Технології
Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі
Іванофранківець Іван Стецюк створює незвичайні предмети інтер’єру з старих автозапчастин. Чоловік шукає старі деталі машин 90-го року, які припадають пилюкою та перетворює їх у меблі, що прикрашають оселі чи гаражі автолюбителів.
Молодий дизайнер доводить, що з автодеталі можна зробити не лише клумби, а й столики, стільці та навіть годинники.
Щоб не викидати стару автозапчастину – зробив столик
Я займаюсь реставрацією антикваріату, а за освітою, взагалі, радіофізик. Але любов до машин проявилась у мене вже давно. Я фотографував нові моделі, видивлявся, які є класні машини, їздив по станціях.
Читайте також: Кафе збирає пластикові кришечки, щоб робити з них меблі
Якось побачив на одній станції унікальний диск з спортивної машини, який припадав пилюкою. Саме тоді я подумав, а якщо дати цьому диску нове життя, прикріпивши зверху скло, та зробити з нього столик?
Почав експериментувати і все ж таки вийшло. Я одразу виставив роботу в інтернет-магазин і столик купили майже за $200.
Після першого успішного продажу пішов процес. Якось у мене зламався двигун у моторі автомобіля. Звісно, я не викинув автодеталь, а сконструював з нього ще один столик. Це була моя друга робота.
Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі
Після цього почав вигадувати, що б ще цікавого можна зробити. Зрозумів, що старі автозапчастини можна перетворити у стильні предмети інтер’єру – столики, стільці, крісла, дивани, годинники.
Дивани з автокрісел та стільці з бочок
Насправді, це дуже важка робота, через різні технічні моменти. Найважче – почистити деталі до блиску. Для того, щоб зробити столик з диску, я полірую його до дзеркальної поверхні.
Весь процес перетворення мотлоху у дизайнерський виріб виглядає так. Щоб зробити столик потрібно знайти гарний моторний блок. Потім розібрати його та повністю витягнути всі комплектуючі деталі: колінвали, поршні і тд. Потрібно також вирізати різьбу знизу блоку, щоб столик було зручно пересувати по кімнаті. Потім я підбираю поршень з шатуном, виставляю на блок зверху та приварюю. Вирізане товсте скло кріпимо до поршні. А потім це все фарбується.
Я залучив професіоналів, інженерів, з якими консультуюсь з питань виробництва.
Зараз я працюю над новими ідеями. Роблю годинники з корзин щеплення, дивани з автомобільних сидінь, стільці з бочок. У мене навіть замовили вивіску для магазину, поки це ще в процесі.
Читайте також: У столиці встановили еко-лавку: вона зроблена з пластикових кришечок
Надихає результат. Як з старого не гарного об’єкту може вийти щось привабливе, що прикрасить чийсь офіс чи магазинчик.
Де взяти старі запчастини?
У маленькому місті інформація поширюється швидко і вже всі знають, чим я займаюсь. Тому, часто мені підказують, де знайти якісь деталі для своїх майбутніх виробів.
Часто я їжджу на автобазар, там можна купити класні запчастини. Також нишпорю на просторах інтернету.
Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям
Зазвичай, основа моїх меблів – це деталі з старих автомобілів 90-го року. Я шукаю щось автентичне, унікальне, що не буде припадати пилюкою, а доповнить чийсь інтер’єр.
Скільки коштує “перероджений” автомотлох?
Щодо ціни, то у мене дуже простий підрахунок. Є вартість матеріалів, роботи, собівартість продукції. І я множу цю сумму на два. Якщо на виробництво столика я витрачаю 2.5 тисячі гривень, то продаю його за 5 тисяч.
Середня ціна таких меблів 2 тисячі гривень. Найдешевший виріб – годинник за 700 гривень. За три місяці я продав вже близько 25 одиниць товарів.
Наші клієнти – автолюбителі. Чоловіки, які хочуть створити собі затишне “чоловіче царство” у гаражі і купують такі меблі.
Також, серед моїх клієнтів є і ті, хто купує меблі для дому, або на подарунок майстрам. Так, наприклад, мій столик поїхав у Чехію.
Читайте також: Львівські юнаки роблять з брухту велосипеди за 15 тисяч гривень
А ще у франківських СТО та автомийках також можна побачити мої вироби. Стиль лофт зараз популярний, а наші меблі стануть чудовим доповненням інтер’єру.
Як шукаю клієнта
Поки основне джерело продажу – це сторінка в Інстаграмі, там можна замовити меблі. Планую просувати продукцію на автовиставках, які проходитимуть в Україні.
Нещодавно ми зробили фотосесію наших виробів за участю професійних моделей для каталогу продукції.
Це каталог меблів, який я розробляю для співпраці з магазинами. Інстаграм інстаграмом, але людям потрібно показувати не тільки в інтернеті, які унікальні речі можна створювати і купувати.
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі