Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На сході українська артилерія накрила техніку окупантів

Опубліковано

Українські захисники стримують агресора на сході нашої держави, зокрема, відбили одну ворожу атаку.

Про це повідомили у пресслужбі Оперативно-тактичного угруповання «Схід».

Зазначається, що наша артилерія наносила вогневе ураження по скупченню особового складу противника та його техніки. Під час боїв наші воїни знищили:

  • особового складу – 92
  • танків – 1
  • БТР/БМП – 3
  • артилерійських систем – 3
  • авто – 24
  • гелікоптерів – 1
  • БПЛА – 3

Читайте також47 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Дивіться відеоЯк «Едельвейси» з 10-ї гірсько-штурмової бригади наближають нашу перемогу

Нагадаємо, десантники ЗСУ знищили 5 танків противника, серед них командирський.

Також українські спецпризначенці знищили ворожу БМП-3 із екіпажем.

Як ми повідомляли раніше, на Луганщині ЗСУ знищили склад з боєкомплектом окупантів.

Фото: facebook.com/otueast.

Коментарі

Суспільство

Кожна дія важлива: в Україні запустили кампанію про єдність суспільства (ВІДЕО)

Опубліковано

Інформаційну компанію «Ми всі за одне» створили, щоб нагадати українцям про важливість об’єднання задля перемоги у війні. Проєкт запустив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Міністерством культури та стратегічних комунікацій.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

Перше відео проєкту

Наразі творці проєкту випустили відео, у якому вони висвітили необхідність взаємодопомоги. У ньому знялися справжні військові та волонтери. У ролику звучить кавер-версія пісні «Надія є» українського гурту Mad Heads.

«Єдність — це наша головна сила, яка допомогла нам вистояти у найтемніші часи і продовжує вести нас до перемоги. Кампанія “Ми всі за одне” покликана не лише надихати, а й нагадувати про те, що кожна дія, кожна ініціатива — це вагомий крок до нашої спільної мети. Волонтерство — це більше, ніж допомога, це прояв любові до своєї країни та її людей. Ми віримо, що ця кампанія об’єднає ще більше українців навколо дій, які змінюють наше сьогодення і майбутнє», — зазначив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

Читайте також: «Колір граната» Сергія Параджанова вийшов онлайн на Такфліксі

Відео: ютуб-канал SPRAVDI

До кампанії вже долучилися волонтери з Києва, Черкас та Львова. У межах проєкту українці можуть:

  • ділитися роликами;
  • розповідати про волонтерські ініціативи на місцях;
  • долучитися до активізму та волонтерства;
  • підкреслювати важливість щоденних маленьких дій для перемоги.

Довідка про ініціаторів проєкту

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (Spravdi) — це один із механізмів опору дезінформації спільними зусиллями держави і громадянського суспільства. У Центрі протидіють зовнішнім загрозам, зокрема інформаційним операціям росії.

Нагадаємо, що у Києві відкрили інсталяцію «Лайтхаус» з малюнками дітей з усієї України (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал SPRAVDI

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Знаю бабусь і дідусів по іменах»: як мобільні аптеки рятують літніх людей у прифронтовій Харківщині

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам зі спільного проєкту з «Інтерньюз-Україна» про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

У селі Вірнопілля на Харківщині живуть лише 135 людей — це майже втричі менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Більшість з них — літні люди, яким складно їздити за 30 кілометрів у найближче місто, аби купити ліки та продукти.

Та з квітня 2023 року на Харківщині запрацювали мобільні аптеки, які двічі на місяць відвідують кожне село. Як це працює, розповідаємо в ШоТам.

У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку

«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.

Ольга Сускова розповідає про перші місяці повномасштабної війни у Вірнопіллі. Фото: ШоТам

Росіяни щодня обстрілювали село, але так і не змогли його окупувати. Обстріли бували такими інтенсивними, що люди навіть не могли вийти з підвалів, аби приготувати поїсти. Ольга розповідає: 

«Одного разу в центр села росіяни скинули авіабомбу, то в половини будинків зразу повибивало вікна».

