Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

Опубліковано

Стали відомі переможці фотоконкурсу в Україні «Вікі любить пам’ятки-2020», повідомили організатори.

Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів

Зазначається, що у 2020 році на конкурс подали заявки понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за всі роки проведення конкурсу в нашій державі. Цьогоріч свої роботи завантажили 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць. 

Відомо, що найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю, журі обрало світлини пам’яток, що розташовані у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн. 

Мета конкурсу

«Мета конкурсу – зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Цього року у нас серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів. Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».

Топ-10 світлин

Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило. Фото перемогло і в обласній номінації.

На другому місці аерофото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що розташований у смт Мирному Запорізької області. Фото зробив Ельдар Сарахман. Також світлина стала найкращою серед інших фото Запорізької області. Автор розповів, що активно їздить Україною та знімає цікаві об’єкти: села, міста, храми, млини, заводи та пам’ятки природи.

Третє місце у вечірнього зимового фото Покровського собору, що у Харкові. Знімок зробила Катерина Поліщук.

Читайте також“До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок

Четверта позиція у світлини вітряка, що розташований в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Це також найкраще фото Києва. Знімок зробив Руслан Грибюк. Пирогів є одним з найулюбленіших місць автора у Києві.

П’яте місце у ТОП-10 посіла світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський. Також фотографія стала найкращою у Хмельницькій області. Автором є Микола Кальченко. Переможець розповів, що йому подобається ділитися своїм баченням краси і величі України. 

Шосте місце в ТОП-10 і найкраще фото Донецької області — світлина Миколаївської церкви, що входить у комлпекс Свято-Успенської Святогірської лаври у місті Святогірськ. Фото зробив Віталій Башкатов, неодноразовий переможець сестринського конкурсу «Вікі любить Землю».

Читайте такожУкраїнець став найкращим весільним фотографом світу

На сьомому місці фотографія костелу-мавзолею Потоцьких, що у селі Печера, Вінницької області. Це фото перемогло і в обласній номінації. Автором є Вадим Постернак.

На восьмому місці панорамне фото костелу Святої Трійці, що в селі Зіньків Хмельницької області. Автором знімка є неодноразовий переможець нашого конкурсу у декількох номінаціях Сергій Зисько.

Дев’яте місце та перемогу у номінації найкраще фото Чернігівської області отримала світлина Троїцько-Іллінського монастиря. Автором фото є Андрій Казун, який розповів, що взяв участь у конкурсі, аби поділитися гарними світлинами зі світом, а також і через відчуття спортивного азарту.

Десяте місце посіла світлина, що стала найкращою у Херсонській області. Фото городища «Скелька», що у селі Олександрівка, Херсонського району. Автором знімка є Олег Марчук.

Читайте такожФлейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет

Нагадаємо, українська Вікіпедія назвала найпопулярніші статті року.

Окрім того, четверо українок потрапили до книги про світову історію фотографії.

Як ми повідомляли раніше, фоторепортаж зі Львівщини увійшов у ТОП-10 за версією National Geographic.

Усі фото: wlm.org.ua.

Суспільство

МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”

Опубліковано

Гурт МУР оголосив про проведення туру по Україні з мюзиклом під назвою “Ти [Романтика]”, присвяченому письменникам Розстріляного відродження.

Про це повідомив співзасновник проєкту Олександр Хоменко під час концерту в Жовтневому палаці 23 квітня. 

Про тур

Гурт МУР планує охопити 16 міст України у межах свого туру, а завершивши його концертом у Києві. Квитки на прем’єру в були розпродані за 15 годин з моменту початку продажу, а у Львівській опері – протягом доби.

Читати також: «Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Про виставу

Мюзикл “Ти [Романтика]” був створений на основі альбому з однойменною назвою, який гурт МУР випустив раніше.

У виставі беруть участь 14 акторів, 12 танцівників та п’ять музикантів. Музику до мюзиклу скомпонував Віктор Ткаченко, композитор альбому “Ти [Романтика]”, а режисеркою хореографії є Інна Матюшина. Костюми для усієї трупи створювала студія Лесі Патоки.

Придбати квитки можна тут.

Про МУР

МУР створений під час повномасштабної російсько-української війни українськими митцями з Києва та Донецька.

До його складу входять: Олександр Хоменко (тексти, речитатив), Віктор Ткаченко (тексти, музика, саундпродакшн) і Микола Шмундир (речитатив, піар). У соцмережах гурт зібрав навколо себе багатотисячну аудиторію. Документальні відео музикантів про історію Щедрика, Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка стали найпопулярнішим освітнім контентом про українську літературу в Instagram.

На рахунку гурту – два студійні релізи: “МУР Vol. 1” та “Захалявна книжечка” (2022). До них увійшли пісні на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.

Нагадаємо, що українки організували благодійний ярмарок в Афінах: фото.

Також ми повідомляли, що музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок.

Фото: Оля Закревська

Читати далі

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: