Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд ООН оголосив грант для організацій громадянського суспільства

Опубліковано

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні спільно з Українською фундацією громадського здоров’я за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує про початок грантового конкурсу для місцевих організацій громадянського суспільства у 12 цільових регіонах України.

Про це пише Гурт.

Грантова підтримка буде спрямована на посилення спроможності організацій громадянського суспільства брати ефективну участь у наданні послуг з протидії та запобігання домашньому насильству чи насильству за ознакою статі (ДН/НзОС), зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Заявки на участь приймаються до 07 вересня 2021 року.

Напрямки діяльності

Очікується, що зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства підвищить їхній потенціал реалізовувати діяльність за такими напрямками:

 • Розширення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема дітей, осіб з інвалідністю, осіб літнього віку тощо до соціально-психологічної допомоги, враховуючи обмеження в умовах пандемії COVID-19;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема осіб з інвалідністю, людей літнього віку, етнічних меншин, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ ООС та членів їх родин тощо до спеціалізованих послуг для постраждалих від насильства (місцеві гарячі лінії, притулки, денні центри, кризові кімнати, пункти невідкладної медико-психологічної допомоги, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги тощо), залежно від потреб цільової громади;
 • Забезпечення реабілітаційних програм для постраждалих від ДН/НзОС: соціальна інтеграція, юридичне консультування та створення передумов для реалізації всеосяжних економічних можливостей для осіб, постраждалих від ДН/НзОС, створенню нових робочих місць, заснування малого підприємництва, навчання та підвищення кваліфікації;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС до надання безоплатної правової допомоги та правосуддя;
 • Удосконалення механізмів впровадження програм для кривдників;
 • Підвищення обізнаності мешканців громад у питаннях протидії та запобігання ДН/НзОС, що сприятиме розвитку нульової толерантності населення до цього негативного явища тощо.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

У рамках грантової підтримки ОГС отримають фінансування на розбудову власного організаційного потенціалу брати ефективну участь у наданні послуг у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС відповідно до потреб своєї громади.

Очікувані результати

Це сприятиме досягненню таких цілей:

 1. Задоволення зростаючого попиту на якісні послуги для випадків ДН/НзОС, збільшення доступності послуг у громадах і зміцнення наявних місцевих систем протидії і запобігання ДН/НзОС;
 2. Зміцнення потенціалу ОГС надавати ефективні послуги постраждалим від ДН/НзОС, включаючи особам з інвалідністю, та за допомогою методів, адаптованих до обмежень мобільності, накладених заходами реагування на пандемію COVID-19;
 3. Посилення спроможності місцевих ОГС подавати заявки на закупівлю соціальних послуг у сфері протидії і запобігання ДН/НзОС з місцевих бюджетів відповідно до потреб громад (міст).

Географія програми

У рамках конкурсу вітаються пропозиції від ОГС, що реалізують свою діяльність у таких областях України – Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Черкаській областях.

Інформація про надання гранту

UNFPA надаватиме гранти для розвитку або зміцнення спроможності ОГС надавати послуги з протидії та запобігання ДН/НзОС, зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Для участі у конкурсі ОГС подають заявку на отримання гранту для розвитку організаційного потенціалу.

У заявці ОГС мають детально описати свої потреби з розвитку спроможності та запропоновані для цього заходи. Організації мають пояснити, як розвиток зазначених спроможностей посилить їх здатність ефективно надавати послуги у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС у їх громадах, зокрема за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте такожІсторія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

В оцінюванні заявок особлива увага буде звертатися на:

 • мотивацію посилити власний потенціал для розширення доступу постраждалих, зокрема з особливими потребами, до якісних послуг у громаді;
 • очікуваний вплив зміцненої спроможності на систему протидії та запобігання ДН/НзОС у громаді;
 • відповідність і реалістичність запропонованих заходів цілям з розвитку організаційного потенціалу.

15 заявок, які отримають найвищі бали за результатами оцінювання, будуть рекомендовані Конкурсною комісією до отримання грантової підтримки.

Обсяг фінансування в рамках одного гранту можливий до 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті.

Термін реалізації гранту: вересень 2021 р. – серпень 2022 р.

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів.

Як ми повідомляли раніше, оголосили нову хвилю на отримання міні-грантів Meet and Code 2021.

Головне фото: ukrinform.com.

Суспільство

На Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір

Опубліковано

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37).

Це анонсували на сторінці простору в Instagram.

Про архітектурну памʼятку

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37). Це відновлена пам’ятка архітектури в центрі Подолу, де за сюжетом роману Валер’яна Підмогильного “Місто” проживав головний герой Степан Радченко після переїзду до Києва. У творі згадується: “На Нижньому Валу одшукав тридцять сьомий номер, зайшов хвірткою на подвір’я і постукав на ґанку в глухі, поїдені червою двері…”.

На початку повномасштабного вторгнення представники Подільської громади вивчали будівлі, що могли б бути потенційними пам’ятками, але перебували під загрозою знищення. Вони знайшли цю будівлю, отримали її законно у власність і почали опікуватися нею. Зокрема, оформили статус щойно виявленої пам’ятки архітектури, повідомляє команда проєкту для The Village Україна.

Ця будівля, збудована у 1900 році, раніше дійсно була кузнею. Вона зберегла свою автентичність, зокрема композицію й фасади, що робить її цінною, пояснюють у департаменті культурної спадщини КМДА.

Читати також: Українські підлітки спільно із колишнім консультантом NASA написали книги про Марс

Про простір

Тепер у цьому просторі облаштовано культурний центр із галереєю. Першою подією стане фотовиставка-рефлексія митця Микити Журавльова, присвячена Одесі.

“Кузня” працюватиме з 12:00 до 21:00. Відвідати виставку можна у ці ж години. Вона триватиме 21 та 22 травня (з можливим продовженням), а відкриття відбудеться о 18:00.

Вхід – вільний донат, усі кошти будуть передані підрозділу ГУР МО “Химера”.

Нагадаємо, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Також ми повідомляли, що в Міністерстві оборони тестують електронну чергу в ТЦК та СП.

Фото: простір “Кузня”

Читати далі

Суспільство

Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Опубліковано

Марії — лише 115 сантиметрів, у пологовому від неї відмовилися батьки, вона має інвалідність… Та попри все пережите, дівчина не втратила віри ні в себе, ні у свої можливості, ні у свою країну! Маша є однією з найсильніших спортсменок у Європі серед паралімпійців і веде свій блог у соцмережі, аби мотивувати інших любити себе та не втрачати мотивації, що б там не було!

Історія дівчини

Привіт! Мене звати Марія, мені 33 роки і ви будете здивовані, коли побачите мене в повний зріст. Та, попри це, я живу повноцінним життям, сама себе збезпечую, професійно займаюся спортом, учасниця Паралімпійських ігор, призерка Кубку світу та чемпіонка України і Європи.

Додатково я займаюся ще блогерством. Знаєте, я завжди хотіла жити в Америці, але зрозуміло після повномасштабного втогнення, що я хочу жити в своїй країні. Незважаючи на всі труднощі, я зрозуміло, що Україна в моєму серці понад усе.

Моя історія почалась з 1991 року. Коли я народився, лікарі побачили, що я дитина з вадами і запропонували моїм батькам написати відмову. Вони це і зробили.

Родина, яка була поряд

Після цього я потрапила до дитячого будинку і там проживала до підліткового віку. У 14 років я попала до прийомної родини. Я побачила різницю між дитячим будинком та сімʼїю. З розуміла, що саме в той час, коли я потребувала родини, вони були поряд. Саме завдяки моїй родині я знайшла себе і зрозуміла, чого я хочу від життя.

Спортом я почала займатися з підліткового віку. Мені запропонував тренер, мій перший Олександр Анатолійович. Попала вперше на Паралімпійські ігри, це у 2012 році. Я побачила, що таке дійсно великі спортсмени, дійсно ті, які здобувають медалі, ті, які боряться понад усе заради того, щоб у першу чергу подолати себе. У спорті я здобула силу духу,також фізичні сили. Я зрозуміла, що в цьому житті треба завжди боротися. Спорт мені це явно показав.

Читати також: Це українські страви, про які ви навряд щось чули: давні рецепти кулінарної спадщини

Важка зустріч

У 28 років мені наснився сон, що в моїй квартирі моя рідна матір та її донька, моя сестра. Я це розповіла подрузі, і вона мені запропонувала поїхати та зустрітися з нею. Зустріч у нас була дуже тяжкою. Я сказала людині, що я на неї зла не тримаю. Хочу просто дізнатися, чому саме я така, чого так вийшло, що я залишилась без батьків.

Були питання дуже прості, не дуже складні для людини, яка має все знати. Але на відповідь я дуже багато чула брехні і неправди.

Матір по цей час приховує, що я є, що я жива. Я їй сказала, якщо ти будеш надалі мене приховувати, я не можу так надалі з тобою спілкуватися.

Я також поїхала, знайшла батька, ми з ним зустрілися. З батьком було все інакше. Батько – це та людина, яка показала, що ми всі люди, ми всі можемо помилятися. Найголовніше, що я побачила в ньому, що він хотів це виправити. Ми спілкуємось надалі, він мені дуже сильно допомагає, коли я потребую. З його сім’єю я також спілкуюсь, у нас дуже добрі і теплі відносини.

В своєму блозі я показую приклад, що попри всі життєві обставини і не зважаючи на те, що в мене є інвалідність, я живу повноцінним життям. Надалі я планую займатися ще спортом і зараз готуюся до Кубку світу. Потім вже буде ясно, чи попадаю я на Паралімпійські ігри в Париж 2024. Планую далі займатися і будую собі кар’єру саме в спорту.

Нагадаємо про 10 українських науковців, які змінили світ своїми винаходами.

Також ми повідомляли, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Читати далі

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство6 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: