Технології
На “теплі кредити” регіони отримають 100 млн грн
На місцеві програми здешевлення “теплих кредитів” виділили з бюджету більше 100 млн грн у 2019 році. Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.
“Місцевими органами влади виділено 106 млн грн на реалізацію майже 60 місцевих програм здешевлення “теплих кредитів” у 2019 році. Це вже становить 65% від загального обсягу фінансування програм у 2018 році”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Житомирі 95% тепла даватиме альтернативне паливо
Очікується, що загалом цього року обсяг фінансування усіх місцевих програм перевищить на 10% показники 2018 року.
У 2018 році близько 40 тисяч родин отримали, окрім державного, додаткове відшкодування з місцевих бюджетів за “теплими кредитами” на суму близько 135 млн грн, тоді як у 2017 році обсяг компенсації становив 72 млн грн.
Кому дають “теплі кредити”?
Їх можуть взяти власники приватних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи. Мешканцям багатоквартирних будинків теплі кредити не видають з квітня 2018-го за наказом Кабміну.
Повний перелік товарів, які можна придбати за допомогою теплого кредиту, складається з більш ніж 20 пунктів. Серед іншого, у ньому є:
- теплоізоляційні матеріали,
- твердопаливні котли,
- економні лампи,
- сонячні панелі,
- металопластикові вікна та двері.
Хто видає “теплі кредити”?
“Теплий кредит” можна взяти у державних банках: Приватбанку і Ощадбанку. В Ощадбанку”можна отримати «теплий кредит» на строк до трьох років і на суму не більше ніж 50 000 гривень. Але клієнту доведеться оплатити перший внесок. Якщо ціна покупки не перевищує 25 000 гривень, то він становитиме 10%. Якщо ж сума чека більша – початковий внесок зростає до 30%.
Сума компенсації залежить від товару і того, хто його купує. Фізичним особам можуть повернути 20% (але не більше ніж 12 000 гривень) від суми кредиту, якщо він оформлявся на котли (крім газових і електричних) та 35% (але не більше ніж 14 000 гривень) – на енергоефективне обладнання і матеріали.
Якщо, наприклад, клієнт вставив металопластикові вікна на 40 000 гривень, то компенсація становитиме 35% від суми – 14 000 гривень. Якщо сума покупки більша, то в гривнях сума компенсації залишиться такою самою, а у відсотках – скоротитися.
В Ощадбанку можна оформити «теплий кредит» під 17,99% річних. Крім них доведеться сплатити одноразову комісію за оформлення кредиту – 4,3%.
Як отримати “теплий кредит”
Ось як виглядає схема оформлення “теплого кредиту” для фізичної особи:
- Знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру.
- Звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.
- Якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перерахує гроші продавцю.
- Продавець доставляє (встановлює) товар та підписує з клієнтом акт прийому-передачі.
- Піти з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності.
- Агентство розрахує розмір компенсації і через пару місяців перерахує гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.
Детальніше про те, як взяти “теплий кредит”, читайте тут.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі