

Суспільство
Українські школярі отримали набори для попередження поширення COVID-19 від ЮНІСЕФ
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Понад 2000 шкіл по всій Україні отримали від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) набори підтримки у запобіганні поширенню COVID-19.
Про це повідомили у пресслужбі благодійного фонду ЮНІСЕФ.
Що в пакунках?
Пакунки містять навчально-інформаційні матеріали, за якими діти різного віку в ігровій формі вивчатимуть заходи безпеки під час пандемії.
Окрім цього, до наборів увійшли рекомендації для працівників шкіл щодо підтримки безпечного середовища у навчальних закладах, зокрема, інформаційні матеріали з проведення очищення поверхонь у школах та вдома, надані партнером ЮНІСЕФ – компанією UNILEVER.
Читайте також: Шукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині
Бренд «Доместос», який з 2014 року проводить в Україні ініціативу «У чистому світі не хворіють діти!» розуміючи, наскільки важливо, щоб школа була безпечною під час проведення ЗНО та після 1 вересня, вирішив приєднатися до програми ЮНІСЕФ. Адже про важливість гігієни поверхонь у запобіганні розповсюдженню хвороб часто забувають. А вона є не менш важливою, ніж миття рук чи дотримання дистанції.

Згідно з опитуванням директорів шкіл, яке ЮНІСЕФ проводив на початку навчального року, більш як 60% навчальних закладів відчували потребу у навчальних матеріалах для учнів щодо правил безпеки під час пандемії. Лише 50% були упевнені, що зможуть забезпечити школи достатньою кількістю дезінфекційних засобів для обробки поверхонь. Майже 20% зазначили, що у навчальних закладах постійно не вистачає мила, 40% говорили про нестачу паперових рушників.
Кому надійшла допомога?
Інформаційні пакунки від ЮНІСЕФ отримали майже 1000 шкіл з 33-х міст і громад, які є учасниками ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», 900 шкіл на Сході та Закарпатті, а також 100 шкіл переможців проєкту «Здорово танцюю» – танцювального конкурсу, який допомагає учням молодших класів запам’ятати правила гігієни через ритмічні рухи.
Читайте також: Печиво, яке купують у 30 країнах: як майстриня відроджує традиційну випічку Полтавщини
«Навчити школярів молодших класів правилам чистоти для захисту від невидимої загрози – шкідливих мікробів та допомогти школам навчитися правильно, а головне – часто, прибирати поверхні, з якими учні контактують найчастіше, – це завдання Domestos. – зазначив Василь Бовділов, Генеральний директор Unilever Україна. – І ми дуже вдячні ЮНІСЕФ за можливість приєднатися до такого важливого проєкту».
Нагадаємо, ООН запускає програму надання Україні допомоги у фінансуванні роботи з досягнення Цілей сталого розвитку.
Як ми повідомляли раніше, у Слов’янську з’явився перший скеледром для осіб з інвалідністю.
Усі фото: unicef.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на загальну суму 175 мільйонів доларів. Він містить зокрема боєприпаси для ППО та артилерійські снаряди.
Про це повідомили на сайті Міноборони США.
Пакет військової допомоги містить:
- ракети ППО AIM-9M і AIM-7;
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
- артилерійські снаряди калібру 155-мм і 105-мм;
- високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
- ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- понад 4 мільйони набоїв до стрілецької зброї;
- транспортні засоби для буксирування та транспортування обладнання;
- підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
- обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
- запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
Нагадаємо, Фінляндія розпочне виробництво снарядів для України.
Також ми повідомляли, що одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро.
Фото: atlanticcouncil.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Завдяки спільній роботі з Катаром вдалося повернути на Батьківщину ще вісьмох українських дітей.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
«Команда нашого Офісу зустрічає чотирьох дівчаток та чотирьох хлопців на рідній українській землі», — написав Лубінець.
Вік дітей, яких повернули, — від 8 до 18 років.
«Це вдалося зробити завдяки спільній роботі із Державою Катар, який вже вдруге долучається до процесу повернення депортованих дітей і тих, які опинилися на ТОТ. Для нашої держави важлива кожна наша дитина, тож і повернення відбуваються як із РФ, так і з ТОТ», — написав омбудсман.
Лубінець висловив вдячність ЮНІСЕФ, Посольству України в Білорусі, БФ Orphans Feeding Foundation, зокрема співзасновниці Маріам Ламберт та адміністрації ДПСУ.
Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Нагадаємо, в Україні запустили платформу руху Bring Back Kids UA за повернення депортованих дітей.
15 листопада з окупованих територій вдалося повернули чотирьох українських дітей з сім’ями.
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У центрі Києва художники створили мурал на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Про це повідомили в Асоціації родин захисників «Азовсталі».
У центрі Києва, біля сходів нижнього ярусу Подільської набережної на метро Поштова площа, поряд з графіті «АзовСталь», зʼявилося нове графіті на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Створення муралу ініціювали дружини військовополонених з бригади «Азов» з метою нагадати про те, що їхні мужні чоловіки вже майже 19 місяці в жахливих умовах знаходяться в російському полоні.

Історії, які ми тут зібрали, є прикладом лідерства для підприємиць та активісток. Попри війну, ці жінки відкривають чи продовжують бізнес, волонтерять і мотивують волонтерити.
Основою муралу став малюнок ілюстраторки Ганни Біляєвої – дружини азовця, який досі перебуває в неволі. Втілили проєкт в життя фанати «Динамо Київ» та небайдужі волонтери з obolon_nets.
Читайте також: «Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну
«Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім причетним за створення муралу! Спільними зусиллями маємо робити все, щоб наші героїчні захисники Маріуполя не були забуті та нарешті повернулися додому! Разом – сила!», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, американські волонтери створили нові мурали на пошкоджених будинках Бучі.
Також у Києві на фасаді Mad Heads Coffee Roasters з’явився мурал на підтримку захисників «Азовсталі».
Окрім того, у Києві створили мурал бійцю Азова «Оджосу».
Фото: facebook.com/AzovstalFamilies.