Економіка і бізнес
На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників
Відома полтавка Тетяна Дядечко, засновниця компанії з виробництва сирів «Коза Чка», планує відкрити сироварню, невеликий ресторан і магазин, де продаватимуться крафтові вироби з Полтавщини та України. Про це пише Зміст.
За її словами, майстерня розміщуватиметься в приміщенні колишнього ресторану «Форест», що на трасі Полтава-Харків. Зараз вона з партнером по бізнесу робить ремонт і шукає ще двох підприємців-виробників, які захочуть орендувати частину приміщення.
Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів
Як розповіла підприємиця, вона вже давно мріяла створити ремісничу майстерню, але не було ні інвестора, ні місця. Інвестора немає досі, а от місце знайшлося, коли вони з товаришем і одним із перших покупців сиру «Коза Чка» шукали потрібну виробничу локацію і натрапила на «Форест», який свого часу був дуже популярним закладом. Спочатку думали брати в оренду частину приміщення під сироварню, але потім вирішили орендувати його повністю.
Яку ідею хоче втілити підприємиця?
«Хочу зробити його не просто як виробництво, а з невеличким ресторанчиком і магазинчиком. Знаєте, як у Пирятині було, що треба було обов’язково зупинитися на ринку, «У сестер» або в пивоварні. Ти не міг не зупинитися! І мені хочеться, щоб наша точка стала такою ж на трасі Полтава-Харків».
Загальна площа об’єкту – 270 м кв. Найбільше (70 квадратів) займе сироварня, стільки ж залишать залі з великими вікнами, яку перетворять на невеличкий ресторан. Там можна буде проводити вечірки і майстер-класи. Решту площі (130 м кв) Тетяна Дядечко планує здавати в суборенду іншим крафотовим виробникам.
Як наразі йдуть справи з реалізацією?
Зараз у приміщенні триває ремонт, який, як це часто буває, трошки затягується. За її словами, на суборенду погодилися крафтові виробники в’ялених томатів Targoni й засновник сервісу доставки обідів правильного харчування Артем Ліфрідов. Є місце для ще двох виробництв.
«Якщо він сам зможе зробити ремонт – ми зменшуємо плату за оренду, тобто за якийсь місяць він просто не сплачує. Наприклад, Артем сам собі робить ремонт. Якщо у виробника немає такої можливості, він чекає, поки ми закінчимо ремонт, що включає проведення каналізації, водопостачання та плитку. Для Targoni це будуть ще якісь столи з нержавіючого металу, вони залишилися з ресторану».
Читайте також: Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей
Які нюанси втілення проекту в життя?
Вона відмічає, що, як і багато працедавців, відчула на собі нестачу кадрів: наприклад, важко було знайти будівельну бригаду, яка б погодилася на невеликі об’єми робіт (приміщення в досить непоганому стані). А знайти людину, яка б працювала з кізочками, щоб організувати повний цикл виробництва, ще важче. Тому вона не планує займатися тваринництвом, а закупатиме молоко для сиру.
«Проблема з кадрами зараз – це найбільша проблема будь-якого бізнесу – малого, середнього, великого. Плюс відкриті кордони, бо виїжджають і кваліфіковані, і некваліфіковані, а ті, хто залишаються тут, орієнтуються вже на ту зарплатню. Як для України я пропоную непогану зарплату, але платити 1-1,5 тисячі євро для некваліфікованої роботи я не можу».
Нагадаємо, що у Полтаві створили сучасний простір – колівінг. Дізнатися деталі можна за посиланням.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі