяч доларів інвестицій від фонду Angel One. Інвестицію була надана в межах синдикованої угоди й спрямована на масштабування ключових продуктів компанії.

Про це повідомили у Dev.ua.

Що відомо про стартап

NORDA Dynamics спеціалізується на створенні програмного забезпечення для БпЛА, які працюють в умовах радіоелектронної боротьби або відсутності зв’язку.

Основний продукт стартапу — система наведення «останньої милі» під назвою Underdog. Вона дозволяє безпілотникам автономно завершувати місію після того, як оператор визначив ціль. Технологія базується на комп’ютерному зорі та штучному інтелекті, що забезпечує точність удару навіть в умовах перешкод.

Читайте також: Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

«У NORDA Dynamics ми створюємо технології, які надають дронам нові можливості — наші автономні системи дозволяють виконувати складні, точні місії в умовах війни швидко, ефективно і безпечно для оператора. Інвестиції від Angel One Fund — це не лише фінансова підтримка, а й можливість прискорити масштабування наших рішень на фронті та підвищити їхню бойову ефективність у режимі реального часу», — зазначив CEO NORDA Dynamics Назар Бігун. — прокоментував CEO компанії Назар Бігун.

Крім Underdog, стартап також розробляє систему StableLink. Це рішення для візуального утримання курсу, яке стабілізує висоту, азимут та координати дрона. Технологія особливо корисна для дронів-ретрансляторів і бомбардувальників у бойових умовах.

NORDA Dynamics — українська deeptech-компанія, заснована волонтерами з багаторічним досвідом допомоги армії. Команда об’єднує фахівців у галузі робототехніки, ШІ та військових технологій.

Нагадаємо, що ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва.

Фото обкладинки: LinkedIn Назар Бігуна

Читати далі

Технології

Український застосунок My Drama здобув престижну премію The Webby Awards 2025

Опубліковано

Застосунок My Drama української компанії HOLYWATER став лавреатом The Webby Awards 2025 за версією People’s Voice у категорії «Найкращий стримінговий сервіс». Проєкт обійшов понад 13 тисяч заявок з 70 країн світу, серед яких були й HBO Max, Apple TV та Spotify.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Про сервіс

My Drama — це мобільна стримінгова платформа, що спеціалізується на вертикальних серіалах. Усі серії мають тривалість близько однієї хвилини та розраховані на перегляд зі смартфона. Платформа пропонує оригінальні відеосерії, створені на основі власних історій та літературних бестселерів.

«Це велика перемога не тільки для нас, а й для всієї української креативної та технологічної індустрії. Коли український продукт перемагає на такому рівні — це чіткий сигнал: ми не наздоганяємо, ми серед лідерів», — зазначив Богдан Несвіт, CEO & Co-Founder у HOLYWATER.

Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах

Довідка

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Премію The Webby Awards щорічно з 1996 року вручає Міжнародна академія цифрових мистецтв і наук (IADAS) за досягнення у сфері цифрових технологій. Її часто називають «інтернет-Оскаром».

Раніше ми писали, що українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів.

Фото обкладинки: HOLYWATER

Читати далі

Технології

На фронті почали використовувати новітнього українського робота «Гієна» (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.

«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових»,
— написав Михайло Федоров.

Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.

Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі