

Технології
На українських дорогах з’явиться 4G: коли і де чекати
Українські дороги до 2023 року мають бути забезпечені покриттям 4G. Йдеться про міжнародні траси й однією з перших стане траса Київ-Одеса.
Про це йдеться у матеріалі Економічної правди.
Так, відповідно до умов ліцензій на частоти 900 МГц, мобільні оператори повинні забезпечити мобільний 4G:
- до 1 липня 2022 року – у населених пунктах з населенням понад 2 тис,
- до 1 січня 2023 року – на міжнародних автомобільних дорогах,
- до 1 липня 2024 року – на національних автомобільних дорогах.
Читайте також: Мінцифри і MEGOGO запускають подкасти з цифрової грамотності
Що відомо?
Першими трьома трасами міжнародного значення, які отримають 4G-покриття, стануть Київ – Одеса, Київ – Чоп та Київ – Харків – Довжанський.
Компанії “Київстар” і Vodafone оцінюють вартість виконання ліцензійних умов у 4 млрд грн для кожної з них. Проте оператори можуть зекономити завдяки спільному будівництву базових станцій та використанню існуючих.
Читайте також: У Києві на 45 з 46 станцій метрополітену з’явився мобільний інтернет
Досвід експлуатації станцій LTE-900 МГц показує, що низькі частоти покривають радіус 10-15 км, тоді як станції LTE-1800 МГц – до 6 км.
Загалом радіус покриття значною мірою залежить від місцевості, обладнання та висоти базових станцій.
Читайте також: П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів
На початку розгортання мережі це буде точкове покриття, а до кінця терміну реалізації програми стане суцільним. “Уже в 2021 році очікуємо на значне покращення зв’язку 4G на цих дорогах”, – кажуть у lifecell.
Фото: delo.ua


Технології

Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Про це повідомляє видання The Village Україна.
Повідомляється, що Google склав перелік застосунків, які можуть покращити нам 2021 рік. Усього їх у списку 21. Усі поділені на чотири категорії: де можна щось розпочати .now , щось отримати .app , створити .page і розробити .dev
Які ще додатки в переліку?
Окрім Reface, туди ввійшли застосунки для: створення колажів Collage.new, створення резюме Resume.new, пошуку працівників Hire.new, створення сайтів Site.new, запуску інтернет-магазинів Shopify.new, створення застосунків Flutter.new. Також у списку застосунок для пошуку емоційної підтримки Sayana.app, для навчання домашніх улюбленців Puppr.app, для щоденного отримання коміксів Funnies.page і для навчання веб-розробки Practice.dev.
Повний перелік застосунків тут.
Що відомо про Reface?
Додаток Reface (раніше називався Doublicat) – це один із проєктів українського стартапу RefaceAI, який заснували Роман Могильний, Олесь Петрів, Ярослав Бойко, Діма Швець, Іван Алцібеєв, Денис Дмитренко, Кирило Сигида в 2011 році. Офіс розробки RefaceAI розташований в Києві.
Читайте також: Львів’яни розробили додаток для планування безпечних подорожей
RefaceAI розвиває технологію заміни облич на фото або відео зі збереженням міміки. За словами розробників, на відміну від інших додатків для заміни осіб, вони не використовують CGI або 3D-моделювання.
Технологія заснована тільки на AI, в його основі лежить метод машинного навчання GAN (Generative Adversarial Network).
У серпні 2020 року вийшов на перше місце за скачуванням в американському AppStore. Нагадаємо, міжнародна IT-компанія Genesis оголосила про запуск нового бізнес-напрямку – розробки мобільних ігор.
Фото: the-village.com.ua
Технології

Агрегатор Product Hunt оголосив номінантів щорічної премії Golden Kitty Awards 2020. До переліку потрапили 4 українських продукти – Petcube, IOON, Reface і MacPaw.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на видання Vector.
Як підтримати своїх?
Як зазначається, проєкти можна підтримати до 24 січня 2021 року.
Детальніше про номіновані українські продукти:
Petcube Cam – розумна камера спостереження за тваринами з вбудованим ветеринарним чатом. Компанія номінована в категорії Hardware (Обладнання). Конкурентами в номінації представлені такі продукти, як iPhone 12 Pro, MacBook Pro 16 “, PlayStation 5 та інші популярні пристрої. Підтримати можна тут.
Ще одна українська розробка номінована в категорії Hardware – кишеньковий пристрій для створення антисептика з води і срібла від компанії IOON. Підтримати можна тут.
Читайте також: Українськими електробайками зацікавилися поліцейські департаменти у США і Канаді
Популярний в 2020 році додаток Reface, що міняє обличчя в гіфках і відео від українського розробника номінували в категорії Mobile App (Мобільні додатки). Проголосувати можна тут.
У категорії Privacy-Focused (Орієнтовані на конфіденційність) номінували ClearVPN – крос-платформний VPN-сервіс від MacPaw. Голосуйте тут.
Що відомо про премію Golden Kitty Awards
Премію Golden Kitty Awards вручають найцікавішим продуктам, видатним творцям і членам ком’юніті Product Hunt.
Цього разу переможців оберуть у 23 продуктових категоріях: від мобільних додатків до фінтех-сфери. Нагородження відбудеться 28 січня 2021 року в онлайні.
Фото: vctr.media
Технології

Українська ІТ-компанія Fitelio розробила спеціалізовану CRM (Customer Relationship Management) систему – AgroPlanner для аграрних дистриб’юторів.
Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Агробізнес сьогодні.
Зазначається, що сервіс дозволяє зберігати в одному місці всю інформацію про клієнтів-аграріїв, планувати продажі та завдяки цьому підвищувати фінансові показники підприємств.
Читайте також: У супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені
Як це працює?
Усі дані про ланцюжок продажів, які часто зберігаються в різних списках і таблицях (від документів Excel до паперових записних книжок), тепер зібрані на одній платформі. А це – контакти, список дистриб’юторів та клієнтів, план продажів.

Читайте також: Заснований українцями стартап залучив 440 000 фунтів стерлінгів інвестицій
Також до кожного пункту чи розділу з інформацією про клієнтів можна залишати нотатки. Наприклад, одразу після розмови з аграрієм відзначити його запити чи потребу в певних препаратах. Це допоможе в майбутньому налагодити й покращити клієнтоорієнтованість.
«AgroPlanner – це спроба зробити перший крок на шляху до автоматизації та цифровізації бізнес-процесів. Чимало менеджерів агрокомпаній мають різні навички роботи з програмами, тому ми намагалися зробити її зрозумілою, легкою та інтуїтивною в користуванні», – розповідає СЕО Fitelio Георгій Варданян.
Читайте також: Українські підприємці випікатимуть хліб і солодощі без глютену
Зазначається, що компанія планує розвивати продукт та додавати нові функції, аби спростити та оцифрувати роботу всього ланцюга постачань в агросфері.
Фото: http://agro-business.com.ua/