Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова

Опубліковано

Для того, щоб вихідні були вдалими, краще запланувати їх заздалегідь. Ми підготували сімку місць, які допоможуть мешканцям та гостям міста урізноманітнити сірі будні й втекти на вихідні зі Львова. Серед них можна знайти, як добре відомі туристичні маршрути, так і не менш гарні закутки.

Старовинне село — Розгірче (90 км від Львова) 

На березі річки Стрий розташоване старовинне село — Розгірче. Біля нього варто відвідати заповідне урочище, де поблизу лісу розташований печерний монастир. Комплекс складається з трьох печер з входами, видовбаними вікнами та сходами. Як відомо, тут дотримувались обітниці мовчання, а заробляли на продажах меду з власної пасіки. Вперше про монастир згадується в XV столітті, коли в кам’яних келіях розміщувався храм Отців Василіан.

Село Розгірче поблизу Львова

Цікаво, що рукотворні печери використовувались як язичницьке капище ще в дохристиянські часи. А навколо скель віднайшли залишки городища датованого VIII століттям до нашої ери. 

Як доїхати? Електричкою Львів-Мукачево, вийшовши на станції Стинава Нижня. Електричка часто запізнюється, тому перед виходом краще переконатися, що перед вами потрібна зупинка. Сама станція виглядає як маленька невиразна будка з бетону, яку з вікна вагону можна не помітити.

Читайте також: ТОП-7 найколоритніших сіл Гуцульщини, які варто відвідати кожному

У гості до неандертальців — Урочище Прийма (40 км від Львова)

В ході археологічних розкопок в лісі біля містечка Миколаїв Львівської області були знайдені залишки стародавнього городища, де жили племена неандертальців. Тут, в урочищі Прийма, розкопали печеру, яку ще називають гротом. Скельна порода має три яруси та вважається пам’ятником археології європейського значення. А її вік — понад 45 тисяч років. Унікальне місце з історією переносить в стародавнє минуле, де можна уявити себе історичним героєм.

Урочище Прийма поблизу Львова
Урочище Прийма поблизу Львова

Як доїхати? Необхідно звернути з траси Львів-Стрий на Новий Розділ. Через 250 м після вказівника населеного пункту буде знак роздоріжжя й курган ліворуч від дороги. Рухаючись дорогою в бік лісу, через 300 метрів з’явиться ще один хрестоподібний знак. Звернути на нижню дорогу до лісу і пройти кілометр. Головна ознака правильного напрямку — здається ніби йдеш в окопі, а по обидва боки стіни з землі.

Найвища гора поблизу Львова — Парашка (110 км від Львова)

Це доволі відома гора у Карпатах, з її вершини можна побачити Львів. А коли у Львові сонячно, то мешканці міста можуть побачити вершини відомих Сколівських Бескидів. Найвищою з них і є та, яка й належить горі Парашка. Її висота – 1268 метрів. На самій вершині відкриваються гарні краєвиди. На гору можна зійти з кількох сторін: або від м. Сколе, або він с. Корчин. Особливо гарно тут саме зранку, коли низина вкрита густим білим туманом.

Найвища гора поблизу Львова — Парашка

Як доїхати? Спершу необхідно дістатися до міста Сколе. Від Львова потягом/електричкою Львів-Стрий або ж маршруткою, яка ходить кожні двадцять хвилин з головного вокзалу. Далі перейти колію і рухатись до заправки. На трасі “Київ-Чоп” відшукати супермаркет “Рукавичка”, а за ним стежку вгору. Рухатися лісом на хребет й за 4 км орієнтуватись на джерело з водою. Прямуючи хребтом, повернути праворуч й перейти маленькі вершинки (Зелена та Оброслий верх). Вийти на шлях до вершини Парашки.

Мальовничий Сопіт (120 км від Львова)

Водоспад знаходиться у Сколівських бескидах неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району. Його висота сягає 7-8 м. А на підніжжі скелі водоспад утворив розлогу вирву, яка додає йому ще більшої мальовничості. Водоспад знаходиться в ущелині з крутими краями, а шлях до нього йде по ґрунтовій стежині. Саме тому в дощову погоду сюди майже неможливо дістатися.

Водоспад Сопіт поблизу Львова
Водоспад Сопіт поблизу Львова

Як доїхати? Дістатися до села Сопіт можна автобусом або автомобілем. У селі необхідно переїхати через міст і рухатися вздовж невеликої річечки. Майже на виїзді з села на стовпі буде малопримітний покажчик направо на водоспад. Від околиці села йти недовго. Зайшовши до лісу, ліворуч є альтанка, а трохи далі за нею — не дуже примітний спуск до водоспаду. 

Львівський Байкал (близько 40 км від Львова)

Місцеві називають озеро, яке розташоване в селі Задорожнє — Байкал. Місцевих рибалок часто тішить улов з окунів і щук. Головне — дотримуватися правил, які діють для любительської рибної ловлі. Біля озера є кілька баз для відпочинку, а також — приватний сектор, де можна орендувати будиночок, лазню чи альтанку. 

Львівський Байкал в селі Задорожнє

Прохід на територію — безкоштовний. Оренда альтанки разом із мангалом обійдеться в 50-100 гривень. Вартість такої послуги може змінюватися на літній період. А якщо виникне бажання продовжити вихідні, то можна залишитись з ночівлею на базі відпочинку. 

Як доїхати? Не доїжджаючи до Миколаєва треба повернути в село Дроговиж. А далі проїхати прямо і перед залізничним переїздом повернути праворуч. Також на озеро можна їхати електричками сполученням Львів-Трускавець, Львів-Лавочне та Львів-Моршин.

Водоспад Кам’янка та Мертве озеро (110 км від Львова)

Водоспад у “Сколівських бескидах” сформувався завдяки річним порогам поблизу села Кам’янка на Львівщині. Він – однокаскадний, має загальну висоту понад сім метрів та належить до Національного природного парку. Поблизу є галявина для пікніка, звідки відкриваються панорамні види на гори та кам’яні скелі. Також можна зупинитись у місцевому готелі чи приватній садибі.

Водоспад Кам’янка та Мертве озеро поблизу Львова
Водоспад Кам’янка та Мертве озеро поблизу Львова

Біля водоспаду є ще два цікавих місця. Одне — це джерело води, яка на смак нагадує знамениту “Нафтусю” в Трускавці, а інше — озеро Журавлине на гірському хребті. Його вода холодна і темна, з великим вмістом сірководню, тому його ще називають Мертвим.

Як доїхати? Можна маршрутним таксі зі Львова. Зійти треба на зупинці в с. Дубина. Навпроти зупинки є хрест та капличка, біля яких є вказівний знак до водоспаду.

Читайте також: Куди поїхати на вихідних? П’ять дивовижних каньйонів України

Ефемерний водоспад — Фантом (84 км від Львова)

Це один з найдивніших водоспадів України. Він і справді є водоспадом-привидом, тому що побачити його можна лише один день на рік. Унікальне природне диво розташоване на місці потоку, що виникає після великих дощів з води, що стікає з гори Бакоцино. Фантом має дев’ять каскадів заввишки близько 8 м. Ефемерний водоспад розташований поблизу села Лапшин Жидачівського району. Оскільки водоспад є лише після сильних дощів, то добиратися по ґрунтовій і лісовій дорозі проблематично.

Водоспад Фантом поблизу Львова

Як доїхати? В Журавні необхідно переїхати через Дністер і за мостом повернути ліворуч. Їхати дорогою до села Лапшин у ліс метрів 200 понад Дністром.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі