Суспільство
Оголосили конкурс грантів спрямованих на протидію дезінформації
Посольство США в Києві оголошує прийом заявок на гранти для неурядових організацій для боротьби з дезінформацією і зловмисними наративами, що розповсюджуються через соціальні та традиційні ЗМІ в Україні.
Про це пише Гурт.
Дедлайн подачі заявок 15 липня 2021 року.
Розмір гранта – від $40,000 до $150,000.
Читайте також: «У моєму класі — міжнародний призер». Історії трьох учителів, яких визнали найкращими
Фінансуються проєкти за такими напрямками:
А) Розширення можливостей громадських активістів, неурядових організацій, засобів масової інформації та інших осіб для боротьби зі зловмисними наративами і дезінформацією.
Проєкти можуть містити набір, навчання та сприяння роботі активістів, засобів масової інформації, волонтерів та організацій громадянського суспільства для більш рішучої боротьби з дезінформацією.
Проєкти повинні, за можливості, пропонувати активну координацію з іншими організаціями, які беруть участь в аналогічних зусиллях, і використовувати інструменти аналізу даних для керівництва своєю участю, коли це можливо.
б) Ширше використання інструментів аналізу даних для виявлення, відстеження та реагування на дезінформацію.
Такі інструменти використовуються дедалі частіше, хоча багато організацій покладаються на ручні методи виявлення дезінформації, засновані на пошуковиках Інтернету.
Інструменти можуть використовуватися для прискорення виявлення зловмисних наративів і дезінформації, географічної та тимчасової ідентифікації наративів і фрагментів дезінформації, а також для картування мереж, за допомогою яких поширюються наративи.
Пропозиції також можуть пропонувати:
- навчання інших для використання таких інструментів,
- описувати інноваційні способи використання інструментів аналізу даних,
- пропонувати способи обміну інформацією,
- навчати інших використанню інструментів аналізу даних або надавати доступ до таких інструментів для громадськості, засобів масової інформації, уряду або іншим організаціям.
В) Координація дій волонтерів, активістів, ЗМІ, неурядових організацій та інших. Кількість організацій в Україні, що займаються боротьбою з дезінформацією, останнім часом збільшилася.
Пропозиції можуть допомогти в координації цих організацій один з одним, а також із засобами масової інформації, урядом і донорськими організаціями.
Організаціям з перевіреною репутацією і авторитетом в цій сфері надаватиметься перевага.
Г) Забезпечення навчання, технічної допомоги та консультаційних послуг державним органам.
Д) Робота з конкретними українськими аудиторіями з метою знизити їхню вразливість перед дезінформацією і зловмисними наративами. Такі аудиторії повинні бути чітко визначені.
Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова
Пропозиції можуть містити субгранти для додаткових організацій. Організації, що пропонують субгрант, мають продемонструвати сильний потенціал (людський і технічний), який зробить цей компонент проєкту ефективним.
Перевага надаватиметься організаціям з великим досвідом роботи в Україні. Пропоновані проєкти також повинні демонструвати стійкість після їх завершення.
Докладніше за посиланням.
Нагадаємо, оголосили конкурс міні-грантів для проведення подій, що популяризують новітні технології.
Як ми повідомляли раніше, триває конкурс «Мости співпраці: вирішення проблем громад на кордоні з ЄС».
Головне фото: movie.sweet.tv.
Коментарі