Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень

Опубліковано

Можна мріяти про найвідоміші у світі платинові сережки Harry Winston з діамантами чи смарагдове намисто Haute Joaillerie. Але за магію цих каменів вам доведеться заплатити три мільйони доларів. 

Звідки взяти зайві три мільйони доларів, ми не в курсі. Але знаємо, де можна купити красиві прикраси, не дорожчі за 200 гривень. Окиньте поглядом стімпанк-кулони з халцедоном, мідні пекторалі з лазуритами та аметистові браслети з нашої підбірки. А потім скажіть: чи треба переплачувати за іноземний бренд, якщо є не менш якісні прикраси від українських майстрів?

Прикраси під кіберпанк

На сторінці Романа Шкорупа зможете знайти неймовірні сталеві каблучки з гравіюванням, підвіски у вигляді прибульця із зеленим халцедоном замість обличчя. 

Окремої уваги варті назви його прикрас: “Хобочєл”, “Мишкіна мати” та “Мишкіна бабуся” (до слова, сам Мишонок теж є в колекції).

Під кожним його витвором написано: “Авторська робота в стилі кіберпанк.

Читайте також: Вироби з дерева. Як у Woodstuff створюють екологічний посуд

Виконана в єдиному екземплярі. Повторів не буде”. 

Найдешевше на його сторінці коштує посріблена каблучка “Бультер’єр” – 150 гривень, а найдорожче — підвіска “Мишкіна бабуся”, за яку автор просить 520 гривень.

“Кам’яні” каблучки

Прикраси від Stone Ring — це футуристичного вигляду каблучки та кольє, які коштують від 120 гривень. Для їх виготовлення майстер використовує сталь, ювелірну смолу та акрил. Якимось чином вироби мають вигляд цілком кам’яних, хоча зроблені з синтетичних матеріалів.

Вартість прикрас стартує від 120 гривень — за ці гроші ви отримаєте космічного вигляду кільце з ювелірної смоли. А найдорожчий на сторінці майстра набір з кулона на шкіряному шнурку та каблучки. Вони виготовлені зі сталі, ювелірної смоли та акрилового каменю і коштують 730 гривень. 

Браслети з натурального каміння

Якщо акрил та ювелірна смола — то не ваше, і хочеться чогось натурального, то маємо для вас bracelet_s_bead – браслети з напівдорогоцінного каміння та мінералів. Аквамаринові, аметистові, з рожевим кварцом — це все роботи львівської студентки Іри Кулик. 

Колір прикрас на зап’ястя варіюється від насичено-синього (браслети з апатиту та аквамарину) до криваво-червоного (гранатові браслети).

Серед середніх за ціною браслетів — браслет з лепідоліту за 190 грн, а найдорожчий у колекції майстрині — браслет з індійського опалу та срібла за 1200 гривень. 

Читайте також: Була завучем – стала бізнесвумен: як донецька педагогиня створює автентичні прикраси

Скіфські прикраси з мідного дроту

Здавалось би, мідному дроту місце всередині електричного кабелю. А не на шиї у вигляді справжньої пекторалі з лазуритом. Усі прикраси Сергія Кушніра з Запоріжжя — це майстерне плетіння сережок, каблучок та браслетів, в мереживо яких вплетені природні камені. 

Техніка, яку він використовує, називається WIRE WRAP ART або виготовлення аксесуарів з дроту (зазвичай, мідного, латунного, срібного тощо). 

“Майстер буквально малює дротом, розбавляючи або доповнюючи його різними акцентами. Після того як виріб закінчено, його патинують (зістарюють – авт.) та полірують, щоб виріб отримав ефект старовини”, — розповідає Кушнір про нюанси ручної роботи у себе на сторінці.

Найдешевші з його виробів — сережки за 80 гривень, найдорожча — пектораль з каменем “тигрове око” золотавого кольору. 

Бізнес на… гербарії

Квіткове «до» та «після» з лобелією. Між першою і другою світлиною майстриня Наталя зірвала і висушила квітку, а потім “з допомогою особливої магії” перетворила її на кулон.

Якщо не знаєте, з чого розпочати власний бізнес, роззирніться навкруги. Власниця @vtiha_handmade, мабуть, так і зробила. Вона старанно назбирала літо, засушила його в книгах, і тепер продає за низькими цінами. Кулон з торішнім листком чи квіткою, виготовлений з ювелірної смоли, обійдеться вам у 100 гривень, а найдорожче, що ми знайшли у майстрині на сторінці — набір з каблучки, намиста та браслету за 200 гривень. 

Намистинки для дредів та прикраси для волосся

І знову мідь, і знову техніка WIRE WRAP ART. Київський майстер Євген на crafta.ua виготовляє та ефектні браслети з вулканічної лави та міді, і мідні кулони з агатом. 

Підвіска з бірюзою — найдорожча і найкрасивіша з його робіт.

Майстер виготовив прикрасу з застосуванням холодного кування та запатинував її синьо-зеленою патиною, покривши спеціальним воском — для збереження кольору. Такий виріб існує у єдиному екземплярі і коштуватиме вам 449 гривень — зі знижкою (реальна ціна — 500 гривень). Серед найдешевших виробів — дредонамистини по 117 гривень.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі