

Суспільство
Оголосили стипендії для підтримки українських активістів та ініціатив
Офіс Дій запустив набір стипендіальної програми для підтримки українських активістів та ініціатив, пише Гурт.
Стипендію можуть отримати активісти, правозахисники, журналісти, представники громадського сектору, які залишилися без роботи або без фінансування своєї попередньої діяльності внаслідок воєнних дій.
Програма поширюється як на учасників, які перебувають у різних містах України, так і на тих, хто був змушений виїхати за кордон з міркувань безпеки.
Пріоритетні напрямки проєктів:
- Проєкти, спрямовані на відновлення психічного стійкості та соціальної активності громадян, зокрема з-поміж ВПО;
- Проєкти, що сприяють відбудові країни та підвищенню економічного та інтелектуального потенціалу громадян;
- Інформаційна діяльність та боротьба з дезінформацією;
- Документування воєнних злочинів рф;
- Розвиток локальних громадських та/або волонтерських рухів та ініціатив;
- Освітні проєкти.
Розмір стипендії: 500 євро на місяць. Тривалість програми: 3 місяці.
Окрім проєктної, програма передбачає також соціальну й освітню складові. Всі учасники зможуть отримати менторську підтримку від експертів для розвитку своїх ініціатив за напрямами: проєктний менеджмент, комунікації та фандрейзинг, а також взяти участь у тренінгах та нетворкінгах задля отримання нових знань і знайомств.
Читайте також: «Я не можу опускати руки». Дружина захисника «Азовсталі» відкрила у Львові квіткову крамницю
Під час відбору проєктів зважатимуть на такі фактори:
- Вмотивованість учасників_ниць підсилювати свої проєкти завдяки допомозі менторів та бажання ділитись корисним досвідом з іншими учасниками_цями програми;
- Суспільна користь та актуальність теми проєкту в контексті криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року;
- Спроможність досягати запланованих цілей у своїх проєктах.
Як подати заявку?
Стипендії індивідуальні. У випадку, якщо подається декілька людей зі спільного проєкту, після проведених співбесід, стипендія буде надана 1 людині.
Подати заявку можна за посиланням.
Дедлайн: 21 серпня 2022, 23:59
Якщо є запитання, можна поставити запитання в Інстаграм.
Довідка
Офіс Дій — це проєкт, мета якого підтримати сталий розвиток громадських ініціатив та активістів в умовах нових викликів. Команда прагне підвищити спроможність громадських ініціатив та проєктів протистояти кризі, спричинених війною завдяки розвитку їхніх навичок, отриманню якісного досвіду та формуванню горизонтальних зв’язків між громадськими та волонтерськими ініціативами зі всієї країни. Програма реалізується за підтримки фундації People in Need (Чехія).
Нагадаємо, агентство Іdealers оголосило для стартапів грант $15 000 на маркетинг-послуги.
Також український культурний фонд запустив стипендії для митців та діячів культури.
Фото: instagram.com/action_office.ua.
Суспільство

Тематичний напрям нумізматичної серії «Збройні сили України» поповнився новою пам’ятною монетою «Українська бавовна. САУ “Богдана”». Вона присвячена першій українській 155-мм самохідній гаубиці на колісному шасі, розробленій за стандартами НАТО, яка продемонструвала свою ефективність під час боїв за острів Зміїний у 2022 році.
Про це повідомили в НБУ.
На аверсі монети зобразили острів Зміїний зі стилізованими зміями, що відступають із його берегів — символ вогневої підтримки, яку забезпечила «Богдана». На реверсі — сама САУ у бойовому розгортанні на степовому фоні, а вдалині — силует Богдана Хмельницького, що символізує зв’язок поколінь у боротьбі за незалежність.
Дизайн монети розробили художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Номінал — 5 гривень, тираж — до 75 тисяч штук у сувенірному пакуванні.
Нагадаємо, що Нацбанк випустив монети у пам’ять про письменників «Розстріляного відродження»
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НБУ
Суспільство

Поліціянти та працівники ДСНС Львівщини після нічної масштабної пошукової операції розшукали дворічну Яну Палько в лісовому масиві поблизу села Жупани. Знесилену й змерзлу дитину доправили до рідних, її життю нічого не загрожує.
Про це повідомили в Головному управлінні поліції у Львівській області.
Сигнал про зникнення Яни надійшов увечері 23 червня: близько 18:00 дівчинка босоніж вийшла з дому та більше не повернулася. Самостійні спроби родичів знайти дитину не дали результату, тож правоохоронці невідкладно розпочали пошуки.
У пошуковій операції взяли участь поліціянти, працівники ДСНС, кінологи зі службовими собаками, волонтери та небайдужі мешканці. Для моніторингу території також залучили дрони. Люди прочісували ліс і навколишні села, опитували місцевих жителів.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Сьогодні, 24 червня, близько 7:00 правоохоронці виявили Яну Палько за три кілометри від її дому. Після першої медичної допомоги її передали сім’ї та медикам, які продовжують надавати необхідний догляд.

Нагадаємо, що рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт ДСНС
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins