

Суспільство
На Запоріжжі розширять музей на острові Хортиця
На Запоріжжі обласна влада планує розвивати музейний комплекс на острові Хортиця, який щороку відвідують 120 тисяч туристів.
Про це повідомили у пресслужбі Запорізької ОДА.
Зазначається, що повна реалізація проєкту дозволить збільшити кількість туристів до одного мільйона, наповнити бюджет та створити тисячі додаткових робочих місць.
Фахівці вже навіть розглянули:
- проєкт капітального ремонту і розширення Музею історії запорозького козацтва,
- реконструкцію прилеглої території,
- розбудову транспортної інфраструктури для людей з інвалідністю;
- реконструкцію парку імені Тараса Шевченка, розташованого у північній частині острова Хортиця,
- реконструкцію історико-культурного комплексу «Запорізька Січ», який є центром тематичних екскурсій і творчих виставок за старою козацькою тематикою і народних промислів, а також традиційним місцем проведення щорічного фестивалю «Покрова на Хортиці».
Читайте також: Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень
Окрім того, планують втілити в життя проєкт екопарку, який стане місцем сімейного відпочинку запоріжців та гостей міста.
Учасники наради впевнені, що розбудова якісної культурної інфраструктури та використання історико-культурного надбання регіону сприятимуть розвитку внутрішнього туризму.

Довідка
Острів Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого – у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам’яток геології, культури, історії.
Основу найбільшого острова на Дніпрі (довжина 12, ширина, в середньому, 2,5 км, загальна площа – 2360 га) складають граніти і гнейси, яким близько двох мільярдів років. Природна унікальність Хортиці в тому, що тут у мініатюрі представлені зразки всіх ландшафтних зон України.
Читайте також: У Запоріжжі намалювали найбільший мурал в Україні (фото)
Дуже важливою та значущою є історична спадщина цього краю. Саме тут, за однією з версій, навесні 972 р. загинув Київський князь Святослав Ігоревич – одна з найяскравіших постатей давньої історії України.

Вважається, що з Хортиці вирушали у козацькі походи проти поляків оспівані українським народом Северин Наливайко, Криштов Косинський, Іван Сулима.
Бував тут і гетьман Петро Сагайдачний зі своїм військом. Саме на Хортиці Богдан Хмельницький отримав підтримку реєстрових козаків у часи Визвольної війни у 1648–1654 рр.
Нагадаємо, запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней.

Суспільство

У львівському Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.
Про це пише Zaxid.net.
Зазначаэться, що півтораметрову металеву вежу відкриють на центральній алеї парку 30 січня, до шостої річниці трагічних подій оборони Донецького аеропорту.
Вежу спроектував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Це вже буде четверта інсталяція «Календаря війни», що присвячений подіям російсько-української війни.
«Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще дві доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з семи людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Відкриття заплановане на суботу, 30 січня, о 15:00. До участі запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів і всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів.

Бої за Донецький аеропорт тривали з травня 2014 року до січня 2015 року і стали одними з найважчими під час війни на сході України. Бійців ЗСУ та добровольців, які обороняли аеропорт, називають «кіборгами» через витривалість і героїзм.
Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятник добровольцям АТО.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в парку “Перемога” створять меморіал полеглим воїнам АТО.
Усі фото: zaxid.net.
Суспільство

«Космічний сокіл України» – таку назву отримав фільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Про це пише АрміяІнформ.
Зазначається, що зйомки відбулися на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.
В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави.

Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця.
Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.
«Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед. Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України», – поділився спогадами ветеран.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:
- YouTube — youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ
- Фейсбук — facebook.com/airandspace.poltava
- Сайт музею — airandspace.com.ua.
Нагадаємо, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб».
Про це повідомляє Мілітарний.
За інформацією, на модернізованому зенітному ракетному комплексі замінили 99% аналогової елементної бази на нову цифрову.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
За рахунок використання потужних обчислювальних засобів вдалось підвищити бойові можливості комплексу по всіх класах повітряних цілей в складних умовах завадової обстановки.

Читайте також: Завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР»
Модернізація дозволяє поліпшити технічні характеристики і розширити функціональні можливості ЗРК за рахунок:
- реалізації нових алгоритмів обробки і відображення інформації пристроями,
- використання цифрової обробки сигналів на сучасній елементній базі,
- цифрової селекції рухомих цілей,
- автоматичного знімання і опрацювання інформації.
Так оновлення комплексу дозволяє самостійно виявляти малорозмірні цілі, крилаті ракети, зокрема цілі, виконані за технологією «СТЕЛС», а також збільшило розміри зон пуску по малорозмірних цілях типу БПЛА чи крилаті ракети, і цілям, що летять під прикриттям завад.
У такому варіанті модернізації вже зацікавлені іноземні замовники.
Читайте також: Український кулемет пройшов випробування холодом (ВІДЕО)
Нагадаємо, КБ «ЛУЧ» розробляє ракетний комплекс для іноземного замовника.
Як ми повідомляли раніше, «Мотор Січ» модернізує грузинські військові гелікоптери.
Усі фото: mil.in.ua.