

Суспільство
Натуральний присмак літа: 5 виробників крафтового морозива в Україні
Ринок морозива створив нових локальних гравців, які роблять унікальний крафтовий продукт з незвичайними смаками, чи то сир з пліснявою, чи то текіла.
Разом з тим, таке морозиво виготовлене з натуральних компонентів з мінімальним вмістом цукру. Тому навіть перед відпусткою на море, можна сміливо його їсти і не боятись набрати зайві кіло. Де ж купити таке морозиво? Ми зібрали для вас підбірку українських виробників.
Обережно, під час читання можуть текти слюни 🙂
Mr. Pops

Морозиво Mr. Pops є улюбленим смаколиком хіпстерів. Яскравий пломбір на паличці вже давно поселився на просторах Інстаграму.
Морозиво виготовлене з натуральних інгредієнтів формату “попсікл”. Це щось середнє між пломбіром та десертом на паличці.
Mr. Pops пропонує любителям морозива незвичайні смаки. Це і фруктово-ягідні – манго, малина, груша, смородина, цитрус, і десертні – несквік, лимонний чизкейк, іриска, вегетаріанський полуничний сорбет. А справньою фішкою є морозиво з японським чаєм матча та ескімо з сиром дорблю.
Читайте також: На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників
Засновниками Mr. Pops є три приятелі з Дніпра Дмитро Стародубов, Юрій Кондратенко, Денис Антипов. Вони є першими в Україні виробниками натурального крафтового морозива на паличці, тому не хочуть, що їх продукт став мас-маркетом.
Де купити: морозиво можна скуштувати у Києві, Дніпрі та Вінниці. З повним списком адрес можна ознайомитись тут.
Ціни: від 50 гривень
Умка

Домашнє морозиво від італійського кондитера Андреа – це справжня насолода. Зроблене на основі молока, фруктів та ягід. Власником є В’ячеслав Шестаковський.
Крім класичних видів, пропонують морозиво з сиром з пліснявою, лохиною, ромом та родзинками, мандаринове. Також тут є сорбети – вони можуть бути винними, гранатовими.
Читайте також: У Краматорську роблять солодощі за рецептом 18 століття
А як вам ідея замість пляшечки пиво скуштувати пивний сорбет від Умки?
Компанія Шестаковського має ще одну фішку – веганське морозиво на соєвому молоці з ароматною ваніллю та шоколадом. А також є доставка по місту.
Де купити: вул. Костьольна, 6; вул. Хорива, 25 в Києві. Також є точки на Всі.Свої, Чашка Espresso Bar , Кав’ярня Кориця.
Ціни: одна кулька морозива коштує від 3 до 40 гривень залежно від смаку. Можна купити відерко морозива за 200-300 гривень.
Gelarty

Київський виробник Массимо Джеларті – це псевдонім підприємця Максима Голубева, що виробляє виключно натуральне морозиво. Якщо це персик-горгонзола, то це справжній фрукт і справжній сир.
Вони змішують натуральні інгредієнти на очах у гостя, а потім все це заморожують рідким азотом. А славетні роли з морозива готують прямо на крижаному столі.
Gelarty пропонує авторське італійське морозиво джелато, без цукру та алкогольне морозиво. Тут роблять з морозива суші, бургери, десерти та піцу, а також доповнюють ним салати, пасти, м’ясо та інші перші і основні страви. Ви б повечеряли філе яловичини з пікантним вишневим морозивом?
Читайте також: Як волинська журналістка виробляє унікальні ласощі з квітів
Де купити: Київ, Харків, Тернопіль, Одеса, Хмельницький, Вінниця, Львів, Черкаси, Рівне – тут можна купити морозиво в супермаркетах. А студія морозива з рестораном знаходиться у Києві у ТРЦ Лавіна.
Ціна: від 80-350 гривень за авторське морозиво, в середньому 200 гривень за бургери, 120 гривень за суші.
La Gelateria Italiana

Власниками La Gelateria Italiana є Анатолій Михайловський, Михайло Негров, Інна Шаламай. Компанія була створена у 2005 році групою італійських бізнесменів та професіоналів-технологів.
Спочатку починали як виробники традиційного італійського джелато, а згодом розширились в асортименті. Також зараз розвивають франчайзингову мережу кафе.
Читайте також: Кондитерка в стилі джазу: як одесит експортує пряники
La Gelateria Italiana пропонує насолодитись апельсиновим, банановим, м’ятним, фісташковим, кокосовим морозивом, а також сорбетом зі смаком лимону, вишні та грейпфруту.
Де купити: морозиво можна скушувати у ресторанах Il Molino, Сушия, BeFresh, Кофе Хаузе, Мясторії. З повною картою місць можна ознайомитись на сайті компанії.
Vital Ice

Компанія Vital Ice виробляє натуральне морозиво без консервантів, шкідливих жирів, штучних барвників та ароматизаторів. Продукція вироблене з свіжого фермерського молока та вершків, а також натуральних соковитих фруктів.
Vital Ice позиціонує себе як корисне морозиво, тому що містить про- і пребіотики, а також збагачене вітамінним комплексом.
Компанія пропонує скуштувати різні смаки морозива: банан, полуниця з вершками, шоколад, смородина, фісташка, кокос та крем-брюле.
Де купити: поласувати морозивом можна в магазинах і кафе Полтави, Києва, Дніпра та Кременчуга. Більше адрес дивіться на сайт компанії.
Суспільство

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.
Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».
За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.
На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.
Фото: сайт Міноборони
Суспільство

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.
«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.
Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.
Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)
«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.
У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.





Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.
Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».
Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:
- встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
- облаштували тактильну навігацію;
- зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
- створили велопереїзд.
Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)
Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.
У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.


Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).
Фото: сайт КМДА