Суспільство
Нідерланди передали прикордонникам 4 мобільні шпиталі (ВІДЕО)
Держприкордонслужба України отримала від Нідерландів потужну партію медичної техніки та обладнання, повідомили на сайті відомства.
Зокрема в Україну надійшли 4 балістично-броньовані стабілізаційно-діагностичні медичні модулі та стоматологічний кабінет.
«Ми отримали стабілізаційно-діагностичні модулі, які будуть використовуватись на фронті. В середині модуля є все необхідне для проведення різних операцій і складних в тому числі», – говорить начальник відділу медичного забезпечення бригади Сталевий кордон Анатолій Коваленко.
Допомогу надали Нідерланди
Зазначені мобільні комплекси постачаються компанією-виробником Hospitainer за урядовою програмою та координацією Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
Медичне обладнання відповідають класифікації мобільних медичних підрозділів армій країн НАТО Role 1, Role 2 Basic (базова), Role 2 Enhanced (розширена) та вже стоять на озброєнні прикордонних медиків та використовуються за призначенням, рятуючи життя.
Про медичні модулі
Hospitainer приїжджає з допомогою в Україну не вперше. Представник «Hospitainer» Бар-Джоп Круйсен додав, що компанія передала українським військовим вже 9 таких шпиталів, і планує ще 12.
Модулі високомобільні, захищені, автономні, високоінтелектуальні та забезпечені всім необхідним для надання якісної медичної допомоги протягом тривалого часу. Ці шпиталі є всесезонними, мають усю необхідну техніку та ліки. У них можуть надавати першу медичну допомогу, проводити операції, а також розгортати стаціонар.
Читайте також: Пиріжки «від баби Ані». 81-річна жінка пережила окупацію росіян, а тепер пече для ЗСУ
«Це комплекс, який містить кілька модулів – діагностичний та лікувальний. Модулі оснащені відповідними матеріалами, засобами, апаратурою для надання допомоги. Це високомобільний комплекс, який можна на будь-якій ділянці місцевості розгорнути, надати допомогу бійцям, і швидко згорнути та поїхати на іншу ділянку допомагати. Тому я думаю, ці модулі покращать нашу мобільність і покращать надання допомоги на етапах евакуації», – зазначає начальник служби охорони здоров’я бригади «Сталевий кордон» Олександр Солобчук.
Читайте також: ПТСР буває лише у військових? Не завжди. Це може статися з кожним. Пояснюємо, як «впізнати» стресовий розлад
Начальник стоматологічного відділення одного зі шпиталів Держприкордонслужби України Олександр Кузнєцов зауважив, що у мобілізованих доволі часто є проблеми із зубами і завдяки такому медичному кабінету бійці зможуть отримати якісну стоматологію навіть недалеко від передової.
Про реформу ДПСУ
За підтримки закордонних партнерів Державна прикордонна служба України реформується та переозброюється за стандартами країн-партнерів НАТО. Відомство швидкими темпами нарощує потужності підрозділів медичного забезпечення та запрошує людей, які хочуть працювати в професійній команді, сучасним обладнанням та приносити користь своїй країні. Шукаємо та чекаємо на лікарів, середній та молодший медичний персонал (працевлаштування/мобілізація/контрактна служба). Звертайтеся у центри комплектування Державної прикордонної служби України.
Військова допомога від Нідерландів
20 вересня Чехія домовилася з Данією та Нідерландами щодо постачання зброї Україні. Київ отримає додаткові танки, гаубиці, стрілецьку зброю, бойові машини піхоти, засоби протиповітряної оборони, засоби радіоелектронної боротьби або боєприпасів від компаній оборонної промисловості.
30 вересня Нідерланди передали прикордонникам партію медичних позашляховиків Toyota Land Cruiser.
23 серпня стало відомо, що Нідерланди нададуть Україні близько 1000 переносних зарядів для дистанційного розмінування територій.
Окрім того, Україна отримає 42 літаки F-16 від Нідерландів після того, як українські пілоти та інженери завершать навчання.
Фото: ДПСУ.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі