

Суспільство
На Вінниччині діти підказали комунальникам оригінальний спосіб «утилізації» снігу
У центрі Козятина Вінницької області для дітей зробили атракціон із прибраного у місті снігу.
Про це пише Вінниця.інфо.
З центральної площі населеного пункту сніг зібрали в одну гірку, яка і стала безкоштовним атракціоном для місцевих дітлахів та їхніх батьків.

«Центральна площа нашого міста, після опадів, була так засніжена, що виникли проблеми для пішоходів. Було важко через неї перейти. Те саме стосувалося й тротуарів поряд. Коли почали прибирати сніг, його згорнули в єдину гірку. Заввишки, приблизно, 20 метрів. І такі самі параметри вона має завширшки. Гірку миттєво уподобали діти. Ми зрозуміли, що вона може стати чудовим місцем для розваг. Поки тримаються морози. Тому і залишили її тимчасово. Коли почнеться відлига, потеплішає, сніг можна буде вивезти за місто», – розповів заступник міського голови Андрій Корнійчук.

У громаді намагаються зберегти екологію, тому не використовують для посипання доріг та тротуарів суміші, які містять агресивні реагенти.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка

«Можна сказати, що сніг у нас екологічно чистий. Тому і не несе загрози для здоров’я людей. А також не зашкодить їхньому взуттю та одягу, якщо будуть кататися з гірки», – розповів Корнійчук.
Нагадаємо, українські школярі отримали набори для попередження поширення COVID-19 від ЮНІСЕФ.
Як ми повідомляли раніше, рівненські волонтери на всюдиходах допомагають на дорозі в негоду.
Усі фото: vinnitsa.info.

Суспільство

У Луцьку біля житлового будинку волонтери створили прихисток для безпритульних тварин, пише pravda.volyn.ua.
Зазначається, що небайдужі встановили саморобні собачі будки. Також є одноразові тарілки, всередині будки облаштовані ковдрами.

Одна з місцевих мешканок зазначає, що «собачий готель» тут працює вже не перший місяць. Нещодавно його перенесли на нове місце.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Пишуть також, що «номери» не пустують: в кожному з них мешкає собака.
Нагадаємо, у Херсоні добровольці створили службу порятунку вуличних тварин.
Усі фото: volyn.tabloyid.com.
Суспільство

Українську письменницю Галину Малик номінували на Міжнародну премію Ганса Крістіана Андерсена – це найпрестижніша у світі премія у сфері дитячої літератури, яку порівнюють з Нобелівською.
Про це пише Закарпаття онлайн.
Лауреатів оголосять у квітні 2022 року, в день народження данського казкаря. Наразі ще жоден українець не здобував цієї відзнаки.
Зазначається, що номінування українських авторів на премію Андерсена стало можливим завдяки Національній секції IBBY (International Board on Books for Young People), яка віднедавна оселилася у Національній бібліотеці для дітей і метою якої є пропагування книг для дітей.
Свого часу на премію Андерсена номінували Всеволода Нестайка, лауреатом він так і не став, але його внесли до Почесного списку цієї премії.
Премію Андерсена дають не за окремий твір, а за життєвий доробок автора.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Премія імені Ганса Крістіана Андерсена (англ. Hans Christian Andersen Author Award) – міжнародна відзнака, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги. Організована 1956 року Міжнародним комітетом з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман.
Нагадаємо, стартував волонтерський проєкт «Військо Читає»: бібліотекам передадуть 50 тис. книжок.
Головне фото: zakarpattya.net.ua.
Суспільство

Мережу підкорило відео Церкви Святого Дмитрія 1796 року із висоти пташиного польоту.
Церква знаходиться в Надвірнянському районі Івано-Франківської області.
Перша письмова згадка про церкву в цьому селі датується початком XVIII ст. Вона була досить давньою і розташовувалася на місці теперішньої. Нова церква з дерева постала у 1796 році. Була парафіяльною. Розбудована у 1929 році. Ймовірно, тоді ж верх і дахи церкви замість гонтів перекрили бляхою. Сьогодні пам’ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.
Церква стоїть на рівній ділянці в центрі села, недалеко на південь від головної дороги. Довжелезна гуцульського типу одноверха святиня, в якій з заходу до сильно розбудованого бабинця прилягає рівноширокий присінок, а зі сходу до вівтаря прибудували також рівношироку захристію. Додатковий вхід – з півдня до назви.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, показали новорічний феєрверк в Ужгороді з висоти пташиного польоту.
Головне фото: gazdy.com.ua.