Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize jd53hhbl5g imgonline com ua resize jd53hhbl5g

Технології

Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Опубліковано

Сьогодні Kwambio Володимира Усова  – успішна і знана на міжнародному ринку. Ми вже писали про те, що компанія займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти. Наразі вона веде переговори з NASA та Tesla і відома на весь світ завдяки своїм інноваціям.

Але такий успіх коштував власнику чимало провалів – успішний нині бізнесмен тричі прогорів, доки знайшов свою золоту жилу. Володимир відверто розповів, через які невдачі довелось пройти, перш ніж його компанія вийшла на мільйонний прибуток.

Володимир Усов

Фейл 1. Випередили технологію на 10 років

Вперше я побачив 3D-принтер на виставці у Нью-Йорку, і зрозумів, що такий друк має величезний потенціал.

Коли почали думати, що ж робити з цією ідеєю, вирішили, що у багатьох американців та європейців є вдома 3D-принтери. Але ми помилились.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Ми вирішили створити платформу, яка б допомагала звичайним людям максимально ефективно використовувати базу 3D-друку. Адже просто так виріб не надрукувати – потрібна його 3D-модель.

Наш проект виглядав досить елегантно. З однієї сторони є розробник, який завантажує 3D-модель на цю платформу, а з іншої – людина, яка має 3D-принтер, який знаходить продукт і друкує його. Принтер друкує виріб, розробник продукту отримує кошти, а комісія залишається на платформі.

Ця модель дозволила б виробляти і використовувати товар в одному місці. У вас ніколи б не було перевиробництва, зайвих запасів та не довелось би працювати з складами.

Читайте також: Українка створює екологічний одяг на 3D-принтері

Здавалось би, що це чудова ідея. На створення цієї платформи витратили багато часу та сил. Спочатку виграли в конкурсі стартапів на IDCEE  і отримали півмільйона доларів. А потім ще $650 000 від TechStars.

Але як виявилось, не у кожної людини є 3D-принтер вдома, більше того,  не кожен знає про існування такого принтеру. Ця технологія розвивається, але до звичайних споживачів дійде трошки пізніше. Ми випередили розвиток на 10 років точно.

Фейл 2. Якість 3D-друку на ринку була жахливою

Зрозумівши, що ідея провалились, довелось змінити тактику. Ми вирішили, що через нашу платформу будемо приймати замовлення у людей, але друкуватись вони будуть не на домашніх принтерах, а у компаніях, які займають 3D-друком на промислових принтерах.

Але ця модель також не виправдала наші очікування. Тяжко було налагодити процес виробництва, проконтролювати строки доставки товару замовнику, а якість друку бажала кращого.

Читайте також: В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері

Щоб вирішити цю проблему – відкрили власну фабрику, де друкували вироби з металу, пластику та кераміки. Але згодом зрозуміли, що є безліч компаній, які друкують з металу та пластику, а кераміка була світлою плямою.

Тому сфокусувались на одному напрямку. Ми побачили в цьому потенціал і зрозуміли, що можемо стати першою і кращою у світі компанією, яка спеціалізується саме на цьому сегменті. Власне, ми це і зробили.

Фейл 3. Не знайшли принтер, який друкує кераміку

У нас з’явилось багато замовлень на кераміку. Ми зрозуміли, що не можемо купити принтер, який  би друкував якісні керамічні вироби. Тоді ми розробили власний принтер. На це пішло два роки. Але, крім цього, розробили і власну технологію 3D-друку на основі керамічних порошків.

Я вважаю, що компанія, яка має свою технологію виробництва, має набагато більшу цінність на ринку. Ми  – і технологічна компанія, і розробник власних унікальних рішень.

Принтер компанії Kwambio

Зараз ми виготовляємо керамічні вироби на наших принтерах. І вже пішли далі – наша компанія зробила можливим друкувати на 3D-принтері кістяні імпланти та, навіть, людські органи. Ми вийшли на новий рівень, залучили $2 мільйони інвестицій від венчурних компаній та активно співпрацюємо з міжнародними компаніями.

Перший успішний проект

Окрім кераміки, у мене є ще один проект GUTENBERGZ, який ми створили у 2011 році. До речі, це моя перша успішна компанія

Це цифрове видання, яке займається розробкою інтерактивних книг, навчальної літератури та електронних сервісів для освіти.

Читайте також: Українці створили унікальний 3D-принтер

Ми запустили компанію, коли вийшов перший iPad,  і я вважав, що завдяки функціональності процесу книги можуть стати більш цікавими та захоплюючими.

Свою першу книгу “Шерлок Холмс” ми розробляли аж півроку. Книга потрапила у топ-10 продаж у 30-ти країнах світу. На ній ми заробили біля $25 тисяч. Тож кошти, що надходили від завантаження книги, компенсували вартість створення продукту.

Зараз у нас є платформа Підручник.ua, яка є однією із найуспішніших освітніх платформ в Україні, яку використовують 200 тисяч школярів. Ми активно розвиваємось, але більшу увагу я приділяю все ж таки 3D-принтерам.

Кожний успіх – це поразка

Я створив кілька компаній і кожна виглядає не так, як я її собі уявляв на початку. Я з впевненістю можу сказати, що успіх складається з великої кількості поразок. Найголовніше – йти від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси.

В Україні проблема в тому, що у нас набагато менше людей, ніж у США намагаються щось робити і відповідно, не у всіх виходить. Потрібно розвивати культуру поваги до ризику та невдач.

І не бійтесь втрачати кошти. Всі ваші помилки, які ви оплачуєте, потрібні для того, щоб рухатись далі. Будь-які інвестиції, направлені на новий підхід, завжди себе окуплять – будь-то керамічна чашка чи кістяний імплант.

Коментарі

Технології

Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро

Опубліковано

Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви закупило понад сім тисяч дронів у п’яти литовських виробників. Виготовлені безпілотники вже готові до передачі Збройним силам України.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Литви.

Загалом виготовили понад сім тисяч дронів на суму вісім мільйонів євро. Понад 2,3 тисячі поставлять литовській армії, а ЗСУ до кінця року отримають майже п’ять тисяч ударних БпЛА.

Читайте також: У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

«Війна в Україні продемонструвала, наскільки важливим є новий засіб керованого озброєння —бойові безпілотники. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників. Після цих випробувань були підписані контракти з п’ятьма литовськими компаніями», — написали в пресслужбі.

У Міноборони вказують, що БпЛА вже повністю зібрані, тому оператор повинен буде лише закріпити боєкомплект. Там додають, що виробники дронів розробили власні унікальні рішення для зменшення впливу радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, що Україна отримає обладнання для додаткової генерації на понад 1 ГВт до кінця року.

Фото: Міноборони Литви

Коментарі

Читати далі

Технології

У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

Опубліковано

Загалом у трьох закладах виховують 410 дітей. Серед вихованців є також внутрішньо переміщені діти та діти з інвалідністю.

Про це повідомили у пресслужбі НЕФКО.

Грант на модернізацію

Грант на впровадження енергоефективних систем у закладах надав Європейський союз, а реалізував цей проєкт Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО). На проєкт виділили 1,56 мільйона євро.

Фото: пресслужба НЕФКО

Читайте також: У Києві знову працюватиме Лабіринт медіаграмотності

За ці кошти зробили енергоефективними такі заклади:

  • Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Фото: пресслужба НЕФКО

Грант виділили у межах Програми NIP «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні».

Користь від модернізації закладів

Як зазначають у міській раді Рівного, завдяки модернізації тепер у закладах зменшаться витрати з бюджету громади. Після впровадження цього проєкту скоротять споживання тепла, електроенергії та води.

Читайте також: Prometheus запускає другий набір на безплатну перекваліфікацію для українців, які втратили роботу через війну

Фото: пресслужба НЕФКО

«Виконані роботи також допоможуть скоротити викиди парникових газів, що вкладається у наші зобов’язання за ініціативою NetZeroCities — досягнення кліматичної нейтральності до 2030 року. Хочу подякувати НЕФКО за партнерство, яке триває уже дев’ятий рік. За цей час ми реалізували вже чотири проєкти на суму 3 мільйони 760 тисяч євро. Я радий, що співпраця триває, і ми працюємо над запуском іще одного проєкту», — зазначив секретар Рівненської міської ради, в.о. міського голови Віктор Шакирзян.

Нагадаємо, що українські діти побудують безбарʼєрні міста мрії.

Фото: пресслужба НЕФКО 

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники показали нову наземну станцію для управління БПЛА: характеристика

Опубліковано

Максим Шеремет, засновник лабораторії «Дронарня», презентував інноваційну наземну станцію управління Dronarnya 5.0. Ця система розроблена для ефективного керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА) на великих відстанях і забезпечує захист від засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) противника.

Про це він повідомив у своєму лінкедін.

Ключові особливості Dronarnya 5.0:

Три радіопередавачі

  • Система підтримує одночасну роботу трьох передавачів, що значно ускладнює виявлення та блокування сигналу РЕБ.
  • Можливість використання кожного передавача окремо для роботи з дронами на різних частотах, що виключає потребу в кількох станціях для різних моделей БПЛА.

Відеозв’язок і прийом сигналу

  • Станція оснащена двома відеоприймачами: один працює на частоті 5,8 ГГц, інший — на 1,2 ГГц. Це дозволяє забезпечувати надійний зв’язок із дроном навіть за складних умов.
  • Функція перемикання відеосигналу в реальному часі під час польоту дрона.

Читати також: Міноборони затвердило зразок полегшеного бронежилета: характеристики

Механізм дистанційного керування антеною

  • Встановлений на щоглі вертлюг дозволяє повертати антену на 135° до 180°, що дає можливість оперативно коригувати напрямок сигналу.
  • Висота щогли може досягати 14 метрів (стандартна комплектація — 3/10/12/14 м), що покращує якість прийому сигналу.

Стабільний відеосигнал

  • Dronarnya 5.0 вирішує проблему «синього екрана» (втрати відеозв’язку), забезпечуючи стабільний відеосигнал до «останнього метра» навіть у складних умовах.

Додаткові переваги

  • Відстань до 100 метрів між операторським терміналом і антеною, що дозволяє бригаді працювати із захищеної позиції.
  • Автоматичне сканування частот для швидкого пошуку відеосигналу вашого дрона.

Наземна станція управління Dronarnya 5.0 розроблена для забезпечення максимально ефективного керування БПЛА навіть у зоні активної роботи РЕБ противника. Вона дозволяє операторам безпечно та точно виконувати бойові завдання на великих відстанях.

Нагадаємо, що на фронт передали два мобільні хірургічно-стабілізаційні комплекси Keep Life.

Фото: «Дронарня».

Коментарі

Читати далі