Суспільство
Нащадки цукрозаводчика Леопольда Кеніга подарували музею на Сумщині картини і раритетні меблі
Нащадки цукрозаводчика Леопольда Кеніга подарували Тростянецькому краєзнавчому музею родинні картини та раритетні сімейні меблі.
Про це у фейсбуці повідомив міський голова Тростянця Юрій Бова.
«Родина нащадків Тростянецького цукрозаводчика Леопольда Кеніга зробила неймовірний подарунок Тростянецькому музею. Оригінальні картини Леопольда Кеніга і його дружини, два дивани і буфет, стільці відтепер займуть своє місце в колишньому маєтку Леопольда Кеніга, де зараз розміщується краєзнавчий музей Тростянецької громади», – написав Бова.
За його словами, Леопольд Кеніг подарував по одному комплекту цих картин кожному зі своїх п’яти синів. Один комплект, що належав Олександру Кенігу, донині перебуває у музеї міста Бонн в Німеччині. А ще один комплект повернувся до Тростянця через понад сто років.
Читайте також: «Замість руїн – будинки у скандинавському стилі». Як відбудувати громаду після окупації? Кейс Новобасанської ТГ на Чернігівщині
Що ж до отриманих музеєм меблів, то вони спочатку зберігалися у Бонні, у віллі, якою володіла родина Кенігів з 1868 по 1899 роки. Далі ця вілла стала відомою усім німцям, як місце проживання німецьких президентів після Другої світової війни.
Леопольд Кеніг — цукрозаводчик німецького походження, який був власником лісових угідь та лісопильних заводів та одним з найзаможніших підприємців дореволюційної Росії. У 1870-х роках Леопольд Кеніг став власником двох цукрових і одного рафінадного заводів у Тростянці.
Читайте також: Не заблукати між Пушкіним та Буніним. Чому важливо наповнювати міські топоніми іменами українських митців
Кеніг отримав дозвіл губернатора на проведення у своєму маєтку електрики, збудував дизельну електростанцію. Саме за його клопотання через деякий час з’явилася залізниця – так виникла станція Смородине, яка діє донині. У 1881 році в маєтку з’явилася власна телефонна станція, ще через три роки — почала працювати нова лікарня.
Нагадаємо, у парку Шенборна на Закарпатті відкрили скульптуру «Яблуко пізнання».
Також ми повідомляється, як громада на Прикарпатті розробила віртуальний тур «Скелями Довбуша».
Фото: facebook.com/yura.bova.trostyanets.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі