

Суспільство
Оголошено 13 нових конкурсів програми ЄС «Креативна Європа»
В Україні оголосили низку грантових конкурсів програми «Креативна Європа», що запланована на 2021-2027 роки.
Про це ШоТам повідомили у бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.
Підтримку можуть отримати українські організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій і прагнуть масштабувати свою роботу до міжнародного рівня.
Бюджет найбільшої грантової програми ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа» затверджено на рівні 2,4 млрд євро, що майже вдвічі більше за бюджет попереднього програмного циклу. Відповідно, в українських заявників з’явилось майже вдвічі більше можливостей для грантової підтримки та реалізації власних ідей на міжнародному рівні.
Підпрограма «Культура»
Європейські проєкти співпраці (маломасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.
Європейські проєкти співпраці (середньомасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.
Європейські проєкти співпраці (великомасштабні) —підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.
Європейські мережі культурних та креативних організацій — підтримка спрямована на мережі організацій, які працюють із розвитком потенціалу культурного та креативного секторів з метою протистояння спільним викликам, розвитку талантів, інновацій, створення робочих місць та загального росту. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Підпрограма «МЕДІА»
Європейський девелопмент пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту: 10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Європейський девелопмент міні-пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення спроможності продюсерів аудіовізуальних робіт, а також конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту: 10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 12 серпня 2021. Деталі за посиланням.
ТВ та онлайн-контент — підтримка спрямована на виробництво високоякісного телевізійного контенту, а також міжнародну співпрацю виробників контенту та мовників. Розмір гранту: від 300 тис.євро до 2 млн євро залежно від формату виготовленого контенту. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Ринки та нетворкінг — підтримка спрямована на B2B-обміни між професіоналами аудіовізуального сектору через участь у професійних заходах, а також підтримку самих заходів, які сфокусовані на створенні контенту, розвитку нових технологій та бізнес-моделей, а також сприянню захисту навколишнього середовища. Бюджет конкурсу: 7,5 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Дистрибуція європейських фільмів — підтримка спрямована на ширшу дистрибуцію міжнародних європейських фільмів через стимулювання роботи торгових агентів та дистрибуторів через інвестиції в промоцію та поширення фільмів. Розмір гранту: 10-150 тис.євро залежно від країни заявника та їх фінансової спроможності. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Мережа європейських кінотеатрів — підтримка спрямована на стимулювання співпраці європейських кінотеатрів та підвищення кількості міжнародних європейських фільмів у програмах показів. Бюджет конкурсу: 15 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 10 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Європейські кінофестивалі — підтримка спрямована на збільшення зацікавленості аудиторії у європейських міжнародних фільмах, а також промоція європейської аудіовізуальної продукції. Розмір гранту: 27-75 тис.євро залежно від кількості європейських фільмів на фестивалі. Дедлайн подачі заявки: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Розвиток талантів та навичок — підтримка спрямована на розвиток талантів та навичок представників аудіовізуального сектору, їх адаптація до нових креативних процесів та бізнес-моделей. Бюджет конкурсу: 8 млн євро, а розмір гранту залежить від кількості запланованих активностей. Дедлайн подачі заявки: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.
Підпрограма «Міжсекторальна співпраця»
Інноваційні лабораторії — підтримка спрямована на підтримку гравців різних культурних та креативних секторів для створення та тестування нових цифрових рішень з потенційним позитивним довготривалим впливом. Бюджет конкурсу: 6,32 млн євро. Дедлайн подачі заявки: 5 жовтня 2021. Деталі за посиланням.
Як подати заявку?
Всі заявки подаються виключно онлайн. Для цього ваша організація має бути зареєстрованою на офіційному Порталі фінансування та тендерів Європейської Комісії (Funding and tenders opportunities portal). Протягом наступних днів аплікаційні форми конкурсів стануть активними (статус конкурсів зміниться із «Forthcoming» на «Open») і з’явиться функція подачі заявки.
Протягом червня-липня Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні буде проводити серію онлайн-вебінарів по кожному оголошеному конкурсу, а також надавати безкоштовні консультації потенційним заявникам. З розкладом заходів можна буде ознайомитись на офіційній сторінці Бюро у мережі Facebook, а також на офіційному сайті програми в Україні.
Українські заявники можуть вже зараз подавати заявки на конкурси, разом із міжнародними колегами. Гранти українським організаціям можуть бути надані лише в разі підписання Угоди про приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» 2021-2027. Наразі Міністерство культури та інформаційної політики України працює над підписанням вказаної Угоди. Орієнтовно підписання заплановане на осінь 2021. Орієнтовні дати оголошення результатів перших грантових конкурсів: січень-лютий 2022.
Довідка
«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи та країнах-партнерах, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції й захисту культурного та мовного розмаїття. Україна стала учасницею програми у 2016-го року. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах.
Читайте також: На скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків
Нагадаємо, оголосили гранти в проєкті «Боротьба з насильством щодо жінок в Україні».
Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили масштабний проєкт «ГОВЕРЛА» на підтримку розвитку громад.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими