Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36 92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36

Економіка

На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників

Опубліковано

Відома полтавка Тетяна Дядечко, засновниця компанії з виробництва сирів «Коза Чка», планує відкрити сироварню, невеликий ресторан і магазин, де продаватимуться крафтові вироби з Полтавщини та України. Про це пише Зміст.

За її словами, майстерня розміщуватиметься в приміщенні колишнього ресторану «Форест», що на трасі Полтава-Харків. Зараз вона з партнером по бізнесу робить ремонт і шукає ще двох підприємців-виробників, які захочуть орендувати частину приміщення.

Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів

Як розповіла підприємиця, вона вже давно мріяла створити ремісничу майстерню, але не було ні інвестора, ні місця. Інвестора немає досі, а от місце знайшлося, коли вони з товаришем і одним із перших покупців сиру «Коза Чка» шукали потрібну виробничу локацію і натрапила на «Форест», який свого часу був дуже популярним закладом. Спочатку думали брати в оренду частину приміщення під сироварню, але потім вирішили орендувати його повністю.

Яку ідею хоче втілити підприємиця?

«Хочу зробити його не просто як виробництво, а з невеличким ресторанчиком і магазинчиком. Знаєте, як у Пирятині було, що треба було обов’язково зупинитися на ринку, «У сестер» або в пивоварні. Ти не міг не зупинитися! І мені хочеться, щоб наша точка стала такою ж на трасі Полтава-Харків».

Загальна площа об’єкту – 270 м кв. Найбільше (70 квадратів) займе сироварня, стільки ж залишать залі з великими вікнами, яку перетворять на невеличкий ресторан. Там можна буде проводити вечірки і майстер-класи. Решту площі (130 м кв) Тетяна Дядечко планує здавати в суборенду іншим крафотовим виробникам.

Як наразі йдуть справи з реалізацією?

Зараз у приміщенні триває ремонт, який, як це часто буває, трошки затягується. За її словами, на суборенду погодилися крафтові виробники в’ялених томатів Targoni й засновник сервісу доставки обідів правильного харчування Артем Ліфрідов. Є місце для ще двох виробництв.

«Якщо він сам зможе зробити ремонт – ми зменшуємо плату за оренду, тобто за якийсь місяць він просто не сплачує. Наприклад, Артем сам собі робить ремонт. Якщо у виробника немає такої можливості, він чекає, поки ми закінчимо ремонт, що включає проведення каналізації, водопостачання та плитку. Для Targoni це будуть ще якісь столи з нержавіючого металу, вони залишилися з ресторану».

Читайте також: Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей

Які нюанси втілення проекту в життя?

Вона відмічає, що, як і багато працедавців, відчула на собі нестачу кадрів: наприклад, важко було знайти будівельну бригаду, яка б погодилася на невеликі об’єми робіт (приміщення в досить непоганому стані). А знайти людину, яка б працювала з кізочками, щоб організувати повний цикл виробництва, ще важче. Тому вона не планує займатися тваринництвом, а закупатиме молоко для сиру.

«Проблема з кадрами зараз – це найбільша проблема будь-якого бізнесу – малого, середнього, великого. Плюс відкриті кордони, бо виїжджають і кваліфіковані, і некваліфіковані, а ті, хто залишаються тут, орієнтуються вже на ту зарплатню. Як для України я пропоную непогану зарплату, але платити 1-1,5 тисячі євро для некваліфікованої роботи я не можу».

Нагадаємо, що у Полтаві створили сучасний простір – колівінг. Дізнатися деталі можна за посиланням.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: