

Суспільство
Оголосили прийом заявок жіночих стартапів на Women’s Pitch Day
В Україні оголосили прийом заявок на участь у Women’s Pitch Day, який відбудеться 11 червня 2021 р.
Про це ШоТам повідомили у Центрі Розвитку КСВ.
Зазначається, що жіноче підприємництво в ІТ-сфері набирає обертів з кожним роком.
Boston Consulting Group наголошують, що жіночі стартапи стають вдвічі більш успішними, ніж стартапи із засновниками чоловіками.
Читайте також: Кількість жінок в українському IT зросла в три рази: дослідження
Проте досі можливості жінок та чоловіків в розвитку стартапів не є рівними.
Дослідження Women Who Tech 2020 року показало, що глобально інвестори ретельніше перевіряють жіночі стартапи, а 50% жінок-засновниць вважають, що вони зібрали б більше фінансування, якби були чоловіками.
Мета заходу
Метою Women’s Pitch Day в Україні є допомога жінкам та дівчатам у просуванні власних стартапів та створення умов рівності й недискримінації для цього процесу.
Як взяти участь?
В проєкті можуть взяти участь дівчата та жінки від 18 років, які мають круті ідеї власної справи, є власницями вже працюючого технологічного бізнесу або одними із засновниць технологічних стартапів (але у команді працюють і дівчата, і хлопці).
Для участі необхідно заповнити форму з вказанням мотивації, дочекатись результатів відбору та з 1 по 10 червня пройти підготовку до пітчингу.
Читайте також: Кількість жінок в українському IT зросла в три рази: дослідження
І потім 11 червня 2021 року долучитись до Women’s Pitch Day та виграти круті можливості.
Реєстрація дійсна до 31.05 (включно) за посиланням.
Також всі учасниці увійдуть до спільноти жінок-засновниць жіночих стартапів та пройдуть інтенсивне навчання від організаторів проєкту. За час навчання вони прокачають свої навички самопрезентації, дізнаються як виявити болі клієнта та створити продукт, на який буде попит, навчаться створювати “ідеальний” пітч для інвесторів та отримають коментарі від експертів/-ок щодо реалізації проєктів.
Хто організатор?
Організовують захід Центр Розвитку КСВ (ініціатива Дівчата STEM) та платформа з розвитку усвідомленого підприємництва n.cubator.
Генеральний партнер — UKRSIBBANK BNP Paribas. Партнери проєкту — компанії CISCO, WebEx, Lenovo. Національний партнер – Міністерство цифрової трансформації України.
Читайте також: Стрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)
Команда-переможниця проєкту отримає грант у розмірі 30 000 грн на розвиток ідеї та проєкту. Всі учасниці отримають контакти та шанс представити свої ідеї та проєкти інвесторам, які підтримують жіночі стартапи.
Нагадаємо, в Україні створили веб-платформу для розвитку жінок за сприяння USAID.
Головне фото: ukr.media.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: