Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Надрукуй перемогу». В Україні запускають мережу безоплатних майстерень 3D-друку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурні простори Гончаренко центр запускають мережу безкоштовних майстерень 3D-друку. На першому етапі проєкт запрацює у Дніпрі, Києві та Одесі.

Про це повідомляє ШоТам.

За словами організаторів, у такий спосіб вони прагнуть популяризувати 3D-друк серед українців та залучити їх до волонтерської діяльності. Адже кожен власник принтера навіть у домашніх умовах може створювати необхідні українським воїнам вироби: скиди, стартові платформи для дронів або конектори для «Старлінків».

Також проєкт має зруйнувати міфи про нібито складність та небезпечність 3D-друку, а також допомогти ДрукАрмії у боротьбі зі спекулянтами, які намагаються «впарити» військовим деталі, собівартість яких не перевищує кількох гривень.

«Головний принцип ДрукАрмії – військові не мають платити за наші вироби. Навіть за доставку. Вони вже платять тим, що захищають нас. Впевнений, що спільний із Гончаренко центром проєкт допоможе донести ідею такого волонтерства до ще більшої кількості українців. Це важливо, бо друкувати для війська можуть всі: і підлітки, і дорослі, і літні люди», – зазначає співзасновник ДрукАрмії, український блогер та волонтер Євген Вольнов.

Читайте також: «Ми зациклені на своїй землі. Будемо відбудовувати і жити ліпше, ніж до цього». Історія відродження Високопільської громади на Херсонщині

На першому етапі публічні майстерні 3D-друку запустять у трьох містах: Києві, Одесі та Дніпрі. Вони функціонуватимуть на базі місцевих Гончаренко центрів та будуть доступними для всіх охочих. 

«Багато хто уявляє принтери величезними та навіть небезпечними. Але це стереотип. Вони компактні, легкі в опануванні, і точно не нашкодять нікому. Крім окупантів, звісно. Тож усе, що варто знати про ці пристрої, – завдяки їм можна допомогти війську. А тому ми чекаємо на всіх, хто хоче познайомитися з 3D-друком та побачити на власні очі, як це працює», – зазначає команда освітньо-культурної мережі Гончаренко центр.

Фото: надане ШоТам

У межах проєкту відвідувачі центрів зможуть пройти базовий курс із користування 3D-принтером, навчитися правил друку та самостійно запустити виготовлення перших виробів. Для цього команда Гончаренко центрів залучатиме волонтерів ДрукАрмії, які проводитимуть безкоштовні майстер-класи та допомагатимуть учасникам майстерні під час навчання.

Аби долучитися до роботи майстерні та познайомитися з 3D-друком, необхідно заповнити гугл-форму

Довідка

ДрукАрмія – це спільнота українців, які друкують на 3D-принтерах все, що може бути корисним для використання воїнами ЗСУ у захисті України від російських загарбників. Зокрема йдеться про конектори для Starlink, стартові платформи для дронів та скиди для безпілотників. Станом на вересень спільнота із майже 1000 друкарів передала на фронт понад 15 тонн пластмасових виробів військового призначення.

Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. 

З 24 лютого 2022 року Гончаренко центри по всій країні перетворилися на потужні волонтерські хаби, де надається допомога для військових та переселенців. Відтоді команда проєкту передала понад 200 тонн допомоги, а також понад 70 автівок, антидронові рушниці та самохідну артилерійську установку «Гвоздика» для спецпризначенців.

Нагадаємо, в Україні стартує конкурс відеороликів на підтримку артилерії від Реактивної Пошти.

Також благодійна ініціатива Frontline.Care створила благодійні комікси «Кошмари», щоб придбати 4 комплекси «Мара» для підрозділів ЗСУ.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Латвія передала Чернігову два модульні будинки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Латвія передала Чернігову два модульні будинки для переселенців. До кінця року місту передадуть ще десять таких осель. 

Про це повідомили на сайті Чернігівської міської ради.

«Це важливо і дякуємо народу Латвії, що він приділяє час і допомагає нам відбудовуватися», – сказав в.о. міського голови Олександр Ломако. 

Ці будинки встановлять на території модульного містечка по вул. Дрозда. Площа кожного – 55 м². Зазначається, що Латвія до кінця року передасть Чернігову ще десять таких осель. 

Читайте також: Інтеграція переселенців: як закордонний досвід може допомогти Україні? Кейс Грузії

Фото: chernigiv-rada.gov.ua

нагадаємо, у місті Свалява на Закарпаття близько 130 переселенців отримали нове житло. Людей заселили в гуртожиток та модульні будинки.

Крім того, у Львові відкрили та освятили Дім для бездомних жінок та самотніх матерів, яким опікуватимуться монахині-альбертинки РКЦ. 

Фото: chernigiv-rada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Нацгвардійці знищили ворожу САУ «Гіацинт-С» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці Нацгвардії знищили російську самохідну артилерійську установку «Гіацинт-С».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці МВС.

«Декілька секунд – і російська САУ 2С5 “Гіацинт-С” перетворилася на купку металобрухту. Жодної магії, лише спритність та кмітливість аеророзвідників з 27-ої бригади Національної гвардії», – зазначив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Читайте також: Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Про САУ

2С5 «Гіацинт-С» – радянська 152-мм корпусна самохідна гармата. Призначена для придушення і знищення засобів ядерного нападу, ураження органів управління, тилів, живої сили й бойової техніки супротивника в місцях скупчення і в опорних пунктах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.

Нагадаємо, одеські гвардійці виявили спостережний комплекс «Муром-М», встановлений окупаційними військами на вежі.

Крім того, на Херсонщині нацгвардійці знищили російську спостережну станцію.

Фото: facebook.com/NGUmainpage.

Читати далі

Суспільство

Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Канада виділить гроші для добудови другої черги Музею Голодомору.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Зазначається, що таких домовленості досягли під час поїздки президента Володимира Зеленського в Оттаву.

«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити кошти на Музей Голодомору-геноциду, на добудову цього музею. Символічно, що саме Канада підтримає Україну у збереженні її історичної пам’яті», – зазначив Президент у вечірньому зверненні 24 вересня.

Читайте такожТрофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Нагадаємо, у Кропивницькому відкрили Музей історії української хореографії. Раніше музей працював на «Хуторі Надія» – державному заповіднику-музеї у Кропивницькому районі.

Також на території Золочівської сільської ради на Київщині розпочалося будівництво декількох корпусів майбутнього музею ретроавтомобілів.

Фото: facebook.com/HolodomorMuseum.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство8 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство20 години тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...