У Вірнопіллі не було жодного будинку, який би не постраждав: 80 згоріли повністю, інші частково зруйновані. Лише в п’яти тільки повибивало вікна та пішли тріщини стінами.

Залишилося лише 135 людей

Російські обстріли зруйнували у Вірнопіллі школу, будинок культури, магазини й амбулаторію. Із села виїхали багато людей, але дехто повернувся та відремонтував своє житло власним коштом чи за державну підтримку.

Деякі переселилися в інші громади, але приїжджають садити городи. А для тих, хто тут живе постійно, місцева влада організувала соціальний автобус, аби можна було поїхати в місто та придбати продукти.

Наслідки російських обстрілів у Вірнопіллі. Фото: ШоТам

«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».

З відбудовою допомагають і благодійні організації, як-от Товариство Червоного Хреста України чи «Схід SOS», які приїжджали та допомагали людям на місцях, а також привозили будівельні матеріали.

Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека

Оскільки амбулаторія зруйнована, а аптек немає, двічі на місяць до села приїжджає сімейна лікарка з безкоштовними медикаментами.

А з квітня 2023 року у Вірнопілля почали їздити мобільні аптеки, де можна за низькими цінами придбати ліки, яких не привозять:

«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».

Мобільний аптечний пункт двічі на місяць відвідує Вірнопілля. Фото: ШоТам

Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку

Однією з місцевих жительок, яка користується послугами мобільної аптеки, є Лариса Сускова. Жінка працює на громадських роботах від сільської ради та живе з чоловіком у приміщенні літньої кухні, адже їхній будинок зруйнував російський снаряд.

Коли ще не було мобільної аптеки, їй доводилося добиратися майже 30 кілометрів до Ізюма, щоб купити там ліки та продукти. А тепер жінка купує медикаменти від остеохондрозу та болю в суглобах, які привозять майже додому.

Лариса чекає в черзі до мобільної аптеки, аби взяти необхідні ліки. Фото: ШоТам

«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.

Аптекарка мобільної бригади Марина Ковтун каже, що за день вони відвідують два населені пункти. Часто ця дорога є небезпечною, адже росіяни постійно обстрілюють прифронтові громади. 

Марина Ковтун розповідає про свою роботу. Фото: ШоТам

Зараз сезон застуд, тому найчастіше місцеві купують противірусні таблетки, сиропи та лікувальні чаї. Літні люди звертаються по пігулки від підвищеного тиску. За словами Марини, багато людей дуже чекають, коли приїде аптека:

«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українська пекарня створить інклюзивний простір на ДВРЗ (ФОТО ПРОЄКТУ)

Опубліковано

Пекарня Good Bread from Good People, яка працевлаштовує людей із ментальною інвалідністю, оголосила про плани перетворити приміщення на ДВРЗ у Києві на багатофункціональний інклюзивний простір.

Про це повідомляє PRAGMATIKA.MEDIA.

Про проєкт

Реконструкція охопить четвертий поверх старої чотириповерхової будівлі. Простір поділять на дві ключові зони:

  1. Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.

    2. Освітньо-соціальний блок — включатиме:

    • лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
    • кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.

    Дизайн нового простору розробляє студія Between the Walls. Проєкт вже підтримали компанії Caparol Ukraine, Агромат, Aeras, Forbo та Witex Україна.

    Фото: Between the Walls

    Що далі?

    Зараз триває пошук партнерів і матеріалів для завершення реконструкції. Завершити ремонт планують за кілька місяців.

    «Ми прагнемо створити не лише комфортний, але й надихаючий простір, який сприятиме соціалізації, навчанням і новим можливостям для людей із ментальною інвалідністю», — зазначили в Good Bread from Good People.

    Ті, хто бажає стати частиною цього проєкту, можуть написати на пошту команді Between the Walls або звернутися до пекарні Good Bread from Good People.

    Нагадаємо, що у Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників.

    Фото обкладинки: Between the Walls.

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура7 днів тому

    Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

    Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

    Культура3 тижні тому

    Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

    У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

    Суспільство4 тижні тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство1 місяць тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...