Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд ООН оголосив грант для організацій громадянського суспільства

Опубліковано

 

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні спільно з Українською фундацією громадського здоров’я за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує про початок грантового конкурсу для місцевих організацій громадянського суспільства у 12 цільових регіонах України.

Про це пише Гурт.

Грантова підтримка буде спрямована на посилення спроможності організацій громадянського суспільства брати ефективну участь у наданні послуг з протидії та запобігання домашньому насильству чи насильству за ознакою статі (ДН/НзОС), зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

 

Заявки на участь приймаються до 07 вересня 2021 року.

Напрямки діяльності

Очікується, що зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства підвищить їхній потенціал реалізовувати діяльність за такими напрямками:

 • Розширення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема дітей, осіб з інвалідністю, осіб літнього віку тощо до соціально-психологічної допомоги, враховуючи обмеження в умовах пандемії COVID-19;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема осіб з інвалідністю, людей літнього віку, етнічних меншин, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ ООС та членів їх родин тощо до спеціалізованих послуг для постраждалих від насильства (місцеві гарячі лінії, притулки, денні центри, кризові кімнати, пункти невідкладної медико-психологічної допомоги, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги тощо), залежно від потреб цільової громади;
 • Забезпечення реабілітаційних програм для постраждалих від ДН/НзОС: соціальна інтеграція, юридичне консультування та створення передумов для реалізації всеосяжних економічних можливостей для осіб, постраждалих від ДН/НзОС, створенню нових робочих місць, заснування малого підприємництва, навчання та підвищення кваліфікації;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС до надання безоплатної правової допомоги та правосуддя;
 • Удосконалення механізмів впровадження програм для кривдників;
 • Підвищення обізнаності мешканців громад у питаннях протидії та запобігання ДН/НзОС, що сприятиме розвитку нульової толерантності населення до цього негативного явища тощо.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

У рамках грантової підтримки ОГС отримають фінансування на розбудову власного організаційного потенціалу брати ефективну участь у наданні послуг у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС відповідно до потреб своєї громади.

Очікувані результати

Це сприятиме досягненню таких цілей:

 1. Задоволення зростаючого попиту на якісні послуги для випадків ДН/НзОС, збільшення доступності послуг у громадах і зміцнення наявних місцевих систем протидії і запобігання ДН/НзОС;
 2. Зміцнення потенціалу ОГС надавати ефективні послуги постраждалим від ДН/НзОС, включаючи особам з інвалідністю, та за допомогою методів, адаптованих до обмежень мобільності, накладених заходами реагування на пандемію COVID-19;
 3. Посилення спроможності місцевих ОГС подавати заявки на закупівлю соціальних послуг у сфері протидії і запобігання ДН/НзОС з місцевих бюджетів відповідно до потреб громад (міст).

Географія програми

У рамках конкурсу вітаються пропозиції від ОГС, що реалізують свою діяльність у таких областях України – Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Черкаській областях.

Інформація про надання гранту

UNFPA надаватиме гранти для розвитку або зміцнення спроможності ОГС надавати послуги з протидії та запобігання ДН/НзОС, зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Для участі у конкурсі ОГС подають заявку на отримання гранту для розвитку організаційного потенціалу.

У заявці ОГС мають детально описати свої потреби з розвитку спроможності та запропоновані для цього заходи. Організації мають пояснити, як розвиток зазначених спроможностей посилить їх здатність ефективно надавати послуги у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС у їх громадах, зокрема за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте такожІсторія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

В оцінюванні заявок особлива увага буде звертатися на:

 • мотивацію посилити власний потенціал для розширення доступу постраждалих, зокрема з особливими потребами, до якісних послуг у громаді;
 • очікуваний вплив зміцненої спроможності на систему протидії та запобігання ДН/НзОС у громаді;
 • відповідність і реалістичність запропонованих заходів цілям з розвитку організаційного потенціалу.

15 заявок, які отримають найвищі бали за результатами оцінювання, будуть рекомендовані Конкурсною комісією до отримання грантової підтримки.

Обсяг фінансування в рамках одного гранту можливий до 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті.

Термін реалізації гранту: вересень 2021 р. – серпень 2022 р.

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів.

Як ми повідомляли раніше, оголосили нову хвилю на отримання міні-грантів Meet and Code 2021.

Головне фото: ukrinform.com.

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі

Суспільство

Оголосили грант для регіональних і нішевих видань на розвиток спільноти

Опубліковано

 

ГО «Львівський медіафорум» оголошує новий прийом заявок на акселераційну програму Local Media Innovations.

Мета програми — допомогти українським редакціям створювати та розвивати довкола своїх видань спільноти, а також промотувати ефективні практики та моделі залучення аудиторії серед українських медіа. 

Програма стартує в жовтні 2021 року та передбачає 3 етапи.

 

Етапи програми

На 1-му етапі всі відібрані редакції пройдуть серію тренінгів, аби прокачати свої знання та дізнатись більше про інструменти залучення аудиторії, а також успішні практики створення спільнот. 

На 2-му етапі учасники напрацюють концепцію залучення нової аудиторії та покращення взаємодії з читачами їхньої редакції.

Читайте такожВиходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

У результаті, експерти та ментори відберуть 3 найкращі концепції, а фіналісти отримають менторський супровід та фінансову підтримку у розмірі 100 000 грн на глибинне вивчення своєї аудиторії та впровадження найкращих моделей для розвитку своєї спільноти.

Участь у конкурсі можуть брати редакції регіональних та нішевих онлайн-видань будь-якої форми власності.

Прийом заявок триватиме до 6 жовтня 2021 року. 

Для участі у програмі підтримки необхідно заповнити анкету за посиланням

За результатами попередніх наборів, інновації у своїх редакціях впровадили Івано-Франківська агенція новин «КУРС», інформаційний портал Кіровоградщини «Гречка», «Gwara Media» із Харкова, «Біляївка.City» з Одещини, «ЗМІСТ» із Полтави, міський онлайн-журнал Івано-Франківська «Куфер», незалежний центр журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів», Інформаційний портал «Veжa» та інтернет-видання «Конотоп.City» 

Читайте такожЯк «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні/U.S. Embassy.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся до менеджерки проєкту Ангеліни Стець: stets@lvivmediaforum.com

Нагадаємо, львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації.

Як ми повідомляли раніше, молодь Донеччини і Луганщини запрошують на конкурс «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19».

Головне фото: forumdaily.com.

Читати далі

Суспільство

Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування

Опубліковано

 

Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників.

Про це повідомила пресслужба МОН.

До рейтингу увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який посів позицію в діапазоні 301-500, та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який вперше увійшов до рейтингу, дебютувавши в діапазоні 501+.

 

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Два українські університети внесені до підсумкової опублікованої таблиці, яка містить 550 найкращих вищих навчальних закладів з погляду можливостей працевлаштування після закінчення навчання.

Додаткову інформацію про методологію рейтингу найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS можна знайти тут .

Повна версія рейтингу доступна на сайті.

Про агентство

QS Quacquarelli Symonds є провідним у світі постачальником сервісів, досліджень і аналітичних послуг для глобального сектору вищої освіти, місія якого полягає в тому, щоб дати можливість мотивованим людям реалізувати свій потенціал за допомогою освітніх досягнень, міжнародної мобільності та кар’єрного розвитку.

QS Quacquarelli Symonds є укладачем рейтингів університетів з 2004 року, коли й був опублікований перший рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings. 

Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS – QS Graduate Employability Rankings – це найбільш детальний порівняльний аналіз роботи, яку ведуть виші зі створення сприятливих умов для подальшого отримання бажаної професії.

Університети оцінюються за критеріями:

 • наявності партнерських відносин із роботодавцями (включаючи стажування),
 • кількістю лідерів в окремих галузях серед випускників,
 • частотою присутності роботодавців на території кампусу,
 • рівнем працевлаштування випускників, що враховує місце розташування навчального закладу.

Нагадаємо, у Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+.

Як ми повідомляли раніше, дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» викладатимуть у 85 українських вишах.

Головне фото: lpnu.ua.

Читати далі