Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Назвали 10 кращих фото пам’яток України 2022 року

Опубліковано

Обрали 10 найкращих світлин культурної спадщини України за результатами української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Про це йдеться на сайті фотоконкурсу.

Зазначається, що 2022-го року учасники та учасниці конкурсу завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень памʼяток культури України, із них експертне журі обрало 10 переможців.

У 2022 році українська частина конкурсу проходила з 1 до 31 жовтня. За кількістю світлин Україна посіла четверте місце серед 39 країн-учасниць.

У звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року включно. Таке обмеження встановили організатори, щоб не наражати учасників на небезпеку, а конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

«Конкурсні списки “Вікі любить пам’ятки” у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої культурної спадщини України. Зараз ці списки налічують понад 95 тисяч позицій. За 10 років конкурсу в Україні вдалося отримати у вільному доступі майже 366 тисяч фотографій 39,6 тисяч українських памʼяток. Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли памʼятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

У 2022 році національні переможці вперше не брали участі у міжнародному етапі конкурсу «Вікі любить пам’ятки», адже всупереч запиту українського організаційного комітету міжнародні організатори допустили до міжнародного оцінювання світлини пам’яток культурної спадщини з Росії.

Результати конкурсу

Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки» у 2022 році стала фотографія Сергія Орлика із зображенням «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка Луганської області. Також ця робота отримала перемогу у номінації «Найкраще фото Луганської області» та відзнаку «Якісне фото маловідомої пам’ятки» від ГО «Україна Інкогніта».

Срібним призером конкурсу стала світлина Сергія Рижкова із зображенням Червоногородського замку у селі Нирків Тернопільської області. Ця ж робота перемогла у номінації «Найкраще фото Тернопільської області».

Бронзову відзнаку конкурсу посіло зображення каплиці Боїмів у Львові, авторства Вадима Постернака. Це ж фото відзначили як «Найкраще фото Львівської області».

На четвертому місці — зображення будинку Польського магістрату у Кам’янці-Подільському авторства Андрія Чуяшенка. Цей знімок також став «Найкращим фото Хмельницької області» за балами журі.

Пʼяту позицію зайняла світлина теж авторства Андрія Чуяшенка із зображенням замку Даниловичів у селищі міського типу Олесько Львівської області.

Шосте місце у зображення Тринітарського костьолу та дзвіниці у Кам’янці-Подільському авторства Сергія Зиська.

На сьомому місці робота Юрія Петруняка із зображенням палацу у Підгірцях Львівської області.

Восьме місце позицію зайняло зображення замку князів Острозьких-Любомирських у Дубні авторства Олександра Харвата. Ця ж робота перемогла у номінації «Найкраще фото Рівненської області».

Девʼяте місце у світлини Олександра Мальона із зображенням церква Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове. Цей знімок також став «Найкращим фото Одеської області».

Заключним призером конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022 стала ще одна фотографія авторства Сергія Рижкова із зображенням театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у Львові.

Про конкурс

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії. Він зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей щорічно конкурс проводиться починаючи з 2012 року.

Переможців конкурсу 2021 року можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, Вікіпедія проводить акцію з написання статей про знищені та пошкоджені пам’ятки України.

Фото: wlm.org.ua.

Суспільство

7-річна гімнастка з Запоріжжя виконала складний трюк і встановила рекорд України (ВІДЕО)

Опубліковано

Семирічна Анастасія Горбацевич із Запоріжжя стала наймолодшою повітряною гімнасткою України, яка виконала трюк «вис на одній п’яті» на висоті під куполом цирку. Досягнення дівчинки зафіксували у Національному реєстрі рекордів.

Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Настя виросла у родині циркових артистів і вперше вийшла на арену у трирічному віці. Сьогодні вона навчається в народному художньому колективі циркової студії «Едельвейс» та продовжує сімейну традицію — її тренує мама Вікторія Горбацевич, колишня повітряна гімнастка.

Це вже другий рекорд юної артистки. Цього разу вона виступила на висоті, виконуючи небезпечний трюк без страховки, що потребує великої сили та витримки. Попри юний вік, дівчинка почувається впевнено у повітрі та зізнається, що найбільше любить оплески глядачів.

Читайте також: У Києві зареєстрували рекорд — найбільшу в Україні витинанку (ФОТО)

У майбутньому Настя мріє виступити на телевізійному талант-шоу та взяти участь у міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло. Та головна її мрія — аби закінчилась війна, яку вона щодня бачить у рідному Запоріжжі.

Опубліковано Вєтровою Ланою Середа, 11 червня 2025 р.

Нагадаємо, що український спортсмен двічі побив рекорд на Чемпіонаті світу з паверліфтингу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Лани Вєтрової

Читати далі

Суспільство

Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Опубліковано

Станіслав Ольшанський, провідний танцівник трупи Miami City Ballet, вшанував пам’ять та підтримав українських дітей, відтворивши танець 8‑річної балерини Аріни з Ірпеня.

Про це повідомили в UNITED24.

Станіслав народився у місті Кременець, навчався в Києві і деякий час проживав у Бучі. До повномасштабного вторгнення він часто бував в Ірпені — там проживали його сестра та племінниця, яка теж займалася балетом. Там він вперше побачив щасливу і творчо налаштовану Аріну.

Після лютого 2022 року Станіслав активно долучається до благодійності. Наразі він використав свої професійні навички, щоб звернути увагу на потреби молодих артистів.

Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)

Проєкт від UNITED24

Платформа UNITED24 презентувала документальний проєкт «Історія Аріни» про 8-річну дівчинку з Ірпеня, яка займається танцями. Ініціативу створили за підтримки Microsoft та Мінцифри, аби показати, як війна впливає на українських дітей, і зібрати кошти на відновлення шкіл.

Усі зібрані пожертви спрямовують на напрям «Освіта і наука» в межах ініціативи UNITED24. Кошти підуть на відновлення шкільної інфраструктури, зокрема на обладнання бомбосховищ і створення безпечних умов для навчання дітей, які постраждали від війни.

Головний танцівник Miami City Ballet Станіслав Ольшанський відтворив танець 8-річної Аріни з Ірпеня 💔 Станіслав народився у Кременці, здобув освіту в Києві та певний час мешкав у Бучі. У сусідньому Ірпені, де до повномасштабного вторгнення жили його сестра з племінницею, яка також займалась балетом, він бачив щасливе дитинство. З початку повномасштабного вторгнення танцюрист виступав на благодійних концертах задля підтримки України та продовжує допомагати. Відтворивши танець, Станіслав хоче підтримати молодих артистів, таких як Аріна, та допомогти зібрати кошти на облаштування укриттів та відбудову шкіл в Україні. Знайомтесь з «Історією Аріни» та підтримуйте проєкт, щоб українські діти мали безпечне місце для мрій і творчості. https://u24.gov.ua/uk/arina-story-immersive-donation-experience?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=arina ___________ Stanislav Olshanskyi, a principal dancer with Miami City Ballet, recreated the dance of 8-year-old Arina from Irpin 💔 Born in Kremenets, educated in Kyiv, and having lived for a time in Bucha, Stanislav witnessed a happy childhood in nearby Irpin, where his sister and niece (who also studied ballet) resided before the full-scale invasion. Since the start of the full-scale invasion, he has performed at charity concerts to support Ukraine and continues to help. By recreating this dance, Stanislav aims to support young artists like Arina and help raise funds for equipping shelters and rebuilding schools in Ukraine. Explore Arina's Story and support the project so that Ukrainian children can have a safe place for dreams and creativity. https://u24.gov.ua/uk/arina-story-immersive-donation-experience?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=arina

Опубліковано United24 Четвер, 12 червня 2025 р.

Нагадаємо, що у Празі на підтримку України встановили Дзвін Свободи, відлитий із російської зброї (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

«Наша війна»: фільм французьких режисерів про боротьбу українців вийшов у прокат у США (ВІДЕО)

Опубліковано

У США вийшла у прокат документальна стрічка Our War («Наша війна») французьких режисерів Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя. Фільм розповідає про повсякденне життя цивільних під обстрілами та про роботу українських військових на передовій.

Про це повідомили в UNITED24.

Про фільм

Зйомки тривали з лютого по квітень 2025 року на сході та півночі України, зокрема на Покровському напрямку. Авторам вдалося задокументувати будні цивільних, яких російська армія тероризує перед можливими переговорами, а також українських військових, які героїчно тримають оборону.

Фільм структурували як щоденник подорожі. До нього увійшли й особисті архіви режисерів, які знімають війну з весни 2022 року, а також події, що передували повномасштабному вторгненню, починаючи з 2014 року.

Читайте також: У Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна

Відео: ютуб-канал Cohen Media Group

Нагадаємо, що «2000 метрів до Андріївки» Чернова здобув головну нагороду Docudays UA 2025.

Фото обкладинки: ютуб-канал Cohen Media Group

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...