Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize jd53hhbl5g imgonline com ua resize jd53hhbl5g

Технології

Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Опубліковано

Сьогодні Kwambio Володимира Усова  – успішна і знана на міжнародному ринку. Ми вже писали про те, що компанія займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти. Наразі вона веде переговори з NASA та Tesla і відома на весь світ завдяки своїм інноваціям.

Але такий успіх коштував власнику чимало провалів – успішний нині бізнесмен тричі прогорів, доки знайшов свою золоту жилу. Володимир відверто розповів, через які невдачі довелось пройти, перш ніж його компанія вийшла на мільйонний прибуток.

Володимир Усов

Фейл 1. Випередили технологію на 10 років

Вперше я побачив 3D-принтер на виставці у Нью-Йорку, і зрозумів, що такий друк має величезний потенціал.

Коли почали думати, що ж робити з цією ідеєю, вирішили, що у багатьох американців та європейців є вдома 3D-принтери. Але ми помилились.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Ми вирішили створити платформу, яка б допомагала звичайним людям максимально ефективно використовувати базу 3D-друку. Адже просто так виріб не надрукувати – потрібна його 3D-модель.

Наш проект виглядав досить елегантно. З однієї сторони є розробник, який завантажує 3D-модель на цю платформу, а з іншої – людина, яка має 3D-принтер, який знаходить продукт і друкує його. Принтер друкує виріб, розробник продукту отримує кошти, а комісія залишається на платформі.

Ця модель дозволила б виробляти і використовувати товар в одному місці. У вас ніколи б не було перевиробництва, зайвих запасів та не довелось би працювати з складами.

Читайте також: Українка створює екологічний одяг на 3D-принтері

Здавалось би, що це чудова ідея. На створення цієї платформи витратили багато часу та сил. Спочатку виграли в конкурсі стартапів на IDCEE  і отримали півмільйона доларів. А потім ще $650 000 від TechStars.

Але як виявилось, не у кожної людини є 3D-принтер вдома, більше того,  не кожен знає про існування такого принтеру. Ця технологія розвивається, але до звичайних споживачів дійде трошки пізніше. Ми випередили розвиток на 10 років точно.

Фейл 2. Якість 3D-друку на ринку була жахливою

Зрозумівши, що ідея провалились, довелось змінити тактику. Ми вирішили, що через нашу платформу будемо приймати замовлення у людей, але друкуватись вони будуть не на домашніх принтерах, а у компаніях, які займають 3D-друком на промислових принтерах.

Але ця модель також не виправдала наші очікування. Тяжко було налагодити процес виробництва, проконтролювати строки доставки товару замовнику, а якість друку бажала кращого.

Читайте також: В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері

Щоб вирішити цю проблему – відкрили власну фабрику, де друкували вироби з металу, пластику та кераміки. Але згодом зрозуміли, що є безліч компаній, які друкують з металу та пластику, а кераміка була світлою плямою.

Тому сфокусувались на одному напрямку. Ми побачили в цьому потенціал і зрозуміли, що можемо стати першою і кращою у світі компанією, яка спеціалізується саме на цьому сегменті. Власне, ми це і зробили.

Фейл 3. Не знайшли принтер, який друкує кераміку

У нас з’явилось багато замовлень на кераміку. Ми зрозуміли, що не можемо купити принтер, який  би друкував якісні керамічні вироби. Тоді ми розробили власний принтер. На це пішло два роки. Але, крім цього, розробили і власну технологію 3D-друку на основі керамічних порошків.

Я вважаю, що компанія, яка має свою технологію виробництва, має набагато більшу цінність на ринку. Ми  – і технологічна компанія, і розробник власних унікальних рішень.

Принтер компанії Kwambio

Зараз ми виготовляємо керамічні вироби на наших принтерах. І вже пішли далі – наша компанія зробила можливим друкувати на 3D-принтері кістяні імпланти та, навіть, людські органи. Ми вийшли на новий рівень, залучили $2 мільйони інвестицій від венчурних компаній та активно співпрацюємо з міжнародними компаніями.

Перший успішний проект

Окрім кераміки, у мене є ще один проект GUTENBERGZ, який ми створили у 2011 році. До речі, це моя перша успішна компанія

Це цифрове видання, яке займається розробкою інтерактивних книг, навчальної літератури та електронних сервісів для освіти.

Читайте також: Українці створили унікальний 3D-принтер

Ми запустили компанію, коли вийшов перший iPad,  і я вважав, що завдяки функціональності процесу книги можуть стати більш цікавими та захоплюючими.

Свою першу книгу “Шерлок Холмс” ми розробляли аж півроку. Книга потрапила у топ-10 продаж у 30-ти країнах світу. На ній ми заробили біля $25 тисяч. Тож кошти, що надходили від завантаження книги, компенсували вартість створення продукту.

Зараз у нас є платформа Підручник.ua, яка є однією із найуспішніших освітніх платформ в Україні, яку використовують 200 тисяч школярів. Ми активно розвиваємось, але більшу увагу я приділяю все ж таки 3D-принтерам.

Кожний успіх – це поразка

Я створив кілька компаній і кожна виглядає не так, як я її собі уявляв на початку. Я з впевненістю можу сказати, що успіх складається з великої кількості поразок. Найголовніше – йти від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси.

В Україні проблема в тому, що у нас набагато менше людей, ніж у США намагаються щось робити і відповідно, не у всіх виходить. Потрібно розвивати культуру поваги до ризику та невдач.

І не бійтесь втрачати кошти. Всі ваші помилки, які ви оплачуєте, потрібні для того, щоб рухатись далі. Будь-які інвестиції, направлені на новий підхід, завжди себе окуплять – будь-то керамічна чашка чи кістяний імплант.

Технології

Львівський стартап залучив $150 000 на розвиток автономних систем керування БпЛА

Опубліковано

Стартап NORDA Dynamics зі Львова, що розробляє автономні системи керування безпілотниками, отримав 150 тисяч доларів інвестицій від фонду Angel One. Інвестицію була надана в межах синдикованої угоди й спрямована на масштабування ключових продуктів компанії.

Про це повідомили у Dev.ua.

Що відомо про стартап

NORDA Dynamics спеціалізується на створенні програмного забезпечення для БпЛА, які працюють в умовах радіоелектронної боротьби або відсутності зв’язку.

Основний продукт стартапу — система наведення «останньої милі» під назвою Underdog. Вона дозволяє безпілотникам автономно завершувати місію після того, як оператор визначив ціль. Технологія базується на комп’ютерному зорі та штучному інтелекті, що забезпечує точність удару навіть в умовах перешкод.

Читайте також: Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

«У NORDA Dynamics ми створюємо технології, які надають дронам нові можливості — наші автономні системи дозволяють виконувати складні, точні місії в умовах війни швидко, ефективно і безпечно для оператора. Інвестиції від Angel One Fund — це не лише фінансова підтримка, а й можливість прискорити масштабування наших рішень на фронті та підвищити їхню бойову ефективність у режимі реального часу», — зазначив CEO NORDA Dynamics Назар Бігун. — прокоментував CEO компанії Назар Бігун.

Крім Underdog, стартап також розробляє систему StableLink. Це рішення для візуального утримання курсу, яке стабілізує висоту, азимут та координати дрона. Технологія особливо корисна для дронів-ретрансляторів і бомбардувальників у бойових умовах.

NORDA Dynamics — українська deeptech-компанія, заснована волонтерами з багаторічним досвідом допомоги армії. Команда об’єднує фахівців у галузі робототехніки, ШІ та військових технологій.

Нагадаємо, що ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва.

Фото обкладинки: LinkedIn Назар Бігуна

Читати далі

Технології

Український застосунок My Drama здобув престижну премію The Webby Awards 2025

Опубліковано

Застосунок My Drama української компанії HOLYWATER став лавреатом The Webby Awards 2025 за версією People’s Voice у категорії «Найкращий стримінговий сервіс». Проєкт обійшов понад 13 тисяч заявок з 70 країн світу, серед яких були й HBO Max, Apple TV та Spotify.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Про сервіс

My Drama — це мобільна стримінгова платформа, що спеціалізується на вертикальних серіалах. Усі серії мають тривалість близько однієї хвилини та розраховані на перегляд зі смартфона. Платформа пропонує оригінальні відеосерії, створені на основі власних історій та літературних бестселерів.

«Це велика перемога не тільки для нас, а й для всієї української креативної та технологічної індустрії. Коли український продукт перемагає на такому рівні — це чіткий сигнал: ми не наздоганяємо, ми серед лідерів», — зазначив Богдан Несвіт, CEO & Co-Founder у HOLYWATER.

Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах

Довідка

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Премію The Webby Awards щорічно з 1996 року вручає Міжнародна академія цифрових мистецтв і наук (IADAS) за досягнення у сфері цифрових технологій. Її часто називають «інтернет-Оскаром».

Раніше ми писали, що українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів.

Фото обкладинки: HOLYWATER

Читати далі

Технології

На фронті почали використовувати новітнього українського робота «Гієна» (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.

«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових»,
— написав Михайло Федоров.

Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.

Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі