

Суспільство
«Нова пошта» відкрила голосування за найкращу історію у проєкті «Грай за Україну»
Українці розповіли 55 тисяч історій про особисті перемоги у межах проєкту «Грай за Україну». Тепер можна обрати розповідь, яка надихнула або вразила найбільше. Двоє переможців зустрінуться з українською тенісисткою та амбасадоркою ініціативи Еліною Світоліною.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Мета проєкту
Компанія запустила цю ініціативу для того, щоб об’єднати людей та надихнути їх помічати власні досягнення у найскладніші часи.
«На третьому році повномасштабної війни кожен із нас потребує підтримки й мотивації. Я завжди кажу: “Разом ми можемо більше”. Наші щоденні, навіть маленькі досягнення — чудове тому підтвердження. Історії учасників проєкту надихають і мотивують. Це розповіді, якими варто пишатися, адже вони про нас і нашу Україну», — розповіла Еліна.

Читайте також: «Це одна з найкращих пісень Євробачення-2025»: як іноземці реагують на переможців українського нацвідбору
Якими історіями ділилися українці
До ініціативи долучилися люди різного віку, професій та життєвих обставин. Свої історії розповіли люди з України, Польщі та Німеччини.
«Прочитати їх — це можливість побачити різні обличчя нашої боротьби, відчути силу духу кожного учасника, віднайти спільні риси в тих, хто пройшов через випробування війною, труднощами та невідомістю»‚ — написали в компанії.
Українці ділилися історіями про:
- звільнення з полону та відновлення після поранень;
- виїзд з окупації та виготовлення дронів;
- відмову від куріння та значне схуднення;
- успішне складання іспитів та відкриття власної справи за кордоном;
- народження дитини в укритті та порятунок тварин.
Проголосувати за історію, яка найбільше вразила або надихнула, можна на сайті проєкту за посиланням.
Нагадаємо, що Олександр Зінченко та «Нова пошта» подарували будинок родині з Бахмута.
Фото обкладинки: «Нова пошта»
Суспільство

Гайворонська вузькоколійна залізниця отримала визнання Національного реєстру рекордів як найдовша діюча вузькоколійка в Україні. Сертифікат вручили під час 21-го ретротуру на вузькоколійці.
Про це повідомила «Укрзалізниця».
Гайворонська залізниця — це вузькоколійка зі стандартом колії 750 мм. Її загальна історична протяжність становить 130 кілометрів. На сьогодні в експлуатації перебуває ділянка Рудниця – Гайворон – Хащувате довжиною 87 кілометрів.
«Функціонування Гайворонської вузькоколійної залізниці, регулярний приміський рух на її маршрутах і, звісно, постійні паровозні ретротури — це внесок “Укрзалізниці” у збереження унікальної історичної спадщини, підтримку місцевого туризму та популяризацію пізнавально-розважальних подорожей Україною», — написали в компанії.
Читайте також: 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО)
Наступним етапом є відновлення сполучення до Голованівська, що дозволить претендувати на статус найдовшої діючої вузькоколійної залізниці Європи.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбсук-сторінка УЗ
Суспільство

Сапер Національної поліції України Андрій Ільков повернувся до служби після того, як на початку повномасштабного вторгнення втратив ногу внаслідок підриву на міні. Нині він бере участь у розмінуванні Харківської області.
Про це повідомили в UNITED24.
Після завершення курсу реабілітації Андрій Ільков продовжив виконання службових обов’язків. Разом із ним у складі групи працюють ще два фахівці, які повернулися до саперної справи після втрати кінцівок.
Сапери обстежують території в Ізюмському районі, виявляють вибухонебезпечні предмети та знешкоджують їх у спеціально відведених місцях. Це дозволяє мінімізувати ризики для цивільного населення.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва


Нагадаємо, що за місяць на UNITED24 зібрали понад 1,1 мільярда гривень (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

Біологиня 30-ї Української антарктичної експедиції Зоя Швидка зафіксувала приліт єгипетської чаплі біля української антарктичної станції «Академік Вернадський». Цей вид птахів не мешкає в Антарктиді, проте іноді випадково залітає в регіон.
Про це повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
За словами Зої Швидкої, вона впізнала характерний силует чаплі, з якими працювала в Україні. Птах пролетів поблизу станції на невеликій висоті, що дозволило зробити серію знімків. Біля «Вернадського» цей вид фіксують нечасто.
«Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно-болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона», — розповіла Зоя.
Читайте також: Завдяки новому сервісу в застосунку «Київ Цифровий» свої домівки знайшли перші тваринки

Довідка про чаплю
Єгипетська чапля — найчисельніший представник родини чаплевих. Птах поширений на всіх континентах, окрім Антарктиди. Історично вид походить з Африки, однак протягом останнього століття поширився у Західну півкулю та Австралію.
Чапля харчується переважно комахами, яких знаходить поблизу диких і домашніх копитних тварин.

Нагадаємо, що українські полярники отримали рекордну кількість відзнак на фотоконкурсі від «Вікіпедії» (ФОТО).
Також ми писали, що пінгвіни «допомагали» українським науковцям встановлювати прилади для досліджень (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