Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize jd53hhbl5g imgonline com ua resize jd53hhbl5g

Технології

Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Опубліковано

Сьогодні Kwambio Володимира Усова  – успішна і знана на міжнародному ринку. Ми вже писали про те, що компанія займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти. Наразі вона веде переговори з NASA та Tesla і відома на весь світ завдяки своїм інноваціям.

Але такий успіх коштував власнику чимало провалів – успішний нині бізнесмен тричі прогорів, доки знайшов свою золоту жилу. Володимир відверто розповів, через які невдачі довелось пройти, перш ніж його компанія вийшла на мільйонний прибуток.

Володимир Усов

Фейл 1. Випередили технологію на 10 років

Вперше я побачив 3D-принтер на виставці у Нью-Йорку, і зрозумів, що такий друк має величезний потенціал.

Коли почали думати, що ж робити з цією ідеєю, вирішили, що у багатьох американців та європейців є вдома 3D-принтери. Але ми помилились.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Ми вирішили створити платформу, яка б допомагала звичайним людям максимально ефективно використовувати базу 3D-друку. Адже просто так виріб не надрукувати – потрібна його 3D-модель.

Наш проект виглядав досить елегантно. З однієї сторони є розробник, який завантажує 3D-модель на цю платформу, а з іншої – людина, яка має 3D-принтер, який знаходить продукт і друкує його. Принтер друкує виріб, розробник продукту отримує кошти, а комісія залишається на платформі.

Ця модель дозволила б виробляти і використовувати товар в одному місці. У вас ніколи б не було перевиробництва, зайвих запасів та не довелось би працювати з складами.

Читайте також: Українка створює екологічний одяг на 3D-принтері

Здавалось би, що це чудова ідея. На створення цієї платформи витратили багато часу та сил. Спочатку виграли в конкурсі стартапів на IDCEE  і отримали півмільйона доларів. А потім ще $650 000 від TechStars.

Але як виявилось, не у кожної людини є 3D-принтер вдома, більше того,  не кожен знає про існування такого принтеру. Ця технологія розвивається, але до звичайних споживачів дійде трошки пізніше. Ми випередили розвиток на 10 років точно.

Фейл 2. Якість 3D-друку на ринку була жахливою

Зрозумівши, що ідея провалились, довелось змінити тактику. Ми вирішили, що через нашу платформу будемо приймати замовлення у людей, але друкуватись вони будуть не на домашніх принтерах, а у компаніях, які займають 3D-друком на промислових принтерах.

Але ця модель також не виправдала наші очікування. Тяжко було налагодити процес виробництва, проконтролювати строки доставки товару замовнику, а якість друку бажала кращого.

Читайте також: В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері

Щоб вирішити цю проблему – відкрили власну фабрику, де друкували вироби з металу, пластику та кераміки. Але згодом зрозуміли, що є безліч компаній, які друкують з металу та пластику, а кераміка була світлою плямою.

Тому сфокусувались на одному напрямку. Ми побачили в цьому потенціал і зрозуміли, що можемо стати першою і кращою у світі компанією, яка спеціалізується саме на цьому сегменті. Власне, ми це і зробили.

Фейл 3. Не знайшли принтер, який друкує кераміку

У нас з’явилось багато замовлень на кераміку. Ми зрозуміли, що не можемо купити принтер, який  би друкував якісні керамічні вироби. Тоді ми розробили власний принтер. На це пішло два роки. Але, крім цього, розробили і власну технологію 3D-друку на основі керамічних порошків.

Я вважаю, що компанія, яка має свою технологію виробництва, має набагато більшу цінність на ринку. Ми  – і технологічна компанія, і розробник власних унікальних рішень.

Принтер компанії Kwambio

Зараз ми виготовляємо керамічні вироби на наших принтерах. І вже пішли далі – наша компанія зробила можливим друкувати на 3D-принтері кістяні імпланти та, навіть, людські органи. Ми вийшли на новий рівень, залучили $2 мільйони інвестицій від венчурних компаній та активно співпрацюємо з міжнародними компаніями.

Перший успішний проект

Окрім кераміки, у мене є ще один проект GUTENBERGZ, який ми створили у 2011 році. До речі, це моя перша успішна компанія

Це цифрове видання, яке займається розробкою інтерактивних книг, навчальної літератури та електронних сервісів для освіти.

Читайте також: Українці створили унікальний 3D-принтер

Ми запустили компанію, коли вийшов перший iPad,  і я вважав, що завдяки функціональності процесу книги можуть стати більш цікавими та захоплюючими.

Свою першу книгу “Шерлок Холмс” ми розробляли аж півроку. Книга потрапила у топ-10 продаж у 30-ти країнах світу. На ній ми заробили біля $25 тисяч. Тож кошти, що надходили від завантаження книги, компенсували вартість створення продукту.

Зараз у нас є платформа Підручник.ua, яка є однією із найуспішніших освітніх платформ в Україні, яку використовують 200 тисяч школярів. Ми активно розвиваємось, але більшу увагу я приділяю все ж таки 3D-принтерам.

Кожний успіх – це поразка

Я створив кілька компаній і кожна виглядає не так, як я її собі уявляв на початку. Я з впевненістю можу сказати, що успіх складається з великої кількості поразок. Найголовніше – йти від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси.

В Україні проблема в тому, що у нас набагато менше людей, ніж у США намагаються щось робити і відповідно, не у всіх виходить. Потрібно розвивати культуру поваги до ризику та невдач.

І не бійтесь втрачати кошти. Всі ваші помилки, які ви оплачуєте, потрібні для того, щоб рухатись далі. Будь-які інвестиції, направлені на новий підхід, завжди себе окуплять – будь-то керамічна чашка чи кістяний імплант.

Технології

Коли в Україні запустять додаток “Армія+” для військових

Опубліковано

У лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Про це повідомляє DOU.

Застосунок розроблюється для того, щоб оцифрувати паперові журнали та рапорти й надавати послуги військовослужбовцям.

Хто працює над додатком?

Застосунок для військових “Армія+” розробляється Міністерством оборони спільно з Міністерством цифрової трансформації. Над його створенням працює 4 команди, у кожній з них до 20–25 людей: юридичний відділ, бізнес-аналітики, продуктова команда та кіберфахівці. Запуск бета-версії планується влітку.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Що буде в додатку?

У застосунку раніше анонсували такі послуги:

  • електронні рапорти;
  • електронне посвідчення військового, яке спрощує доступ до е-послуг та бойових систем;
  • комплексна база знань, яка є джерелом достовірної інформації щодо проходження служби;
  • форми зворотного зв’язку — для того, щоб держава могла оперативно реагувати на виклики, базуючись на реальних даних;
  • навчальні онлайн-курси для саморозвитку.

Завдяки опитуванню військових команда отримала перелік рапортів, які найчастіше подають військовослужбовці:

  • рапорт на щорічну відпустку;
  • рапорт на відпустку за сімейними обставинами;
  • рапорт на грошову допомогу на щорічне оздоровлення.

Ці документи будуть доступні до подання першочергово. Потім перелік документів поступово будуть розширювати. 

Тестування застосунку “Армія+” заплановане на травень, а запуск бета-версії – на літо. Однак для його ефективної роботи потрібно розробити відповідну нормативно-правову базу, над якою зараз працює команда Міністерства оборони.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Фото: president.gov.ua

Читати далі

Технології

Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Опубліковано

Українська компанія Triomatica Games випустила гру Trust No One. Її події розгортаються в Києві.

Про це розробники повідомляють на своїй Facebook-сторінці.

Про гру

Trust No One – це невелика експериментальна детективна гра у форматі “вкажи і клацни”, де створена атмосфера таємниць, наукової фантастики та інтриги.

Читати також: Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

У грі гравець відіграє роль журналіста, що розкриває таємниці компанії, яка займається розробкою штучного інтелекту. Він має дослідити вулички та закутки Києва, щоб знайти свого інформатора. Вам потрібно буде поєднати внутрішньоігрову та позаігрову інформацію, щоб вирішити головний квест, зазначають розробники.

Гру можна завантажити в SteamApple AppStore і Google Play. Наразі доступна тільки англійською мовою.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Також ми повідомляли, що українка відкрила дитяче видавництво в Франції.

Фото: Triomatica Games

Читати далі

Технології

У Fortnite з‘явилася локація Майдана Незалежності (ВІДЕО)

Опубліковано

У всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.

Про це повідомляють на офіційному сайті Fortnite.

відео: UNITED24

Про ініціативу

Київський та паризький офіси Havas і UNITED24 об’єднали зусилля в рамках благодійної ініціативи по створенню української локації в Fortnite.

Читати також: Кінофестиваль Sunny Bunny презентував новий дизайн та безоплатні абонементи для військових

Усі зібрані кошти спрямують на відновлення амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги в Прибузькому, Миколаївська область. Ця клініка стане засобом вирішення нагальних медичних потреб, що виникають у мешканців регіонів, наближених до лінії фронту, зазначають в організації UNITED24.

Мапа представляє унікальну систему донатів. Гравцю достатньо просто грати на ній, виконувати ігрові завдання та кожна секунда, яка проведена на цій карті буде перетворюватися на донат, який буде спрямовано на допомогу у відновленні України.

Як грати в цей острів?

  • Завантажити Fortnite;
  • У Fortnite перейдіть у піктограму пошуку в верхній частині екрана;
  • Ви можете шукати цей острів за його кодом або назвою. Виберіть його, і тепер ви готові до гри.

Код до локації: 1992-2531-2170.

Нагадаємо, що український стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією.

Також ми повідомляли, що запустився грант на 5 млн грн для підприємців, які працюють на прифронтових територіях.

Фото: Fortnite

Читати далі