Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Норвегія виділить €1 млрд допомоги Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія виділить мільярд євро на підтримку України. Про це заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на брифінгу у Києві.

«Я приїхав до Києва, щоб заявити про підтримку України та її населення. Ми обіцяємо надати підтримку розміром один мільярд євро на період до кінця цього року та на 2023 рік для допомоги людям, які цього потребують, для підтримки відновлення України та підтримки власне України», – сказав норвезький прем’єр.

Він наголосив, що війна Росії проти України є порушенням міжнародного права.

«Ви маєте абсолютне право захищати себе, а ми маємо право допомагати вам захищати себе, і ми цим правом скористаємося», – сказав Стьоре.

Передбається, що кошти підуть на гуманітарну допомогу, відбудову зруйнованої інфраструктури, зброю і підтримку державних інституцій.

Дивіться відео: Колишня депутатка Норвегії захищає Україну на передовій

Про візит

Глава уряду Норвегії прибув до України в п’ятницю вранці, 1 липня, потягом. Його візит не анонсували заздалегідь із міркувань безпеки. Він відвідав Чернігів і село Ягідне, де поговорив із місцевими жителями, що майже місяць ховалися від російських обстрілів у підвалі місцевої школи.

Норвезький прем’єр провів переговори з президентом Володимиром Зеленським у Києві й запевнив його у довготривалій підтримці Норвегією України та пообіцяв донести норвезьким газодобувним компаніям запит України на додаткові постачання газу.

Нагадаємо, Норвегія передасть Україні реактивні системи MLRS M270.

Також Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці M109.

Окрім того, Норвегія передала Україні зенітно-ракетний комплекс «Містраль».

Як ми повідомляли раніше, багатодітна норвежка із волонтерами-пенсіонерами привезла авто для ЗСУ.

Фото: скриншот із відео.

Економіка

Полтавська майстерня дерев’яних іграшок SABO завдяки гранту збільшила обсяги продукції

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Майстерня дерев’яних іграшок SABO з Полтави на грант збільшила обсяги виготовлення продукції.

Історію підприємця розповіли у Міністерстві економіки України.

Олександр Классович — підприємець із Полтави, займається виготовленням дерев’яних екологічних іграшок для дітей під брендом SABO. Значна частина їхньої продукції продається на американському ринку. Решта – в Україні. В майстерні виготовляють понад 100 видів іграшок.

«Це розвивавальні ігри, дерев’яний іграшковий посуд, продукти харчування, солодощі. Також є тематичні іграшки, наприклад, ми розробили подарунковий набір “Я – Україна”, серію тематичних іграшок-конструкторів “Італія”, абетки», – розповідає Олександр.

Читайте такожКав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ

Цього року він отримав грант за програмою «Власна справа», яка впроваджується Міністерством економіки, і придбав додаткове обладнання для своєї майстерні — калібрувально-шліфувальний і токарний станки.

«У такий спосіб розвантажили робочі руки і підвищили якість продукції на виході. Додаткове обладнання дозволяє збільшити обсяг виготовлення продукції на день. Тепер ми виконуємо всі замовлення вчасно. До цього нам було дуже важко вкластися в 1-2 тижні. Іноді навіть не встигали виготовити іграшки у домовлений термін», – пояснює Олександр.

У майбутньому підприємець планує надалі розширювати ринки для експорту та збільшити впізнаваність бренду як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, планують вийти зі своєю продукцією на ринок Азії.

Про грант

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.

Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.

Фото: me.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Нова пошта відкрила відділення у чеському місті Брно

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Нова пошта» відкрила третє відділення в Чехії — у місті Брно.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці компанії.

Наступного року компанія планує відкриття ще у чотирьох чеських містах — Пльзені, Остраві, Ліберці та Чеські Будейовіці.

Клієнти можуть відправляти та отримувати з України документи та посилки до 30 кг. Термін доставки в Україну — від пʼяти днів.

Також доступна курʼєрська доставка та адресний забір вантажів до 1000 кг, тобто кур’єр чеської «Нової пошти» забере відправлення з будь-якої адреси по країні, де буде зручно клієнту, і у визначений час.

Читайте такожВолодимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка

Відділення працює щодня за адресою Trnitá 491/5, 602 00. За шість місяців роботи в Чехії компанія доставила 30 000 відправлень.

Про компанію

«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.

«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.

До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.

Нагадаємо, нещодавно Нова пошта запустила друге відділення у Румунії.

Фото: facebook.com/novapostcz.official.

Читати далі

Економіка

В Україні запрацювали ще три потужні газові свердловини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укргазвидобування у листопаді 2023 року ввело в експлуатацію ще три високодебітні свердловини, які сумарно забезпечують понад 400 тис. куб. м газу на добу. Дві з них — нові, третя — відновлена з ліквідаційного фонду.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що нову розвідувальну свердловину пробурили на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень.

Ще одну нову свердловину пробурили на старому родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років. Фахівці виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини. Обидві свердловини пробурено філією Укрбургаз.

Читайте такожРівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше

Відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Фахівці провели роботи з капітального ремонту та реліквідації свердловини, а також підготували свердловину до газорегулювання.

Зовнішній підрядник успішно виконав двостадійний гідророзрив, завдяки якому вдалося отримати високий дебіт.

Про Укргазвидобування

Укргазвидобування – державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі. Займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їхньою розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія забезпечує видобуток 70% українського газу.

Нагадаємо, з початку 2023 року компанія «Укргазвидобування» збільшила добовий видобуток газу на 3,31 млн куб. м.

Також ми повідомляли, що Укргазвидобування відремонтувало 20-річну газову свердловину, яка дозволяє щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива.

Фото: facebook.com/NaftogazUGV.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство3 дні тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство4 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство4 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: