Суспільство
Оголосили 10 кращих світлин української природи 2023 року
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» оголосив десять найкращих світлин української природи у 2023 році. Ці світлини представляють різні заповідні території дев’яти регіонів України та міста Київ і знайомлять з неймовірною красою нашої природи.
Про це ШоТам повідомили організатори фотоконкурсу.
«Вікі любить Землю» — міжнародний конкурс, що має на меті зібрати фотографії природоохоронних територій України для ілюстрування статей у Вікіпедії. В Україні його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».
«Ми проводимо конкурс “Вікі любить Землю” в Україні щорічно з 2013 року, щоб створити якомога ширшу базу вільних фотографій пам’яток природи України. Торік конкурс в Україні не відбувся через повномасштабне російське вторгнення, однак цього року нам вдалося його відновити із безпековими обмеженнями: приймалися лише світлини, зроблені не пізніше 23 лютого 2022 року. За десять років конкурсу ми зібрали близько 120 тисяч фотографій від понад 2,5 тисячі учасників та учасниць. Утім, залишається багато роботи: понад 3,5 тисячі об’єктів природно-заповідного фонду України — близько 40% усіх — ще не проілюстровані у Вікіпедії», — коментує Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна».
Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції
Протягом липня всі охочі могли подавати фото власного авторства та змагатися за перемогу. На міжнародній арені Україна посіла третє місце серед 53 країн та територій за кількістю завантажених світлин: 121 учасник та учасниця завантажили 4633 фотографій заповідних обʼєктів України.
10 найкращих світлин «Вікі любить Землю» 2023
Серетський гідрологічний заказник. Тернопільська область. Фото: Володимир Бурдяк
Джарилгацький національний природний парк. Херсонська область. Фото: Дмитро Трофимчук
Гора Щербан Мармароського хребта в Карпатах. Закарпатська область. Фото: Михайло Пецкович
Ботанічний заказник «Новий Світ». Автономна Республіка Крим. Фото: Олександр Рижков
«Березовий Гай» у Деснянському районі Києва. Фото: Сергій Мірошник
Седнівський заказник. Чернігівська область. Фото: Олександр Арендар
Національний природний парк «Верховинський». Івано-Франківська область. Фото: Михайло Пецкович
Національний природний парк «Хотинський». Чернівецька область. Фото: Сергій Нестерчук
Ботанічний заказник «Чапля». Хмельницька область. Фото: Сергій Нестерчук
Геологічна пам’ятка природи «Нагорянські печери». Вінницька область. Фото: Тарас Золотавін
Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) — міжнародний конкурс фотографій об’єктів природно-заповідного фонду для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. Українську частину змагання проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.
Нагадаємо, назвали 10 кращих фото пам’яток України 2022 року.
Фото: надані ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі