

Суспільство
Оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів
Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру запрошує регіональні команди активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на перший раунд конкурсу грантів.
Про це пише Гурт.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
Гранти спрямовані на фінансування проєктів, орієнтовані на:
- підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевої влади,
- протидію і запобігання корупції,
- посилення громадського контролю бюджетних коштів та майна громади,
- адвокацію змін на місцевому рівні,
- посилення участі громадян у розвитку місцевої громади,
- моніторинг реформ на регіональному рівні.
Кінцевий термін подання заявки: середа, 15 вересня 2021 року.
Мета проєкту
Конкурс грантів відбувається в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.
Одна із цілей даного проєкту:
- зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа,
- протидія та запобігання корупції,
- посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями,
- покращення інформування громадськості,
- залучення громадян до розвитку місцевої громади,
- громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів,
- моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.
Пріоритети грантового конкурсу
Мета грантового конкурсу – сприяти зміцненню системи контролю з боку громадянського суспільства та медіа; реалізації політики протидії корупції; покращенню інформування громадськості та громадського моніторингу й контролю через підтримку проєктних ініціатив регіональних партнерств активістів і журналістів та розбудову їхніх спроможностей.
Пріоритети проєкту: предметом зусиль запропонованих проєктів має бути підвищення рівня підзвітності і прозорості влади, протидія та запобігання корупції через громадський моніторинг і контроль використання публічних ресурсів та\або адвокацію відповідних змін на місцевому рівні.
Читайте також: Шиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження
Усі проєкти повинні мати сильний компонент висвітлення діяльності й результатів у ЗМІ та інформування громадськості шляхом тісної співпраці зі ЗМІ, окремими журналістами, центрами журналістів-розслідувачів, проведення широких інформаційних кампаній тощо.
Пріоритет буде надано проєктам, виконуваним регіональними коаліціями чи партнерствами, зокрема регіональними громадськими організаціями у співпраці зі ЗМІ/журналістами.
Фінансування
Розмір грантів: загальний бюджет раунду дорівнює 75 000 євро.
IWPR планує підтримати 6-7 проєктів вартістю 10 000 – 15 000 євро.
Бюджет має бути адекватним запропонованій діяльності, ощадливим, прозорим і конкурентоспроможним.
Фінансування партнерства може здійснюватися двома способами:
- 1) ключова організація може виступити головним і єдиним заявником, якщо вона за статутом може надавати гранти іншим організаціям
- 2) партнери отримуватимуть окремі гранти, а координуюча роль ключової організації і взаємодія у партнерстві буде визначена Меморандумом про співпрацю.
Тривалість проєктів
Проєкти можуть тривати від 4 до 12 місяців, мають розпочатися не раніше 1 листопада 2021 року і завершитися не пізніше 31 жовтня 2022 року.
Кінцевий термін подання заявки: середа, 15 вересня 2021 року на адресу [email protected].
Запитання щодо грантового конкурсу просимо надсилати на адресу [email protected].
Про IWPR
Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації.
Читайте також: Куди українці їздять під час пандемії? Тенденції закордонних мандрівок
IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав вісім коаліційних проєктів громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, які досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю.
Нагадаємо, оголосили нову хвилю на отримання міні-грантів Meet and Code 2021.
Як ми повідомляли раніше, молодь Харкова запрошують до участі в інноваційній програмі UPSHIFT.
Головне фото: ukrinform.com.
Суспільство

На українській станції «Академік Вернадський» відбулася перезмінка річних експедицій. 29-та Українська антарктична експедиція після року роботу вирушила додому. Тепер на станції працюватиме команда 30-ї УАЕ.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Як відбувалася перезмінка
Під час перезмінки учасники та учасниці 29-ї УАЕ передавали своїм колегам знання та досвід щодо забезпечення роботи станції, проведення досліджень та обслуговування приладів.
«Дні ротації були дуже насиченими. Через сильний вітер та складну льодову ситуацію розвантаження річних запасів продуктів, матеріалів і пального йшло повільно. Щоб встигнути все доставити на станцію, а звідти вивезти наукові зразки та накопичене за рік сміття, полярники працювали зі світанку до пізньої ночі»‚ — написали в науковому центрі.

Читайте також: Український полярник, який воював у ЗСУ, повертається в Антарктику після протезування (ФОТО)
У центрі додали, що через складний рельєф дна криголам «Ноосфера» не може підходити до причалів станції. Тому між кораблем та станцією все перевозили моторними човнами.
Фінальний момент перезмінки відбувся 22 березня. Очільник 29-ї УАЕ Юрій Отруба передав керівнику наступної експедиції Олександру Полудню символічний ключ від «Вернадського». Також вони підписали акт прийняття-передання станції.
Згодом під час спільного виконання гімну України на флагштоці змінили синьо-жовті прапори.



Повернення 29-ї експедиції в Україну
Попередня експедиція 23 березня відправилася з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, куди вона прибуде наприкінці березня.
У НАНЦ побажали 29-й експедиції спокійно повернутися додому, а 30-й — успішно продовжувати дослідження та роботи вагомий внесок у розвиток української науки.
Нагадаємо, що в Антарктиці здійняли прапор «Азову» та втілили мрію захисниці Маріуполя (ВІДЕО).
Фото: Юрій Шепета, Євген Шаталов, Сергій Якущенко
Суспільство

До літніх домівок біля озер «КиївЗоо» повернулася родина червонокнижних пеліканів. Загалом у зоопарку налічують 4 кучеряві та 16 рожевих пеліканів.
Про це повідомили в КП «Київський зоопарк».
Тепер пелікани житимуть у домівках біля весняних озер зоопарку поблизу центрального входу. Тогоріч зграя поповнилася трьома пташенятами, яких зараз можна відрізнити за сірим оперенням. Зараз вони вперше в житті освоюють озера.
«Комфортне життя пеліканів забезпечують чиста вода, природне каміння, засіяні травичкою схили, густі кущі та високі дерева, зони для прийняття сонячних ванн та відпочинку в затінку, гніздові платформи і, звісно ж, — багато свіжої риби»‚ — написали в «КиївЗоо».
Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу
У зоопарку додали, що кожного дня о 12:00 можна поспостерігати за їхніми рибним ланчем. Кожен птах може з’їсти до 1,5 кілограма риби.




Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «КиївЗоо»
Суспільство

У Чернеччинській громаді на Сумщині завершили будувати амбулаторію, у яку влучила російська авіабомба. Кошти на проєкт збирали на фандрейзинговій платформі UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Медзаклад росіяни знищили на початку повномасштабного вторгнення. Проєкт реалізували за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, а також благодійників з Австралії.
«Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно»‚ — написали в UNITED24.
Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)
У Чернеччинській територіальній громаді завершили будівництво медичного закладу, кошти на який зібрали завдяки донорам UNITED24 та благодійникам з Австралії, а реалізували проєкт за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Амбулаторію на початку повномасштабного вторгнення знищили росіяни, завдавши по ній авіаудару. Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical _________________ A new clinic was built in the Sumy region to replace the one destroyed by russia. In the Chernechchyna territorial community, the construction of a medical facility has been completed, thanks to the contributions of UNITED24 donors and benefactors from Australia. At the beginning of the full-scale invasion, the clinic was destroyed by the russian forces in an air strike. We thank the platform donors, the State Government of Victoria, Australia, the Australian Federation of Ukrainian Organisations, the Embassy of Ukraine in Australia, and Chris Garnaut for their support of Ukrainian medics medics 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical
Опубліковано United24 Пʼятниця, 21 березня 2025 р.
Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24