Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36 92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36

Економіка

На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників

Опубліковано

Відома полтавка Тетяна Дядечко, засновниця компанії з виробництва сирів «Коза Чка», планує відкрити сироварню, невеликий ресторан і магазин, де продаватимуться крафтові вироби з Полтавщини та України. Про це пише Зміст.

За її словами, майстерня розміщуватиметься в приміщенні колишнього ресторану «Форест», що на трасі Полтава-Харків. Зараз вона з партнером по бізнесу робить ремонт і шукає ще двох підприємців-виробників, які захочуть орендувати частину приміщення.

Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів

Як розповіла підприємиця, вона вже давно мріяла створити ремісничу майстерню, але не було ні інвестора, ні місця. Інвестора немає досі, а от місце знайшлося, коли вони з товаришем і одним із перших покупців сиру «Коза Чка» шукали потрібну виробничу локацію і натрапила на «Форест», який свого часу був дуже популярним закладом. Спочатку думали брати в оренду частину приміщення під сироварню, але потім вирішили орендувати його повністю.

Яку ідею хоче втілити підприємиця?

«Хочу зробити його не просто як виробництво, а з невеличким ресторанчиком і магазинчиком. Знаєте, як у Пирятині було, що треба було обов’язково зупинитися на ринку, «У сестер» або в пивоварні. Ти не міг не зупинитися! І мені хочеться, щоб наша точка стала такою ж на трасі Полтава-Харків».

Загальна площа об’єкту – 270 м кв. Найбільше (70 квадратів) займе сироварня, стільки ж залишать залі з великими вікнами, яку перетворять на невеличкий ресторан. Там можна буде проводити вечірки і майстер-класи. Решту площі (130 м кв) Тетяна Дядечко планує здавати в суборенду іншим крафотовим виробникам.

Як наразі йдуть справи з реалізацією?

Зараз у приміщенні триває ремонт, який, як це часто буває, трошки затягується. За її словами, на суборенду погодилися крафтові виробники в’ялених томатів Targoni й засновник сервісу доставки обідів правильного харчування Артем Ліфрідов. Є місце для ще двох виробництв.

«Якщо він сам зможе зробити ремонт – ми зменшуємо плату за оренду, тобто за якийсь місяць він просто не сплачує. Наприклад, Артем сам собі робить ремонт. Якщо у виробника немає такої можливості, він чекає, поки ми закінчимо ремонт, що включає проведення каналізації, водопостачання та плитку. Для Targoni це будуть ще якісь столи з нержавіючого металу, вони залишилися з ресторану».

Читайте також: Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей

Які нюанси втілення проекту в життя?

Вона відмічає, що, як і багато працедавців, відчула на собі нестачу кадрів: наприклад, важко було знайти будівельну бригаду, яка б погодилася на невеликі об’єми робіт (приміщення в досить непоганому стані). А знайти людину, яка б працювала з кізочками, щоб організувати повний цикл виробництва, ще важче. Тому вона не планує займатися тваринництвом, а закупатиме молоко для сиру.

«Проблема з кадрами зараз – це найбільша проблема будь-якого бізнесу – малого, середнього, великого. Плюс відкриті кордони, бо виїжджають і кваліфіковані, і некваліфіковані, а ті, хто залишаються тут, орієнтуються вже на ту зарплатню. Як для України я пропоную непогану зарплату, але платити 1-1,5 тисячі євро для некваліфікованої роботи я не можу».

Нагадаємо, що у Полтаві створили сучасний простір – колівінг. Дізнатися деталі можна за посиланням.

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: