Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
deutsche journalisten dienste bild 50452 deutsche journalisten dienste bild 50452

Технології

У Житомирі 95% тепла даватиме альтернативне паливо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

За два роки 95% міської системи теплопостачання Житомира перейде на альтернативне паливо. Про це повідомляє “Житомиртеплокомуненерго”.

“Загалом на альтернативне паливо, щепу, переведуть 95% міської системи теплопостачання. Це відбудеться вже до кінця 2021 року”, – повідомляють у комунальному підприємстві.

Як таке можливо?

Це стане можливим після завершення будівництва електростанції та встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у багатоповерхівках.

Встановлені індивідуальні теплові пункти вже зараз дають технічну можливість подачі води в опалювальний період, зокрема у мікрорайонах Малікова та Максютова.

Читайте також: На Житомирщині 242 котельні перевели на альтернативні джерела

Електростанції на базі декількох районних котелень, будівництво яких має завершитись за 2 роки, що працюватимуть на щепі, забезпечать підігрів води впродовж цілого року завдяки побічному теплу.

Як переконані на підприємстві, такий нагрів води економічно більш вигідний за газовий чи електричний. Для порівняння, вартість 1 гігакалорії, отриманої при використанні газу, становить 1 670 гривень, при нагріванні електричним бойлером – 2 000 гривень, за рахунок використання побічного тепла – 800 гривень. Таким чином, коли електростанції розпочнуть працювати, житомирянам стане вигідніше відмовитись від бойлерів та перейти на централізоване гаряче водопостачання.


Технології

Apple додала українську мову в свій застосунок «Переклад»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Американська компанія Apple додала українську мову в свій застосунок для перекладу на iPhone та iPad.

Про це пише AIN.UA.

Мобільний додаток Apple для перекладу на iPhone та iPad був запущений у 2020 році. Відтепер там зʼявилась і українська.

Про необхідність внести українську мову почали говорити ще минулого року, після початку повномасштабної війни. Зокрема, почалось обговорення на популярному у Штатах форумі MacRumors. Також запустили і петицію.

Читайте також: Не дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432

Фактично, до моменту додавання української пройшло близько року. Тепер українська одна серед 20 мов у списку, переклад з яких та на які може робити нативний застосунок Apple.

Оновлення вийшло разом з iOS 17, яку Apple зробило доступною до завантаження 18 вересня.

Нагадаємо, створили мобільний застосунок, що розповідає історію русифікації України. Як завантажити.

Раніше ми повідомляли, у Франції видали перший самовчитель української мови.

Фото: АР.

Читати далі

Технології

Харків’янин створив застосунок для донатів на ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Харківський розробник Анатолій Берчанов разом з однодумцями створив геймифікований застосунок Donatta для донатів на ЗСУ.

Про це повідомило видання Dev.ua.

Donatta – це безоплатний мобільний застосунок для геймифікації та аналітики власних донатів як у фонди, так і волонтерам. 

До застосунку додали перевірені збори і структурували їх за категоріями. Крім того, там можна бачити підраховану суму внесків, середні показники, аналітику та дані у графічному форматі.

Фото: dev.ua

Читайте такожРепарації від росії. Частина ІІ. Що потрібно зробити Україні?

Зазначається, що за кожен донат користувач буде отримувати цифрові винагороди. Вони відрізняються за рівнем складності, і на їхній основі, можна отримати місце у рейтингу донатерів.

Кожен збір прив’язаний до банки з Monobank та містить посилання на детальну інформацію в соцмережах або на офіційному сайті. Уся інформація про збір є публічною та доступною для перевірки кожним користувачем.

Застосунок можна завантажити в Apple Store та Google Play.

Нагадаємо, львівський розробник Андрій Гадар створив застосунок-календар «Гусятниця», що допоможе спланувати всі зустрічі та події кожній діловій людині. 

Також українські розробники створили платформу Mantis Analytics на базі Штучного Інтелекту, що вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.

Фото: dev.ua.

Читати далі

Технології

У Дію планують додати інформацію про «пункти незламності»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У застосунку «Дія» до початку опалювального сезону планують запустити сервіс із інформацією про «пункти незламності».

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр нагадав, що минулої осені, після початку повітряних атак РФ на українську енергетику, за ініціативи президента була розгорнута мережа «пунктів незламності».

«Після закінчення опалювального сезону наш уряд продовжував удосконалювати мережу. Тож на виконання завдання глави держави доручив міністерствам цифровізувати дані про “пункти незламності” в “Дії”», – зазначив Шмигаль.

Читайте також: Як ми відкрили свій «Пункт незламності»: з генератором, Starlink і настолками. Кейс «Солом’янських котиків»

Він додав, що у «Дії» має бути вся важлива інформація про кожен пункт, його розташування та наявність необхідного обладнання. Проєкт планують запустити до початку опалювального сезону.

Нагадаємо, розробники «Дії» відкрили запис на бета-тест нової послуги – сплати штрафу за адміністративне правопорушення онлайн.

Окрім того, копію студентського квитка відтепер можна надсилати за кілька кліків через Дію.

Фото: facebook.com/diia.gov.ua. 

Читати далі

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство17 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство1 день тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство2 дні тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...