Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд ООН оголосив грант для організацій громадянського суспільства

Опубліковано

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні спільно з Українською фундацією громадського здоров’я за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує про початок грантового конкурсу для місцевих організацій громадянського суспільства у 12 цільових регіонах України.

Про це пише Гурт.

Грантова підтримка буде спрямована на посилення спроможності організацій громадянського суспільства брати ефективну участь у наданні послуг з протидії та запобігання домашньому насильству чи насильству за ознакою статі (ДН/НзОС), зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Заявки на участь приймаються до 07 вересня 2021 року.

Напрямки діяльності

Очікується, що зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства підвищить їхній потенціал реалізовувати діяльність за такими напрямками:

  • Розширення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема дітей, осіб з інвалідністю, осіб літнього віку тощо до соціально-психологічної допомоги, враховуючи обмеження в умовах пандемії COVID-19;
  • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС, зокрема осіб з інвалідністю, людей літнього віку, етнічних меншин, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ ООС та членів їх родин тощо до спеціалізованих послуг для постраждалих від насильства (місцеві гарячі лінії, притулки, денні центри, кризові кімнати, пункти невідкладної медико-психологічної допомоги, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги тощо), залежно від потреб цільової громади;
  • Забезпечення реабілітаційних програм для постраждалих від ДН/НзОС: соціальна інтеграція, юридичне консультування та створення передумов для реалізації всеосяжних економічних можливостей для осіб, постраждалих від ДН/НзОС, створенню нових робочих місць, заснування малого підприємництва, навчання та підвищення кваліфікації;
  • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС до надання безоплатної правової допомоги та правосуддя;
  • Удосконалення механізмів впровадження програм для кривдників;
  • Підвищення обізнаності мешканців громад у питаннях протидії та запобігання ДН/НзОС, що сприятиме розвитку нульової толерантності населення до цього негативного явища тощо.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

У рамках грантової підтримки ОГС отримають фінансування на розбудову власного організаційного потенціалу брати ефективну участь у наданні послуг у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС відповідно до потреб своєї громади.

Очікувані результати

Це сприятиме досягненню таких цілей:

  1. Задоволення зростаючого попиту на якісні послуги для випадків ДН/НзОС, збільшення доступності послуг у громадах і зміцнення наявних місцевих систем протидії і запобігання ДН/НзОС;
  2. Зміцнення потенціалу ОГС надавати ефективні послуги постраждалим від ДН/НзОС, включаючи особам з інвалідністю, та за допомогою методів, адаптованих до обмежень мобільності, накладених заходами реагування на пандемію COVID-19;
  3. Посилення спроможності місцевих ОГС подавати заявки на закупівлю соціальних послуг у сфері протидії і запобігання ДН/НзОС з місцевих бюджетів відповідно до потреб громад (міст).

Географія програми

У рамках конкурсу вітаються пропозиції від ОГС, що реалізують свою діяльність у таких областях України – Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Черкаській областях.

Інформація про надання гранту

UNFPA надаватиме гранти для розвитку або зміцнення спроможності ОГС надавати послуги з протидії та запобігання ДН/НзОС, зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Для участі у конкурсі ОГС подають заявку на отримання гранту для розвитку організаційного потенціалу.

У заявці ОГС мають детально описати свої потреби з розвитку спроможності та запропоновані для цього заходи. Організації мають пояснити, як розвиток зазначених спроможностей посилить їх здатність ефективно надавати послуги у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС у їх громадах, зокрема за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте такожІсторія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

В оцінюванні заявок особлива увага буде звертатися на:

  • мотивацію посилити власний потенціал для розширення доступу постраждалих, зокрема з особливими потребами, до якісних послуг у громаді;
  • очікуваний вплив зміцненої спроможності на систему протидії та запобігання ДН/НзОС у громаді;
  • відповідність і реалістичність запропонованих заходів цілям з розвитку організаційного потенціалу.

15 заявок, які отримають найвищі бали за результатами оцінювання, будуть рекомендовані Конкурсною комісією до отримання грантової підтримки.

Обсяг фінансування в рамках одного гранту можливий до 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті.

Термін реалізації гранту: вересень 2021 р. – серпень 2022 р.

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів.

Як ми повідомляли раніше, оголосили нову хвилю на отримання міні-грантів Meet and Code 2021.

Головне фото: ukrinform.com.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: