

Суспільство
Оголосили конкурс серед громадських організацій «Голоси громад»
Неурядова організація «Сучасний Формат» розпочинає відкритий конкурс серед громадських організацій на участь у новій хвилі проєкту «Голоси громад – розвиток потенціалу організацій громадянського суспільства».
Про це пише Гурт.
Заявки на участь у програмі підтримки приймаються до 13 вересня 2021 року.
До участі у конкурсі запрошуємо громадські організації, благодійні організації та фонди.
Географія конкурсу: Вінницька, Житомирська та Хмельницька області.
Проєкт здійснюється за підтримки Національного фонду сприяння демократії (National Endowment for Democracy).
Наголошується, що розвиток організацій громадянського суспільства є важливою складовою зміцнення демократії в Україні. За допомогою громадських організацій активні громадяни мають можливість впливати на процеси прийняття рішень у своїх громадах, втілювати актуальні ідеї та впливати на вирішення проблем громади.
Яка мета?
Мета проєкту – посилення інституційної та організаційної спроможності організацій громадянського суспільства в малих громадах Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.
Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули
Організації які будуть відібрані до участі у проєкті матимуть змогу:
- посилити власну інституційну та організаційну спроможність;
- пройти зовнішню оцінку організаційної спроможності;
- отримати менторську і консультативну підтримку на основі організаційних потреб;
- підвищити професійні компетенції співробітників, шляхом участі у навчальних заходах з організаційного розвитку, а саме: управління проєктами, стратегічний розвиток та планування, фандрейзинг, адвокація, громадська участь та інше;
- отримати грантову підтримку реалізації громадських ініціатив.
Критерії участі
До участі в конкурсі запрошуються організації, що відповідають таким критеріям:
- формально зареєстрована громадська організація (згідно реєстру неурядових організацій з кодом неприбутковості 0032 та 0036);
- до участі заохочуються громадські організації із досвідом діяльності (прим. – можуть розглядатися заявки і від організацій без досвіду роботи);
- наявність команди (принаймні 3 особи);
- заявки на участь у програмі можуть подавати ОГС з наступних областей: Вінницька, Житомирська та Хмельницька.
Як податися?
Заявки на участь у програмі підтримки приймаються до 13 вересня 2021 року.
Пакет документів повинен складатись із заявки на участь у конкурсі (Форма 1.docx_) та додатків, а саме:
- Сканована копія статуту організації (формат PDF);
- Сканована копія свідоцтва/виписки про державну реєстрацію організації (формат PDF);
- Сканована копія рішення про присвоєння коду неприбутковості (формат PDF);
Читайте також: «Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах
Пакет документів повинен бути заархівований одним файлом (*.zip або *.rar без захисту паролем) і не повинен перевищувати об’єм в 25 мегабайтів.
Документи потрібно направляти на e-mail [email protected] із зазначенням у темі листа – Заявка на участь у проєкті «Голоси громад».
Нагадаємо, Фонд ООН оголосив грант для організацій громадянського суспільства.
Як ми повідомляли раніше, оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів.
Головне фото: sformat.org.
Суспільство

Ще одну групу важкохворих, тяжкопоранених та захисників, молодших 25 років, звільнили з російського полону. Військові, що повернулися додому пройдуть медогляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також виплати за весь час перебування у неволі.
Про це повідомили в Координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими.
В Україну повернулися військовослужбовці Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил тероборони, а також Державної прикордонної служби, Нацгвардії України й Державної спеціальної служби транспорту.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, переважна більшість звільнених сьогодні оборонців перебували в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — це офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років.
Ці військові воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
Координаційний штаб сповістив, що найближчим часом проведуть наступний етап звільнення українських бранців.





Нагадуємо, що боєць 3-ї ОШБр пройшов 200 кілометрів з оточеного Маріуполя та отримав звання Героя України.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Один із найкращих ортопедів Європи, француз Стефано Романо, вже всьоме приїхав до Львова, щоб допомогти українським захисникам. Упродовж п’яти днів він разом з українськими лікарями проконсультував понад 80 пацієнтів і провів 15 операцій, серед яких — дві надскладні на плечовому сплетенні.
Про це повідомили в реабілітаційному центрі UNBROKEN.
Романо працює в Парижі в одній із провідних приватних клінік та лікує футболістів французького клубу «Парі Сен-Жермен». У Львові він співпрацює з лікарями Лікарні Святого Пантелеймона. Цього разу разом з українськими колегами він виконав унікальні втручання, які допомагають повернути рухливість пораненим.
Один з пацієнтів — 46-річний військовий Юрій Лютий. Він долучився до ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення та служив у 117-й механізованій бригаді. У січні на Донеччині отримав важке поранення: кілька куль влучили у плече та руку, внаслідок чого пошкодили аксілярний нерв.
Читайте також: «Раз на мільйон випадків»: 11-річному підлітку зі Львівщини видалили рідкісну пухлину
Під час операції хірурги провели нейротизацію — пересадили гілку здорового нерва до пошкодженого. За словами завідувача ортопедії Василя Рокити, це дає шанс на відновлення чутливості й рухливості руки. Зараз Юрій проходить реабілітацію у центрі UNBROKEN. Повну ефективність операції можна буде оцінити лише за рік.
Наступний візит Стефано Романо до Львова запланували за два місяці. Французький фахівець спільно з українськими медиками вже готується до нових операцій.


Нагадаємо, що нобелівський лавреат Кіп Торн та його дружина-нейробіологиня відвідали центр Unbroken (ФОТО).
Фото: сайт UNBROKEN
Суспільство

Аби бути супергероєм, не потрібні суперздібності. Достатньо стати донором плазми, адже кожна четверта людина щонайменше раз у житті потребувала чи потребуватиме переливання компонентів крові чи препаратів на їхній основі.
До Всесвітнього дня донора ШоТам разом з компанією Biopharma Plasma, яка першою в Україні почала виготовляти з донорської плазми ліки, що рятують життя, розробили тест. Усього 5 хвилин, і ви виявите, які хибні переконання щодо донації плазми ви маєте та про які бонуси для донорів ще не знаєте.
1. Як проходить донація плазми?

2. Хто може бути донором плазми?

3. Як часто можна здавати плазму?

4. Що таке взагалі ця плазма крові?

5. Чому донорство плазми таке важливе?

6. Чим можна замінити донорську плазму крові при виготовленні ліків?

7. Як плазмаферез впливає на наш організм?

8. Як довго відновлюються наші запаси плазми після донації?

9. З донорської плазми виготовляють препарати, такі як імуноглобуліни та фактори згортання крові. Як гадаєте, чиї життя рятують ці ліки?

10. Чи правда, що за донацію плазми можна отримати грошову компенсацію?

Йой, ми виявили у твоїх відповідях чимало шкідливих упереджень! Але головне, що в тебе є бажання дізнатися більше на таку важливу тему, як донорство плазми крові. Можливо, ти раніше зовсім нічого не чув/не чула про донацію компонентів крові або ж це були вигадки чи відверті жахайки на медичні теми, яких, на жаль, вдосталь у мережі. Але тепер ти точно знаєш, що:
— донорство плазми, як і донорство крові, рятує людські життя;
— при донації плазми донор зберігає всі свої червоні кров'яні тільця, а натомість його кров очищується від токсинів;
— донором може стати кожен повнолітній, хто має вагу більше 50 кг, добре самопочуття та бажання рятувати життя;
— аби відновити об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього 1-2 доби. Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки;
— донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma в різних містах України.
Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.
Ти ще маєш трохи сумнівів: а може, плазма не така потрібна, як кров? Чи дійсно вона когось рятує? Чи справді донація плазми безпечна для донора? Настав час поповнити свою базу знань, аби стати амбасадором донорського руху в Україні! А почати можеш із цієї пам’ятки:
— донорська плазма життєво необхідна тим, хто бореться з онкологією, імунодефіцитом, важкими опіками та пораненнями;
— донорство плазми приносить користь самому донору: під час процедури плазмаферезу його кров очищується від токсинів та «омолоджується»;
— аби відновити задоначений об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього лиш 1-2 доби! Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки.
Донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma по всій Україні! Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.
Нічого собі, ти знаєш так багато про донорство плазми крові! Схоже, ти вже маєш досвід у цій важливій справі.
Австралієць Джеймс Гаррісон першим увійшов в історію як «Людина з золотою рукою» — за своє життя він пожертвував плазму крові 1 173 рази та врятував життя більш ніж 2 мільйонів новонароджених. Можливо, саме ти підхопиш цю супергеройську місію та станеш новою «Людиною з золотою рукою» та легендою донації з України? Ділися своїми результатами в соцмережах — не для того, аби похвалитися, а щоб твої друзі знали, до кого можуть звернутися по пораду як до досвідченого донора!
Ну а бонусом для них буде мапа центрів Biopharma Plasma, де всі донори можуть отримати тут.
Поділіться своїми результатами:
Фото: Biopharma Plasma