Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/TSzRXqKzURg?si=cP3kueJMhH_PuvkySSSSSS

Суспільство

Як вчителька української мови з Донеччини робить рідне місто безпечнішим (ВІДЕО)

Опубліковано

Вчителька української мови ініціювала перевірку вулиць у прифронтовій Миколаївці! Обгородила місця прильотів і поставила вказівники. Тож тепер її сусіди можуть швидко знайти укриття.

Історія вчительки

Лілія Куліш народилась у Миколаївці, що на Донеччині. Викладала українську мову в школі та не планувала покидати рідне місто. Але 8 квітня 2022 змінило її життя назавжди – росіяни поцілили по вокзалу в Краматорську. У той день загинула донька її коліжанки.

Тож Лілія вирішила рятувати родину й уже наступного дня виїхала до Кропивницького. Але продовжила працювати онлайн і залишилася на звʼязку з Миколаївською громадою. Про Коаліцію 1325 Лілія дізналася ще 5 років тому.

Про Резолюцію

1325 — це номер Резолюції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили у 2000 році. Резолюція акцентує на важливості інтеграції жінок до безпекового сектору. І з 2018 року за підтримки Українського Жіночого Фонду Коаліція 1325 запрацювала на Донеччині. Тож коли Лілію запросили на тренінг з аудиту безпеки територій, вона без вагань до нього долучилася. І вже за 3 місяці провела аудит у прифронтовій Миколаївці.

«Аудит безпеки, особливо в нашій громаді — там, де 20 км від лінії фронту — це дуже й дуже важливо, бо небезпека чатує на кожному кроці. Коли я надала цю інформацію, одноголосно було вирішено впроваджувати цей проєкт», — розповідає жінка.

Впровадження безпекових заходів

Лілію підтримала міська адміністрація, і зміни одразу почали впроваджувати. Території житлового будинку та ЦНАПу, пошкоджені обстрілами, обгородили. Поряд встановили попереджувальні таблички. А шлях до укриття позначили вказівниками.

«Миколаївська громада приєдналася до коаліції «1325 Донеччина», а це говорить про те, що Миколаївка, і громада, і люди хочуть зробити безпечним життя на своїй території», — каже Лілія Кісліцина, координаторка Коаліції.

І хоч зараз через війну з Миколаївки виїхала третина населення Лілія все одно сподівається, що настане час, коли всі жителі повернуться в рідне місто.

«Звичайно, всі проєкти, в тому числі й участь у Коаліції 1325 — це заради майбутнього, заради розвитку мого рідного міста. Я вірю в те, що повернуться всі мешканці міста, повернуться учні наших закладів — і мого закладу — до рідного міста», — підкреслює Лілія Куліш.

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...